آیا ورزش ساده ای برای کاهش وزن هم وجود دارد؟

 آیا ورزش ساده ای برای کاهش وزن هم وجود دارد؟

برای آنکه بتوانید وزن خود را به نسبت قبل کاهش دهید بهتر است تا علاوه بر رژیم به ورزش هم کمی فکر کنید.

همه افرادی که ترس از ورزش کردن دارند، ورزش را یک فعالیت بسیار سنگین می دانند که نمی توان آن را انجام داد. حتی ورزش های سبک را در حد توانایی بدن خود نمی دانند. اما برای این افراد توصیه جدی داریم که در کنار کم کردن مصرف مواد غذایی بهتر است تا تحرک را هم در نظر بگیرید. ورزش های زیادی هستند که می توانند به شما کمک کنند.

الزاما همه ورزش ها سنگین نیستند. بلکه می توان گفت که ورزش های سبک تر هم وجود دارد. در این مطلب ما قصد داریم تا بهترین ورزش های سبک اما مفید در کاهش وزن را برای شما توضیح دهیم پس با ما همراه باشید.

وزن خود را با دوچرخه سواری کم کنید!

توصیه ای که امروزه بسیاری از ورزشکاران برای شما جهت کم کردن وزن دارند توجه به نوع ورزش است. شاید گاهی اوقات زمان خود را صرف ورزش های و پرهزینه کنیم اما نتیجه دلخواه را نمیگیریم. بهتر است تا شما دوچرخه سواری را در مسیری راحت تر آغاز کنید. این کار نیاز به یک بازه ی زمانی شصت دقیقه ای دارد.

پس از این که رکاب زدن در این محیط را تجربه کرده اید و آمادگی لازم برای جاده های سخت تری دارید، می توانید مسیرهای با شیب تند را هم در برنامه ورزشی خود قرار دهید.

کاهش وزن با غذا یا با ورزش

شاید با افرادی مواجه شده اید که با رژیم سرسخت خود پس از مدتی به سلامتی بدن آسیب می رسانند. در حقیقت این افراد کمبودهای تغذیه ای را تجربه می کنند که رفته رفته برای اعضای بدن خطر به شمار می روند. به عنوان مثال با کم کردن غذا و حتی حذف نمودن بعضی از آنها ویتامین های گروه ب و ث را به راحتی کمتر دریافت می کنیم.

در حالی که شما می توانید از همه ی مواد غذایی به میزان کمتر بهره ببرید و هیچ یک را حذف نکنید. اما در مقابل ورزش را به برنامه خود اضافه کنید. در این شرایط، هم سفتی عضلات و هم جوانی صورت باقی می ماند. حتماً در طول روز آب را فراموش نکنید.

پیاده روی ؛ اولین ورزش پیشنهادی برای کاهش وزن

یکی از ساده ترین کارهایی که شاید در طول روز بارها آن را انجام می دهیم اما هیچ وقت به چشم ورزش به آن نگاه نمکینم پیاده روی است. سعی کنید تا برای خریدهای کم در مسیرهای کوتاه حتماً از پیاده رفتن کمک بگیرید.

حتی می توانید با دوستان خود برنامه بگذارید تا آنها را هم در این فعالیت نشاط آور روزانه خود شریک نمایید. نیازی نیست تا پیاده روی شما حتماً در جایی خطرناک و استرس آور باشد. بلکه بر روی زمین عادی هم می توانید پیاده روی اما به شیوه تند داشته باشید.

در این ورزش که باید حتماً سریع با افزایش ضربان قلب هم همراه باشد، همه ی عضلات بدن بکار گرفته می شوند. شما می توانید این کار را ۲۰ دقیقه در روز انجام دهید. در بین پیاده روی خود چند دقیقه ای دویدن را هم انجام دهید.

برای افرادی که اضافه وزن دارند این نوع ورزش باید به صورت روزانه انجام شود. بنابراین انجام آن را پشت گوش نیاندازید که تنها ضررکننده خود خواهید بود. چربی ها تمایل زیادی برای بازگشت دوباره دارند.

شنا کردن و کاهش وزن

شاید باور این مسئله برای شما کمی سخت باشد. اما در حقیقت شنا کردن با توجه به انرژی که از فرد در زمان دست و پا زدن می گیرد یک ورزش مفرح و تأثیرگذار خواهد بود. فشاری که آب به بدن وارد می کند سبب افزایش قدرت در شما برای حرکت خواهد شد، این تغییرات می تواند چربی سوزی را به همراه داشته باشد. حتی اگر شنا بلد نیستید می توانید از راه رفتن کمک بگیرید. قطعاً برای راه رفتن در آب نیروی بیشتری نسبت به پیاده روی معمولی نیاز دارید.

در همین زمینه بخوانید:

۱۰ راز مهم برای خوردن نان بدون اینکه چاق شوید

وقتی آجیل جلوی اضافه وزن را می گیرد

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *