آویشن و خواص بی نظیر درمانی آن

 آویشن و خواص بی نظیر درمانی آن

تمامی گیاهانی که از نوع دارویی هستند هم می توانند یک سری خواص درمانی و هم یک سری از مضرات را برای ما به دنبال داشته باشند.در طب سنتی گیاه آویشن جایگاه بسیار ویژه ای دارد.

در اولین مرحله از بررسی های خود در خصوص گیاه آویشن می توانیم به موضوع جالبی اشاره کنیم. این گیاه می تواند در سریع ترین زمان بوی موجود را از بین ببرد.  این گیاه خاصیت فوق العاده ای در حذف و از بین بردن بوها  دارا میباشد. تنها می توانیم به این موضوع اشاره کنیم که برای آشنایی با این خاصیت کافی است تا کمی از آویشن را در یک محیط قرار دهید. پس از مدتی تغییرات را احساس خواهید کرد.

شاید بارها در زمان بروز سرفه ها و تغییرات مربوط به ریه خود به این موضوع واقف هستید که سرفه های شما با دارو برطرف می شوند. اکثر این داروها آویشن دارند. آویشن می تواند علائم سرفه را به راحتی برطرف کند. در صورتی که دوست ندارید تا از داروهای شیمیایی اما با پایه گیاهی کمک بگیرید، می توانید کمی از آویشن را در داخل آبجوش بریزید. دمنوش تهیه شده برای چند بار در روز مصرف می شود و در نهایت سرفه های شما به اتمام می رسد.آویشن یکی از بهترین درمان های خانگی برای مشکلات تنفسی میباشد.

پس از مصرف موادی همانند حبوبات یا میوه ها و  … شدیداً به نفخ دچار می شوید. برای درمان آن هیچ راه حلی به ذهن شما نمی رسد. به ناچار از مصرف این مواد خودداری می کنید. اما نمی توان در تمام زندگی مصرف میوه و سبزیجات را حذف نمود! بنابراین ما یک راه حل منطقی تر و ساده تر را به شما معرفی خواهیم کرد. این راه حل به مصرف آویشن باز می گردد. مصرف آن سبب از بین رفتن حباب های بزرگ هوا در داخل معده شما می شود.

خواص اویشن

گیاه آویشن با خواص بی نظیر خود درمان را میسر می کند!

هر نوع غذایی که دوست دارید مصرف کنید و در نهاییت کمی از آویشن را به غذای خود  اضافه نمایید. پودر آویشن یا گیاه را می توانید در داخل غذا یا به عنوان یک دمنوش پس از غذا میل کنید. البته روش دمنوش همانند مصرف چای روشی ساده تر بنظر می آید. برخی از افراد از تغییر طعم غذا توسط آویشن رضایت خود را اعلام نمی کنند، بنابراین بهتر است تا پس از صرف غذای خود از آن کمک بگیرید.

اگر دوست دارید تا در برابر هر نوع بیماری مقاومت خود را نشان دهید، بهترین راه حل معرفی شده برای شما مصرف آویشن خواهد بود. البته تنها آویشن این اثر را به همراه ندارد. بلکه می توان گفت اغلب گیاهان دارویی می توانند سیستم ایمنی را تقویت نمایند. این گیاه ویتامین های زیادی را در درون خود دارد. از جمله ی آنها می توانیم به ویتامین ث و همچنین ویتامین آ نیز اشاره کنیم. همچنین این گیاه سرشار از مواد معدنی متفاوتی خواهد بود.

با توجه به اثر بوگیری که از این گیاه به اثبات رسیده یکی از دیگر کاربرد وجود آویشن در داخل آدامس است. در حقیقت آویشن در  رژیم روزانه ما چه به صورت آدامس و چه به صورت دمنوش توانایی برطرف نمودن علائم مهمی همانند رفع بوی بد دهان را دارد. البته یکی از مهم ترین دلایل برای بوی بد در دهان به مشکلات دندانی باز می گردد. بنابراین بهتر است تا در اولین فرصت به یک دندانپزشک مراجعه نمایید.

آویشن یا دمنوش و حتی عصاره تهیه شده از آن توانایی آن را دارد که سلامتی بدن شما را به خوبی حفظ کند. آنتی اکسیدان در درون این ماده غذایی می تواند بدن شما را در برابر هر نوع بیماری آسیب زننده ای از جمله سرطان ها محافظت کند. علاوه بر این با کنترل واقعی بر روی سطح کلسترول خون سلامتی و عملکرد مناسب قلب شما را هم تضمین خواهد کرد.

در همین زمینه بخوانید:

فواید شگفت انگیز شنبلیله برای دیابت

برگ به ؛ از بهترین خواص تا مضرات آن

  

مطالب مرتبط

1 نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *