جذابیت خود را از بین نبرید | رازهای ساده جذاب بودن

 جذابیت خود را از بین نبرید | رازهای ساده جذاب بودن

 جذاب بودن خیلی جذاب است ! همه ما دوست داریم که مورد علاقه دیگران باشیم! در این میان، برخی افراد بسیار پرطرفدارند و همیشه در کانون توجهات قرار دارند  و  برعکس برخی دیگر به‌خاطر ویژگی‌های نامطلوب و غیر مقبولی که دارند، هواخواه آن‌چنانی ندارند. به نظر می‌رسد خیلی‌ها متوجه نیستند که برخی صفات شخصیتی آنها باعث می‌شود دیگران دل خوشی از آنها نداشته باشند.  در مجله زندگی سبز و موفقیت  گشنیز همراه ما باشید تا با مهمترین عواملی که میتوانند جذابیت شما را کاهش دهند  آشنا شویم . همهٔ ما می‌توانیم با آگاهی از ویژگی‌ها و رفتارهای ناخوشایندمان، برای تغییر تلاش کنیم. همیشه یادمان باشد که  لبخند بزنیم و سبز زندگی کنیم!

 

 

۷ ویژگی شخصیتی که جذابیت شما را از بین می‌برد

۱-خودشیفتگی

هیچکس از انسانهای  خودشیفته خوشش نمی‌آید. باید بدانید بیشتر آدم‌ها بدون قصد و نیت، رفتارها یا نشانه‌های خودشیفتگی را به نمایش می‌گذارند. اگر فکر می‌کنید شما باید  در مرکز توجهات باشید و یا  هر موقعیت، رویداد و حتی محور هر گفت‌وگو پیرامون شما باشد و به احساسات و عواطف دیگران توجهی نمی‌کنید، باید سریعا برای تغییر این وضعیت فکری کنید.

۲-عدم اعتماد بنفس عاطفی

اگر پیوسته به‌دنبال دانستن نظر دیگران دربارهٔ خودتان و دریافت تأیید آنها هستید، بی‌تردید در نظر آنها  فردی جذاب نخواهید بود. چنین رفتاری باعث می‌شود فردی متزلزل  به نظر برسید که خود نشانه حس عدم اعتماد بنفس و ناپختگی است.  مطمئنا با در پیش گرفتن چنین رفتاری دیگران را از خودتان می‌رانید.

۳- رفتار رئیس‌مآبانه

کمتر کسی از رئیس‌بازی دیگران خوشش می‌آید. اگر همیشه می‌خواهید دیگران را کنترل کنید یا همهٔ تصمیم‌ها را به‌تنهایی می‌گیرید و طوری رفتار می‌کنید که انگار مسئولیت دیگران با شماست، اطرافیان‌تان را فراری می‌دهید. برخی آدم‌ها با فریب و بازی‌دادن دیگران، آنها را به انجام کارهای مختلف وامی‌دارند! وقتی دیگران از این رفتار آگاه شوند، دیگر میلی به ادامه ارتباط با فرد موردنظر نخواهند داشت.به حریم شخصی افراد همیشه احترام بگذارید.

۴- بی‌ملاحظگی

برخی رفتارهای پیش‌پاافتاده، تأثیر شگرفی روی آدم‌ها دارند. گفتن «لطفا» و «سپاس»، وسط حرف دیگران ندویدن ، گفت‌وگو کردن، نشان دادن قدردانی، رعایت آداب سرِ میز نشستن و وقت‌شناسی  همگی نشانه احترام به دیگران و به خودمان هستند. بی‌ادبی و بی‌ملاحظگی آدم‌ها را غیر جذاب می‌کند. ما معمولا دوست نداریم با آدم‌های بی‌ادب و  تو دل نرو ! ارتباط داشته باشیم.

۵-منفی‌بافی

بدبینی ویژگی خوشایندی نیست. اگر همیشه نیمهٔ خالی لیوان را می‌بینید، سعی کنید رویکردتان را تغییر دهید. آدمی که همیشه جنبه منفی رویدادها و موقعیت‌ها را می‌بیند، دیگران را کلافه می‌کند. منفی نگری و بدبینی شما به دیگران انرژی منفی می‌دهد و روحیه آنها را خراب می‌کند.سعی کنید همیشه مثبت اندیش باشید .

۶- رقابت‌جویی بیش‌ از اندازه

آیا هر کسی که در اطرافتان هست را به چشم رقیب می‌بینید؟ فکر می‌کنید همیشه باید بهتر از دیگران باشید؟ اگر چنین است، از چشم دیگران خواهید افتاد . اگر زیادی تشنهٔ رقابت باشید، نه‌تنها رابطه‌تان با عزیزان‌تان خدشه‌دار می‌شود بلکه فرصت‌های بی‌شمار لذت زندگی کردن را از دست می‌دهید. یاد بگیرید که برای موفقیت دیگران ارزش قائل باشید. باید ملاحظهٔ دوستان را بکنید و بگذارید از لحظه‌های خوب‌شان لذت ببرند.

 

۷- نداشتن صداقت

دوست خوب باید روراست و قابل‌اعتماد باشد. بیشتر افرادی که رفتارهای زننده دارند، اغلب دروغ می‌گویند و روراست نیستند. این افراد همچنین به‌دنبال این هستند که بدانند دیگران دربارهٔ آنها و البته موضوعات دیگر چه فکر می‌کنند.  این رفتار ناپسند آنها ممکن است منجر به سخن پراکنی  شود.

در نهایت اگر با مطالعه این توضیحات متوجه شدید چنین رفتارهایی دارید، باید در رفتار خود یک تجدید  ارزیابی کنید.  همه میدانند که کسی از آدم‌های دروغ‌گو خوشش نمی‌آید.

مطالب مرتبط

3 نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *