در زمان استرس چه کارهایی از ما سر می زند؟

 در زمان استرس چه کارهایی از ما سر می زند؟

فردی که استرس را تجربه می کند، رفته رفته می داند که آنچه وجود دارد باید با آن کنار بیاید، اما ممکن است که رفتارهای بدی از او سر بزند.

زمانی که یک فرد در موقعیت قرار می گیرد که قرار است کاری را انجام دهد و این کار هم بسیار اهمیت دارد دچار استرس می شود. این که شما از هر سو تحت بررسی قرار دارید و نتیجه کارتان از ارزش بالایی برخوردار است می تواند بسیار شما را دچار چالش کند. برای آنکه استرس خود را کنترل کنید بهتر است تا در جایی بنشینید و کمی آب بنوشید.

هرلحظه با خود در این فکر فرو می روید که چگونه می توانید بر مشکلات فائق آیید. اما در این بین ممکن است دست به کارهایی بزنید که قطعاً در شأن شما نیست. باید خود را اصلاح کنید تا این ترس و استرس را به اطرافیان خود هم انتقال ندهید. کارهایی وجود دارند که شما باید از همه ی آنها فاصله بگیرید. کنترل کردن احساسات در زمره ی اولین کارهای شما قرار می گیرد.

پرت کردن یک وسیله در زمان استرس

افرادی که دچار استرس شدید هستند، دائما راه می روند. همچنین برای خالی کردن استرس و خشم خود دوست دارند تا وسیله ای را به جایی پرت کنند. یکی از رایج ترین و دم دست ترین آنها گوشی همراه است. هریک از این کارها نمی تواند خشم اصلی را در شما از بین ببرد. باید با مشکل خود کنار بیایید و آن را به نوعی حل کنید. خطر افسردگی معمولا در کمین افراد پر استرس میباشد و به همین دلیل اجتناب از استرس در زندگی اهمیت بالایی دارد.

  برای جلوگیری کردن از استرس های کاری بهتر است تا تمامی مشکلات سرکار خود را در جایی بنویسید. برنامه هایی که قصد دارید تا به هریک از آنها عمل کنید را در این بین بگنجانید.

 

افراط و تفریط در غذا خوردن

در استرس های ناگهانی فرد برای آنکه بتواند این مسئله را به نوعی حل کند سعی دارد تا روش خوردن را در پیش بگیرد. او افراطی می خورد و هرچیزی که در مقابلش قرار دهید، حتی اگر دوست نداشته باشد هم می خورد. پس از مدتی دچار مشکلات جسمی خواهد شد.رعایت رژیم غذایی در زمان استرس بسیار با اهمیت میباشد.  شاید در آن لحظه ضعف خود را جبران نموده اید اما در مقابل نمی توانید فشار عصبی خود را محو کنید و آن را ندید بگیرید. 

در زمان استرس چه کارهایی از ما سر می زند؟

  انکار را کنار بگذارید!

برخی برای آنکه بتوانند استرس خود را فرو ببرند از گزینه انکار کمک می گیرند. باید این نکته را مدنظر قرار دهید که پاک کردن صورت مسئله نمی تواند کمکی کند. شما باید مشکل را ببینید و برای آن راه حلی را تعریف نمایید. بی اعتنایی کردن به عامل فشار عصبی راه مناسبی نیست. تنها مشکلاتی که برای شما باقی می ماند حس منفی و در نهایت فشار زیاد بر روی عملکرد قلب خواهد بود. گاهی بی اعتنایی مشکل را بزرگ تر می کند.

استرس و بی خواب بودن

همانطور که می دانید رابطه مستقیمی بین استرس زیاد و بیخوابی وجود دارد. افراد اظهار دارند که ما با وجود تلاش های بسیار باز هم بی خواب هستیم. هرچه خواب شما کاهش یابد صبر شما در برخورد با مشکلات به نسبت قبل کمتر خواهد شد. نیاز طبیعی بدن یعنی خواب باید پاسخ داده شود. کم خوابی خود استرس زیادی را در طول روز ایجاد خواهد کرد و همراهی بای عامل دیگر می تواند به شدت آسیب زننده باشد. 

مطالب مرتبط

5 نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *