ارتباط بوی بدن با نوع تغذیه

 ارتباط بوی بدن با نوع تغذیه

بویی که بدن شما می دهد تنها متعلق به خود شماست و تقریباً هیچ تشابهی با سایر افراد وجود ندارد، اما مصرف برخی از مواد غذایی و نوع تغذیه می تواند در افزایش بوی بدن شما تأثیر به سزایی داشته باشد.

افرادی هستند که علی رغم توجه به نظافت بدن خود باز هم بوی بدن آنها از فاصله ی دوری تشخیص داده می شود. البته باید این نکته را مدنظر قرار داد که در صورت استحمام روزانه این بو تا حد زیادی کاهش خواهد یافت اما اگر ماندگاری آن را هنوز هم تشخیص می دهید بنابراین نیاز به بررسی بیشتری دارید.

ارتباط بین مواد غذایی و بوی بدن

شاید در ابتدا با خواندن این تیتر خبری کمی متعجب شوید اما در واقعیت چنین مشکلی وجود دارد. هر نوع ماده غذایی و یا نوع تغذیه نمی تواند منجر به ایجاد بوی بدن شود و در این میان تنها برخی از آنها هستند که پس از مراحل هضم و جذب سمومی را از طریق عرق خارج می کنند. سموم موردنظر سبب افزایش بوی بدن شما خواهد شد. لیستی از این مواد غذایی وجود دارد که در ادامه به هریک از آنها اشاره خواهیم کرد.توجه داشته باشید که نحوه و نوع تغذیه هم میتواند ارتباط نزدیکی با منشا ایجاد بوی بدن داشته باشد.مثلا تفرادی که دائما گیاهخواری کرده و یا صرفا از یک نوع مواد غذایی خاص استفاده میکنند.

 متهم ردیف اول بوی بد بدن؛ گوشت قرمز

بررسی های متعددی انجام شده است و دو گروه مختلف در این بررسی مورد آزمایش قرار می گیرند. جنسیت در نتیجه ی آزمایش تا حدود زیادی مؤثر می باشد. در حقیقت مردان بخصوص در فصل تابستان بوی بدن آنها شدیدتر خواهد شد. افرادی که مذکر هستند و در نتیجه گوشت قرمز هم مصرف نموده اند بوی عرق تندتری به نسبت افرادی که از این ماده غذایی استفاده نکرده اند از خود ساطع می کنند.

سیر و پیاز؛ ارتباطی که با بوی بدن دارد!

همانطور که اطلاع دارید پس از خرید سیر و حتی پیش از مصرف کردن آن متوجه بوی تندی خواهید شد که تمام محیط را احاطه خواهد کرد. این بوی سیر تنها به پیش از مصرف آن باز نمی گردد بلکه شما در حین مصرف و حتی پس از آن هم دچار مشکلاتی خواهید شد سیر یک آنتی بیوتیک و سم زدای قوی است که هم می تواند دهان و هم بدن شما را بو بیاندازد. بنابراین انتظار تغییر در بوی عرق بدن خود باشید.

همراه همیشگی سیر پیاز خواهد بود. البته این دو معمولاً با هم مصرف نمی شوند اما می توانند در سفره در کنار هم وجود داشته باشند. پس از مصرف یک پیاز خام هم بوی تعریق بدن شما تغییر خواهد کرد.

مواد غذایی که سبب افزایش اسید معده می شود!

در بین مواد مصرفی برخی از آنها پس از مصرف سبب ترش شدن معده شما خواهند شد. از بین این موادی که وجود دارد یکی از آنها سوسیس می باشد. افرادی که علاقه زیادی به مصرف سوسیس دارند عموماً پس از آن دچار تغییر خواهند شد. این افراد  معمولا مشکلاتی همانند درد معده و علاوه بر آن بوی بد عرق را تجربه می کنند.

مواد غذایی کافئین دار

معمولاً مصرف برخی از مواد غذایی که کافئین نسبتاً بالایی دارد همچون قهوه می تواند چنین عواقبی را به دنبال داشته باشد. بنابراین در زمان مصرف قهوه زیاده روی را کنار بگذارید و حتی توصیه می شود که پس از مصرف آن دوش بگیرید. زیرا مصرف چنین موادی تمامی سوخت و سازهای بدن را بیشتر و در نتیجه تعریق شما را هم افزایش خواهند داد. 

مطالب مرتبط

2 نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *