خشک شدن زیر چشم ها ,علل و راه پیشگیری

 خشک شدن زیر چشم ها ,علل و راه پیشگیری

چشم ها در زیبایی فرد نقش بالقوه ای را ایفا می کنند، بنابراین هر تغییر ناگهانی که بتواند این زیبایی را تحت تأثیر قرار دهد همانند خشک شدن پوست زیر چشم ها باید جدی تلقی شود.

برخی بر این باور هستند که تلاش های زیادی برای سلامتی خود انجام می دهند، حتی به زیبایی ظاهری هم توجه بسیاری دارند. اما در مقابل چنین نیست. به مهم ترین عناصر در زیبایی و رازهای جذابیت توجه نمی کنید و انتظار دارید تا یک فرد زیبا باشید. یکی از جزئی ترین نکات در چهره ی شما از بین بردن علائم خشکی و چروک است که در این مطلب قصد داریم تا در رابطه با خشک شدن زیر چشم ها بیشتر صحبت کنیم.

علل خشک شدن زیر چشم ها

پوستی که در اطراف چشمان شما قرار دارد در حقیقت می تواند یکی از حساس ترین پوست ها در بدن خوانده شود. این پوست با توجه به ظرافتی که دارد می تواند به هر فشاری واکنش نشان دهد. بنابراین هرچه از ضخامت پوست کاسته می شود حفظ شدن رطوبت فعلی که وجود دارد کمی سخت خواهد بود. پس از این زمان می توان چنین تصور کرد که خشکی حادث می شود.

تنها راه حل پیشنهادی که می توانیم برای جلوگیری از خشک شدن زیر پوست به شما توصیه کنیم در رابطه با استفاده از انواع کرم های مرطوب کننده خواهد بود. این رطوبت را تنها می توانید با کرم های آب رسان منتقل کنید.

سایر علل ابتلا به معضل خشک شدن زیر چشم ها

از سایر دلایلی که می توانیم به آن توجه داشته باشیم در رابطه با خشک شدن پوست زیر چشم به مواد آرایشی و یا حساسیت های مرتبط با استفاده از مژه مصنوعی باز می گردد. این که شما از چه نوع مواد آرایشی استفاده می کنیم بسیار اهمیت دارد. در حقیقت می توانیم این نکته را مد نظر قرار دهیم که هرچه جنس های ارزان و بی کیفیت را استفاده کنید این خشکی بیشتر می شود. معمولاً موادی که در داخل مواد آرایشی همچون کرم پودر وجود دارد جاذب رطوبت است.

علاوه بر این دلیل می توانیم به مشکل آفتاب سوختگی هم توجه نماییم. معمولاً زمانی که در معرض نور خورشید قرار می گیرد شدت تابش نور آفتاب بیشتر از حد تصور شماست. بنابراین می توانیم بگوییم که پوست زیر چشم با توجه به نازک بودن پوست بیشتر در معرض خطر قرار می گیرد. سعی کنید تا از آب داغ برای شستن صورت با صابون استفاده نکنید، زیرا  مشکل را تشدید خواهد کرد.

 جلوگیری از تشدید خشک زیر چشم

سعی کنید تا پوست زیر چشم خود را خارش ندهید. در صورتی که این کار انجام شود، رفته رفته خارش با شدت بیشتری ادامه خواهد داشت و احتمال خونریزی هم وجود دارد. پس از این اتفاق می توان انتظار عفونت را هم در محل داشت.

سعی کنید تا صورت خود را با صابون البته با کمک آب که ولرم شده شستشو دهید. پس از شستشو و در نهایت خشک کردن می توانید از کرم های مرطوب کننده جهت بازگشت رطبوت استفاده کنید. حتما مواد آرایشی را پیش از خواب شبانه از روی چهره ی خود پاک کنید. خشکی پوست پس از شستشو یکی از رایج ترین مشکلات نه تنها برای ناحیه پوست زیر چشم بلکه برای تمامی قسمتهای بدن میباشد.

از میوه و آب برای آبرسانی پوست بدن خود کمک بگیرید. همچنین می توانید از انواع پوست میوه همانند پوست خیار بر روی این ناحیه بهره ببرید تا در نهایت آبرسانی به پوست به خوبی انجام شود.

در همین زمینه بخوانید:

برای زیبایی ظاهری خود نیازی به عمل زیبایی ندارید!

آکنه و زیبایی خانم ها

  

مطالب مرتبط

3 نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *