درد پا را جدی بگیرید!

 درد پا را جدی بگیرید!

در این مطلب قصد داریم تا از رایج ترین بیماری های عامل درد پا مثال بزنیم که می توانند به راحتی پاهای شما را درگیر خود کرده و در نهایت راه رفتن را به سخت ترین کار دنیا مبدل سازند.با مجله زندگی سیز و موفقیت گشنیز همراه باشید.

در بین بیماری های موجود تاندونیت یکی از نمونه های آن بشمار می رود. تاندونیت در واقع التهاب تاندون ها بشمار می رود. هرجایی از بدن شما که دارای تاندون بوده به این بیماری درگیر خواهد شد. درد در تاندون ها با هر حرکت می تواند بشدت افزایش پیدا کند. درد پا زمانی شدن می گیرد که یکی از تاندون های نزدیک به آشیل پای شما درگیر آن شود. در حقیقت می توانیم این نکته را مدنظر قرار دهیم که در زمان ورزش شاید درد موجود بیشتر از آنچه که تصور کنید احساس شود.

برخی از مواقع این تاندون در کف پا وجود دارد و در نهایت التهاب آن بیشتر احساس می شود. بنابراین سعی کنید تا پس از احساس حتی یک درد کوچک آن را جدی بگیرید و به دنبال رفعش باشید. البته برای تشخیص دقیق عامل درد شما نیاز است تا هرچه سریع تر از تست های تشخیصی موجود کمک بگیرید. برخی از مواقع پس از شکسته شدن بخشی از استخوان شما این درد را احساس خواهید کرد.

عامل دیگر در خصوص درد پا را می توانیم به اعصاب نسبت دهیم. اما آیا هر تغییر در اعصاب می تواند چنین دردی را به همراه داشته باشد؟ مسلماً چنین نیست. تغییرات اعصابی که مدنظر ما قرار دارد از نوع نوروم مورتون می باشد. در این وضعیت تمامی اعصاب بخصوص آنهایی که در کف پای شما قرار دارند بسیار ضخیم می شوند. هرچه میزان ضخامت بیشتر شود در نهایت فشار بر روی نقاط مختلف بخصوص انگشت ها بیشتر خواهد شد.

از علائم نوروم مورتون احساس سوزن سوزن شدن در پاها می باشد. یعنی شما می توانید این درد و ناراحتی را احساس کنید. گویی سنگ هایی در داخل کفش شما یا حتی در زیر پاهای شما وجود دارند که نمی توانید آنها را نادیده بگیرید. اما شدت اصلی درد را می توانیم در روی پا بدانیم. این مشکلات اغلب به قسمت های انگشتان شما فشار می آورد. تأیید آن توسط تست های تشخیصی خواهد بود.

درد پا را جدی بگیرید

از دیگر بیماری های مهم می توانیم به سندرم درد پا یا پای تورف اشاره کنیم. این تغییر در وضعیت انگشتان اغلب در انگشت بزرگ در پاها دیده می شود. هرچه انگشتان پای خود را بکشید این درد را بیش از پیش احساس خواهید کرد. گویی درد از پاها شروع و به کل بدن شما منتقل می شود. علاوه بر تورم امکان بروز یک سری کبودی هم وجود دارد.   

برای اکثر دردهایی که وجود دارند تمرینایی از سوی پزشکان توصیه می شود تا سبب کاهش فشار بر روی آن ناحیه درد شود. علاوه بر این از یک سری داروهای موضعی برای کاهش دردهای خود می توانید بهره ببرید. همچنین در مقابل آن می توانیم به موضوع قرار دادن یخ توجه نماییم. زمانی که یخ بر روی یک موضع قرار می گیرد تا حد زیادی از درد موجود می کاهد. از دیگر تست ها برای کم کردن فشار و درد می توان به فیزیوتراپی نسبت داد. 

مشکلات استخوانی همانند تغییر در وضعیت انگشتان پا مل انحراف با فشار بیشتر دردهای وحشتناکی را به دنبال دارند. در این موارد از نظر ظاهری هم می توانید این علائم را جستجو کنید. به عنوان مثال در انحراف در جایی نامربوط استخوان وجود دارد که انحراف هایی از آن دیده می شود.

آرتریت را فراموش نکنید. بیماری که سبب التهاب می شود قطعاً درد را هم به دنبال دارد. در این افراد استخوان ها یا فضای بین آنها متورم و قرمز و دردناک است. داروها و درمان های مناسبی برای کاهش علائم وجود دارد. توصیه میکنیم درد  پا را جدی بگیرید و در صورت داشتن مشکل حتما به پزشک معالج مراجعه نمایید.

در همین زمینه بخوانید:

درد در ناحیه موهای سر را چگونه می توانید برطرف کنید؟

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *