درد در ناحیه موهای سر را چگونه می توانید برطرف کنید؟

 درد در ناحیه موهای سر را چگونه می توانید برطرف کنید؟

برخی ها از افراد زمانی که به موهای خود دست می زنند دچار درد بسیار زیادی در این نقطه می شوند که باید علت این درد را جویا شوند.

در حالت عادی پوست سر شما نباید دچار درد زیادی شود. همانگونه که موخوره یک مشکل عادی در ناحیه موهای سر عادی نبوده و باید برطرف شود.

در واقع می توانیم این موضوع را مدنظر قرار دهیم که هر نوع درد نامتعارفی که بر روی سر خود احساس می کنید باید به سرعت علت یابی و از بین برود. شاید این علت را در موهای خود بدانید، اما در واقع مشکل از یک جای دیگر به نام اعصاب موجود بر روی سر شما خواهد بود. این اعصاب رفته رفته می تواند شدت بیشتری پیدا کند تا در نهایت صدای شما را درآورد.

 این درد شاید در حالت عادی احساس نشود، اما به محض آنکه شما به موهای خود دست می زنید، این بازی کردن با اعصاب سر بیشتر احساس خواهد شد.  این درد به شکل های متنوعی دیده می شود. برخی آن را به صورت خارش، برخی دیگر از تیرکشیدن یا مورمور شدن در سر، برخی از سوزش ناشی از خاراندن آن گلایه دارند. در هر صورت شما می توانید به راحتی این درد را از بین ببرید.

علائم پس از تحریک موها در پوست سر

زمانی که شما موهای خود را دست می زنید، می توانید این تحریک را احساس کنید. اما نقطه مقابل این تحریک را باید به علائم برجای مانده از آن هم نسبت داد. درد در سر شما بسیار فشار وارد می کند و سردردهایی دقیقاً مشابه با سردردهای میگرنی را تجربه می کنید. پس از نگرانی هایی در رابطه با آلرژی ها وجود دارد. آلرژی می تواند از نوعی باشد که بر اثر تماس دست شما به وجود آمده است. 

 در پوست سر برخی از افراد علائمی از شوره سر زیاد به همراه اگزما و حتی علائمی از پسوریازیس هم مشاهده می گردد که باید در اسرع وقت درمان آن را انجام دهید. هرچه این درمان ها به تعویق افتد احتمال آسیب های جدی تر را به دنبال خواهد داشت.

 درمان درد در سر و تحریک موها

در حقیقت از بین درمان های بسیاری که برای مشکلات موها و پوست سر وجود دارد یکی از رایج ترین آنها برای مقابله و جلوگیری از زخمی شدن زخم را می توانیم به  استفاده از مواد محدود کننده واکنش های آلرژیکی نسبت دهیم.

در نحوه ی شستشوی خود نیاز است تا تغییر وضعیت بدهید. در واقع این موضوع بسیار مهم است که  از چنگ زدن، شستشو با آب بسیار داغ خودداری نمایید. هریک از این اعمال می تواند سیستم عصبی موجود در پوست سر شما را به شدت تحریک کند. پس از آن باید از خشک ماندن پوست سر خود به نحوی جلوگیری نمایید. آنچه برای ما از اهمیت برخوردار است در رابطه با چرب نمودن با روغن های گیاهی خواهد بود.

نشانه ای بسیار مهم برای ابتلا به اگزما وجود دارد که آن هم از بین رفتن حالت پوسته ای پوست سر شماست. در این شرایط احتمالا به اگزما مبتلا شده اید. زیرا افرادی که موهای عادی دارند، همیشه پوسته هایی در زمان شانه زدن از موهای آنها خارج می شود. اگر اگزما و حالت التهابی بر روی پوست سر خود مشاهده کنید عملاً نیاز به بررسی توسط یک متخصص است.

سردردهای شدید خود را با کمک مسکن برطرف نمایید.  در صورتی که پزشک تشخیص یک عفونت باکتریایی یا قارچی را بر روی موهای شما بدهد، در آن زمان باید درمان خود را تغییر دهید. درمان های دارویی یا موضعی برای از بین بردن چنین علائمی باید مصرف کنید. برخی از آنها به صورت پماد بر روی یک موضع قرار می گیرند.

در همین زمینه بخوانید:

مهمترین دلایل چرب شدن موها

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *