استایل کژوال چیست؟

 استایل کژوال چیست؟

اگر در دو کلمه بخواهیم استایل کژوال را معنی کنیم : استایل کژوال یعنی استایل راحت. یعنی لباس هایی که باهاشون راحتیم و اصلا و ابدا حالت رسمی یا کلاسیک ندارن.

کسی که استایلش کژوال هست راحت وسریع برای لباسش تصمیم میگیره نه افراطیه و نه رنگ و وارنگ و نه خیلی دنبال ترند خاصیه  ضمنا در قید و بند قوانین و مقرراتی که استالیست ها و دیزاینرها برای لباش پوشیدن تعیین کردن هم  نیست. لباس هایی در این سبک برش و سرشونه و یقه های خاص ندارن چون اینجوری به سبک رسمی و مجلسی نزدیک میشن.لباس های over سایز،شلوار جین،تیشرت ها و هودی و ژاکت های بافت، کفش کتونی وکلا کفش وبوت های تخت جز این دسته استایل محسوب میشن.

ویژگی های اصلی استایل کژوال

همانطور که از اسم این استایل مشخص است. استایل کژوال به لباس های راحت غیر رسمی گفته می شود. لباس هایی که حالت کلاسیک و رسمی ندارند. راحتی و سرعت در آن حرف اصلی را می زند. یک استایل آرسته، شیک و زیبا که می تواند بنا به سلیقه شما یا تابع مد باشد یا تابع نگرش و شخصیت شما. 
شما در این استایل محدودیتی برای انتخاب لباس و اکسسوری ندارید. هدف این است که شما وقتی این استایل را می پوشید در آن راحت باشید. همین باعث می شود که این استایل برای نشان دادن ویژگی های شخصی شما بسیار مفید باشد. راحت می توانید خودتان را با آن بیان کنید. 
از دیگر ویژگی های استایل کژوال تنوع در رنگ و پوشش است. می توانید خلاقیت خود را بیش از پیش شکوفا کنید. دنبال گزینه های جذاب و ویژه باشید. تنها فاکتوری که باید در نظر بگیرید راحتی خودتان است. سعی کنید یک استایل مشخص برای خود طراحی کنید و از تنوع این نوع استفاده کنید.

 

استایل کژوال
لباس های مناسب برای استایل کژال

همانطور که گفته شد در استایل کژوال باید راحت باشید. به همین دلیل برای انتخاب لباس هم راحتی حرف اول را می زند. 
ویژگی پارچه کژوال: پارچه لباس هایی که برای این استایل انتخاب می کنید باید نرم و لطیف بوده. قابلیت شست و شوی بالایی داشته و به دارای خاصیت کشسانی باشند تا بتوانید در آن به راحتی حرکت کنید. جین، کتان، پنبه ای و پارچه های کشباف از جمله انتخاب های شماست.

تی شرت: تی شرت ها قطعا یکی از اولین انتخاب ها برای استایل کژوال به شمار می روند. به دلیل تنوع بسیار بالای تی شرت ها می توانید برای ست های مختلف استفاده کنید. یکی از موارد دیگری که باعث می شود تی شرت یک انتخاب خوب باشد استفاده در تابستان و زمستان است. 
هودی: در پاییز و بهار و هر زمانی که هوا نه گرم است و نه سرد هودی ها می توانند ست شما را کامل کنند. هودی ها هم به عنوان یکی از آیتم های استایل های خیابانی و راحت محسوب می شوند و هم بسیار پرکاربرد و جوان پسندند. ست کردن هودی، تیشرت، شلوار جین و کفش کتان می تواند یک انتخاب عالی باشد.

شلوار: شلوار جین با رنگ های طوسی، آبی و مشکی انتخاب مناسبی برای استایل کژوال هستند. شما می توانید با آن برای کارهای اداری و کارهای روزمره از ست طراحی کنید. فقط باید این نکته را فراموش نکنید که هدف از استایل کژوال راحتی شماست. پس شلوارهای تنگ با استایل کژوال همخوانی ندارند. 

همچنین تی شرت گشاد و ساده، تاپ های بندی ساده، شلوارهای جین، انواع سویشرت، ژاکت، بافت های آزد، مانتوی کتان، کفش کتانی، کالج یا ورزشی، جوراب های مچ رنگی، شال های بلند، اکسسوری کوچک مثل گوشواره و انگشتر از مواردی است که می توانید برای استایل های کژوال خود انتخاب کنید. 

 

استایل کژوال

مکان های مناسب برای استایل کژوال

در تعریف انواع استایل، محل هایی که می توانیم از آن ها استفاده کنیم جزو نکات بسیار مهم است. استایل کژوال هم از این قاعده مستثنی نیست. این استایل به دلیل راحتی و تنوع می تواند گزینه خوبی برای دانشگاه، محل کار، کافه و رستوران گردی، مهمانی های دوستانه و حتی پیاده روی های خیابانی باشد.
البته مهمترین نکته برای محل هایی که می توانید از استایل کژوال استفاده کنید، روحیه و شخصیت شماست. اگر شما فرد تنوع طلبی هستید با یک روحیه شاد. استایل کژوال می تواند به بهترین شکل شخصیت شما را نشان دهد. ولی اگر خلاف این است بهتر است از استایل های دیگر برای مکان هایی مثل محل کار یا دانشگاه استفاده کنید.

 

استایل کژوال

استفاده از استایل کژوال در کمد کپسولی

استایل کژوال به دلیل تنوع زیاد انواع لباس ها با رنگ های مختلف، یکی از انتخاب های مناسب برای کمد کپسولی شما خواهد بود . البته باید توجه داشته باشید که می توانید انواع مختلف استایل را در کمد کپسولی خود قرار دهید. صرفا در کمد کپسولی باید یک تم و یا یک ویژگی خاص لحاظ کنید.
اگر بخواهید استایل کژوال را یکی از انتخاب های کمد کپسولی خودتان قرار دهید می توانید استایل هایی نظیر مینیمال یا ماکسیمال را هم به عنوان استایل کمکی در کمد کپسولی خود قرار دهید. لباس هایی که برای استایل کژوال انتخاب می کنید می تواند با این دو استایل همخوانی داشته باشد. 
به طور مثال اگر شما یک مانتو رنگارنگ و یک شلوار جین آبی برای یکی از ست های استایل کژوال داشته باشید می توانید با اضافه کردن چند آیتم مثل یک کاپشن پر زرق و برق و چند اکسسوری از آن ها یک ست ماکسیمال درست کنید. و یا اگر یک تی شرت ساده در ست کژوال شماست می توانید با اضافه کردن یک مانتو ساده یک ست مینیمال برای خود طراحی کنید. 
مهمترین فاکتور برای ایجاد یک کمد کپسولی ایده آل خلاقیت در انتخاب انواع استایل است. چه انواع معروف و چه استایل هایی که خودتان به صورت شخصی طراحی می کنید. 

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *