تفاوت مد با استایل

 تفاوت مد با استایل

مرور یک باور غلط در خصوص مد یا فشن

برخی این تصور را دارند که مد همان سبک است، چنانچه در زبان لاتین مد را فشن و سبک را استایل میگویند، اما  در حقیقت مد یا فشن با سبک یا استایل تفاوت هایی دارند.

همانطور که متوجه شده اید، موضوع مهم تفاوت بین مد و سبک لباس پوشیدن است. هیچ گاه این دو را یکی ندانید. در واقع از بسیاری جهات با یکدیگر تفاوت دارند. این که یک فرد با مد همگام شود، اما در سبک لباس پوشیدن خود به آنها توجهی نداشته باشد، این یعنی نادیده گرفتن هردوی آنها.با گشنیز همراه باشید تا مروری بر تفاوتهای این دو اصطلاح داشته باشیم.

اهمیت استایل مناسب در مقابل فشن

وقتی شما فردی با یک استایل بسیار شیک را مشاهده می کنید، قطعاً مجذوب او خواهید شد. اینکه چگونه می تواند شیک ترین ها را بر تن کند. برخی به اشتباه شیک ترین ها را لزوماً گران ترین ها می دانند، در حالی که اینگونه نیست. با یک هزینه معقول هم می توانید خوش استایل بنظر برسید. اما نیاز به کمی هوش و ذوق شما دارد.

تقلید کردن را کنار بگذارید. سعی کنید تا خودتان باشید. این که همراه با مد پیش بروید بسیار خوب است، اما تقلید کردن کار جالبی نیست. فرض کنید که لباس هایی را بر تن مانکن می بینید. شما دقیقاً همان لباس ها را با همان ترکیب خریداری می کنید! این نمی تواند نشان دهنده استایل مخصوص به شما باشد.

هر فردی باید سبکی را در لباس پوشیدن انتخاب کند. استایل مخصوص می توان بازتابی از شخصیت یک فرد هم باشد. بنابراین سعی کنید تا آنچه که شما را راضی نگه می دارد را انجام دهید. این که شما مطابق سلیقه دیگران لباس بپوشید، یعنی گرفتن حق انتخاب از خود. سعی کنید تا استایل شما تنها مورد پسند یک عده خاص نباشد.   

در خصوص انتخاب یک استایل مناسب نیاز است تا در اولین مرحله اعتماد به نفس داشته باشید. سعی کنید تا ایده آل خود باشید نه ایده آل دیگران. استایل را بر اساس موقعیت تغییر دهید. به عنوان مثال سبک لباس پوشیدن در یک اداره با سبک لباس پوشیدن در یک دورهمی یا پیک نیک تفاوت هایی دارد.

 

تفاوت مد یا فشن با استایل

فشن یا مد به چه خصوصیاتی اشاره دارد؟

در فشن یا مد هر لباسی مورد تأیید قرار می گیرد. حتی لباس هایی که شاید هیچ تناسبی با یکدیگر نداشته و یا مورد پذیرش جامعه محسوب نشوند. در فشن تنها نمایش دادن و هیجان تماشاگران اهمیت دارد. اما لزوماً همه ی این لباس ها را نمی توان بر تن کرد.

پیروری کورکورانه از فشن را تا زمانی که تناسبی با شخصیت شما ندارد، کنار بگذارید. در این صورت همانند یک دلقک بنظر می رسید که موجب خندیدن اطرافیان خود خواهید شد. از طرفی شما خود چنین مدلی را دوست ندارید.

تفاوت فشن با استایل

مهم ترین اصل در شیک پوشی

فردی که آن را شیک پوش می نامید، در انتخاب تک تک لباس های خود دقت زیادی به خرج می دهد. بر اساس موقعیتی که قرار است تا در آن باشد، رنگ لباس، طرح و … را انتخاب خواهد کرد. هیچ گاه دوست ندارد تا به هر طریقی جلب توجه کند. سعی کنیم تا تفاوت جذب کردن با جلب توجه را بدانیم. این دو به ظاهر شبیه هم اما باطناً متفاوت هستند.

در همین زمینه بخوانید:

استایل کژوال چیست؟

الفبای ست کردن لباس

 

</

مطالب مرتبط