توت فرنگی میوه ای زیبا برای زیبایی و سلامت شما

 توت فرنگی میوه ای زیبا برای زیبایی و سلامت شما

توت فرنگی یکی از میوه های خوشمزه ای است که در فصل بهار و تابستان می توانید نمونه های طبیعی و از نوع محلی آن را خریداری نمایید.

رنگ مربوط به توت فرنگی شوق زندگی را در شما زنده خواهد کرد، اما باید این نکته را بخاطر داشته باشید که میوه ی لذیذ باید به خوبی شسته شود. مواردی که به صورت محلی کاشته می شوند، اغلب به همراه گل فراوان در بازار عرضه می شوند. بنابراین در اولین مرحله باید پس از شستن آنها را گندزدایی نمایید. این میوه کالری زیادی ندارد و به همین دلیل بسیار مورد توجه قرار دارد.

زیبایی خود را با توت فرنگی مهیا کنید!

همانطور که توت فرنگی ظاهر بسیار زیبایی دارد، همانطور هم این زیبایی را به بدن شما بخصوص صورت منتقل خواهد کرد. با وجود ویتامین های  موجود در این میوه آبرسانی به پوست صورت بیشتر از قبل شده و بنابراین علائمی از پیری همانند چروک و … را مشاهده نخواهید کرد. در داخل این میوه سرشار از فیبر بوده که این فیبرها می تواند سیستم گوارشی بدن شما را تقویت نموده و از یبوست پیشگیری نمایند.

افرادی هستند که مواد معدنی در بدن آنها بسیار کمتر از حد طبیعی خواهد بود. این کاهش مواد معدنی می تواند بدن را ضعیف تر از حالت طبیعی خود کند. موادی همانند پتاسیم، فولات، منگنز  و… برای سلامتی و بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن ضروری هستند. با استفاده از توت فرنگی درصد جذب این نوع مواد معدنی در بالا افزایش می یابد. 

 سلامتی قلب ها با میوه ای خوشمزه بنام توت فرنگی

اگر قلب شما مشکلاتی داشته باشد، زندگی به شما سخت می گذرد. اما زمانی که عملکرد قلب نرمال است، زندگی به کام شما خوشایند خواهد بود. یکی از مواد ضروری برای بهبود عملکرد سیستم قلب استفاده از آنتی اکسیدان ها خواهد بود. یکی از دلایل مهم برای بهبود عملکرد سیستم قلبی به  آنتوسیانین نسبت داده می شود. این ماده سیستم گردش خون را تسریع نموده و این فعالیت را بهتر خواهد کرد.

توت فرنگی میوه ای زیبا برای زیبایی و سلامت

سیستم دفاعی بدن

ماده اصلی برای تقویت سیستم دفاعی بدن ویتامین  است. درصد ویتامین بویژه ویتامین ث در این میوه بالا بوده و بنابراین با کمک توت فرنگی سیستم دفاعی بدن خود را بهبود می بخشید.  علاوه بر آن درصد آنتی بادی هایی که از بدن در مقابل انواع عوامل بیماری زا محافظت می کند افزایش خواهد یافت. برای جبران کمبود ویتامین ث بدن تان میتوانید توت فرنگی بخورید.

بیماری هایی همچون سرطان زمانی که بدن قدرت دفاعی بالایی داشته باشد راهی برای گسترش نخواهد داشت. بنابراین سعی کنید تا از موادی استفاده کنید که به عنوان داروهایی طبیعی برای مقابله با سرطان ها معرفی می شوند.

تنظیم قند و فشارخون با توت فرنگی

توت فرنگی یک میوه تقریباً شیرین است، اما در مقابل شما با افزایش زیادی از قند خون روبه رو نمی شوید. علت آن پایین بودن شاخص گلایسمی در این میوه است. در طب سنتی ما نیز توجهی خاص به نقش طب سنتی در درمان دیابت و قند خون شده و این میوه صاحب جایگاه مهمی در این خصوص میباشد.

همچنین با توجه به بالا بودن پتاسیم در داخل میوه موردنظر راهی برای مقابله با سدیم بالاست. این سدیم بالا در بیماران فشارخونی بیشتر دیده می شود. بنابراین خاصیت و عملکردی همانند موز دارد، که با وجود پتاسیم درصد سدیم  و نهایتا مراتب فشارخون را کاهش می دهد.

در همین زمینه بخوانید:

وقتی آجیل جلوی اضافه وزن را می گیرد

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *