رازهایی از زندگی زناشویی بدون فرزند

 رازهایی از زندگی زناشویی بدون فرزند

افرادی که زندگی زناشویی دارند و فرزند هم دارند، گاهی برای تغییر در روحیه نیاز دارند تا بی فرزندی را تجربه نمایند.

برای آنکه بتوانید هرازگاهی تغییراتی را در زندگی خود تجربه کنید نیاز است تا حس اوایل زندگی خود را داشته برای این منظور باید برای چند ساعتی از فرزند خود دور باشید. این وضعیت به نفع رابطه شما خواهد بود. بنابراین رفتار بهتری را با شیطنت های دوران کودکی فرزندتان خواهید داشت. به نوعی شما از روزمرگی های خود فارغ خواهید شد و حس بهتری برای ادامه خواهید داشت. 

حضور فرزندان و تأثیر آن بر زندگی

در حقیقت بررسی ها نشان می دهند که مشکلات مربوط به دوران زندگی کودکان رفته رفته می تواند مسائل عاطفی و دلخوری هایی را بین زوجین به وجود آورد. زوجین در کنار هم زندگی می کنند اما در حقیقت از نظر عاطفی هیچ تمایلی به یکدیگر ندارند. عامل اصلی برای چنین اتفاقی تنها فرزندان شما هستند. اگر از مسئله ای در زندگی خود نگران و گلایه مند هستید باید به همسر خود بگویید.

 زندگی و سفر بدون فرزندان

در زندگی شما فرزند وجود دارد اما این موضوع نباید شما را از کارهای هیجان انگیز زندگی دور کند. شما می توانید لحظات عاشقانه خود را دوباره برقرار نمایید. در این بین می توانید سفرهای دو نفره بروید. این سفرها می تواند جاهای جدید و یا حتی همان جاهایی باشد که از قبل با آنها خاطره دارید. این خاطره سازی ها و ثبت تصاویر در زمانی که دچار حساسیت ها و مشکلات عصبی می شوید کمک کننده خواهد بود.

توجه به خود را جدی بگیرید!

شما یک پدر و یک مادر هستید. این مسئله غیرقابل انکار بوده اما باید دقت کنید که در ابتدا پیش از پدر و مادر بودن شما یک زن و مرد و یک انسان هستید. افراد نیاز دارند تا زندگی را د در کنار هم تجربه کنند. تلاش ها برای گذران زندگی نباید شما را از احساسات منع کند. شما باید احساس یکدیگر را به عنوان یک زوج درک کنید. با توجه به احساسات می توانید آنها را پرورش دهید.

شما خود یک کودک هستید!

این جدایی موقتی از فرزند به نفع اوست. فرزند شما می توانید با چنین فاصله ای مستقل بودن را فرا گیرد. شما هم همانند او یک کودک هستید. باید این واقعیت را بدانید که کودک درون شما حتی اگر سن و سال زیادی هم داشته باشید هنوز زنده بوده و نیاز به توجه دارد. لجبازی ها را کنار بگذارید و سعی کنید تا برای گردش و تفریح دونفره خود برنامه ریزی دقیقی داشته باشید.

 ارتباطات خود را با دوستانتان برقرار کنید!

متأسفانه اکثر زوجین پس از بچه دار شدن درگیر بزرگ کردن آن می شوند و دورهمی های دوستانه را فراموش می کنند. این موضوع می تواند به روابط اجتماعی آنها لطمه بزرگی را وارد آورد. دور شدن از اجتماع بر روی رفتار اجتماعی فرزند شما هم تأثیر بدی می گذارد. فرزند شما از قرار گرفتن در چنین جوهایی امتناع می ورزد. سعی کنید تا با یا بدون فرزند به این دورهمی ادامه دهید و در خصوص مسائل مختلف تبادل نظرهایی داشته باشید.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *