برگ به ؛ از بهترین خواص تا مضرات آن

 برگ به ؛ از بهترین خواص تا مضرات آن

میتوان با قاطعیت تمام ادعا نمود که همه ی میوه ها از انواع خواص برخوردار هستند، اما در برخی از آنها همانند برگ به این خواص نمایان تر است.

میوه به، یکی از میوه هایی است که معمولاً در فصول سرد سال از آن خریداری می کنیم. این به در نوع های مختلفی پرورش داده می شود. در واقع برخی از آنها شیرین تر و آب دار و برخی دیگر هم کمی خشک هستند. رنگ این میوه از زرد کم رنگ تا زرد پررنگ طبقه بندی می شود که در چنین حالتی کاملاً رسیده هستند.

اما مهم تر از میوه به، برگ به است. علاوه بر میوه بسیار خوشمزه، برگ آن هم کاربردهای فراوانی دارد. در مطلب پیش رو هدف اصلی ما معرفی برخی از مهم ترین خواص درمانی آن است. البته این نکته را فراموش نکنید که این برگ حتی می تواند مضراتی هم داشته باشد. با گشنیز همراه باشید

درمان مشکلات ریوی با برگ به

در واقع با شروع فصل زمستان و پس از آن فصل بهار، برخی از بیماری های ریوی از نوع آلرژیکی به سراغ بدن ما می آیند. این بیماری ها می توانند با علائمی همانند سرفه، عطسه، تنگی نفس، خس خس سینه، افزایش خلط، قرمزی چشم  و… همراه شوند. در هر حالت شما دردی را  در قفسه سینه خود هم احساس می کنید که شاید نشان دهنده یک عفونت باشد.

عفونت های ریوی را باید جدی بگیرید، در غیر این صورت این عفونت ها رفته رفته پیشرفت نموده و در نفس کشیدن اختلال ایجاد می کنند. با تهیه ی یک دمنوش ساده از برگ به می توانید به درمان این علائم بپردازید.

 برگ به ؛ از بهترین خواص تا مضرات آن

درمان بیماری های روده ای به کمک چای برگ به

شما می توانید برگ های تازه چیده شده از درخت به را برداشته و خشک کنید. سپس این برگ های خشک شده را همچون چای خرد نموده و در آب جوش بریزید. اجازه دهید تا ۲۰ دقیقه بگذرد. حالا می توانید برای درمان بیماریهایی همانند اسهال از آن کمک بگیرید. 

کاهش فشارخون و کلسترول 

با برگ به می توانید به کاهش فشارخون کمک کنید. علاوه بر آن امکان تنظیم کردن سطح کلسترول در خون را هم برعهده دارد. به مراتب زمانی که شما بتوانید فشارخون و کلسترول داخل خون خود را تنظیم کنید، فشار کمتری به قلب شما وارد می شود.

تقویت سیستم دفاعی بدن

 در صورت که هر چند وقت یکبار دمنوشی از این گیاه درمانی را آماده و نوش جان کنید، پس از مدتی سیستم ایمنی در بدن شما تقویت می شود. با تقویت سیستم ایمنی می توانید از انواع بیماری ها از نوع عفونی نظیر سرماخوردگی در امان باشید.

 برگ به ؛ از بهترین خواص تا مضرات آن

سطح آهن خون خود را با برگ به تنظیم نمایید!

افرادی که بیماری فقر آهن را تجربه می کنند، قطعاً از علائمی همانند خستگی، تغییر در وضعیت ظاهری، کاهش سطح انرژی بدن و … در رنج هستند. این افراد پس از مدتی بر اثر فقر آهن مزمن به دیگر اعضای بدن خود نیز آسیب می رسانند. برای آنکه بتوانید این علائم را در بدن خود تخفیف ببخشید، بهترین راه حل مصرف این دمنوش خواهد بود.

برگ به چه مضراتی دارد؟

همانطور که می دانید میوه به، یک میوه تقریباً خشک بوده و بافتی منسجم در خود دارد. افرادی که این میوه را می خورند، در صورت  ازدیاد در مصرف دچار یبوست می شوند. بنابراین اگر در حالت یبوست دارید از میوه و حتی از برگ به هم استفاده نکنید. این گیاه را حتماً به صورت دمنوش استفاده کنید. مصرف به صورت خام توصیه نمی شود.

در همین زمینه بخوانید:

فواید شگفت انگیز شنبلیله برای دیابت

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *