درخشندگی بی بدیل دندانها با ونیر کامپوزیت

 درخشندگی بی بدیل دندانها با ونیر کامپوزیت

به دلیل در تماس بودن دندان ها با مواد رنگی که ما به دهان خود وارد می کنیم ، پس از مدتی با تغییر رنگ در آنها مواجه خواهید شد که پیشنهاد ما ونیر کامپوزیت(veneer composite) است.

معمولاً رنگی شدن دندان ها می تواند شرایط بدی را برای شما به وجود آورد. یکی از مهم ترین مشخصه های زیبایی و شادابی که لبخند زدن است را به راحتی از دست خواهید داد.  برخی با زرد شدن دندان ها متأسفانه اعتماد به نفس خود را از دست می دهند. اما نگران نباشید، زیرا راه حل بسیار ساده ای به نام ونیر کامپوزیت می تواند این مشکل را برای شما برطرف نماید.

 ونیر کامپوزیت(veneer composite) چیست؟

در واقع در این روش شما می توانید پوسته ای را بر روی دندان های خود داشته باشید. این پوسته جنسی دارد که از رزین بوده و قسمت بیرونی دندان شما را پوشش می دهد. پس از مدتی به رنگ آن عادت می کنید. اما درخشندگی که لبخند شما در تصاویر ثبت شده به یادگار باقی می گذارد، برای همه دلنشین خواهد بود.

 این پوسته برای زمانی که دندان شما به هر دلیلی میشکند یا کمی حالت بهم ریختگی دارد مناسب است. همچنین دندان هایی که به واسطه پرشدن تغییر رنگ به سیاه می دهند هم در این دسته جای می گیرند. برخی از دندان های شما به دلیل یک سری از مواد سفیدکننده لک هایی را بر روی خود دارد که با چنین روشی می توان این لک ها را پوشش داد.

درخشندگی بی بدیل دندانها با ونیر کامپوزیت

چه زمانی نمی توانید از ونیر بهره ببرید؟

در واقع این مواد برای همه افراد توصیه نمی شود. در صورتی که برای لثه های خود حالتی ملتهب را مشاهده می کنید که با قرمزی و تورم همراه است، بهترین گزینه درمان بیماری لثه می باشد. این پوسته بر روی دندان هایی کاربرد دارد که به لثه سالمی همراه باشند.

در صورتی که پس از معاینات اولیه ضعیف بودن دندان های شما توسط دندانپزشک مشاهده شود، از این روش استفاده نخواهد شد. دندان های ضعیف دندان هایی هستند که از ریشه مشکل دارند و حالتی لق خواهند داشت. علاوه بر این می تواند با شکستگی با پرشدگی بزرگی همراه باشند و پایه اصلی برای دندان بسیار ضعیف تخمین زده می شود. 

در افرادی که به بیماری دندان قروچه مبتلا هستند، تا حد امکان از این روش امتناع می شود. زیرا ونیر کامپوزیت توانایی تحمل چنین نیرویی را ندارد. بنابراین در مدت زمان بسیار کوتاهی از بین خواهد رفت و هزینه شما هم هدر می رود. اگر تمایل به بهره بردن از این روش دارید، باید از محافظ کمک بگیرید. این محافظ در بین دندان های شما قرار می گیرد تا از اعمال نیرو جلوگیری کند.

کامپوزیت های دندانی در رنگ های متنوعی وجود دارند، شما در مشاوره اول در نزد دندانپزشک خود می توانید یکی از رنگ ها را انتخاب کنید. البته نظر دندانپزشک هم در تعیین رنگ مناسب همانند رنگ یک دندان طبیعی شیرخوارگی نقش مهمی دارد. برخی مواقع رنگ ها آنقدر غیر طبیعی انتخاب می شوند که در نگاه اول در چهره خودنمایی می کنند.

جهت اتصال نیاز است تا از چسب های مخصوص رزین کمک گرفته شود. این چسب ها هیچگونه حساسیتی را برای لثه و دهان شما به وجود نمی آورند. برای قالب گیری اصلی باید کمی حوصله بخرج دهید، زیرا این روند با دقت و در مدت زمان زیادی انجام می شود. مهم ترین تفاوتی که بین دو ماده کامپوزیت و پرسلاین وجود دارد طول عمر آنهاست که در کامپوزیت این طول عمر کمتر خواهد بود.

در همین زمینه بخوانید:

مژه مصنوعی خطرناک یا بی خطر؟

لیزر موهای زائد چه زمانی عارضه می دهد؟

رنگ موی مناسب شما کدام است؟

  

مطالب مرتبط

1 نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *