رفع درد های بدن با کمک کمپرس

 رفع درد های بدن با کمک کمپرس

کمپرس کردن هر نقطه از بدن به توجه به آنکه چه نوع دردی و بر اثر چه اتفاقی ایجاد شده می تواند شرایط را بهبود ببخشد. بر اساس نوع ضربه می توانیم از انواع کمپرس سرد یا گرم آن کمک بگیریم.

شاید برای شما هم این اتفاق رخ داده باشد که در شرایط معمولی به زندگی روزمره خود ادامه می دهید اما به صورت ناگهانی ضربه ای یا دردی به شما وارد می شود. این درد می تواند بر اثر یک ضربه یا زخم و یا ضربه های سنگین تر بر بدن تحمیل شود.

مزایای کمپرس سرد

یکی از مهم ترین مزایایی که می توانیم در رابطه با کمپرس سرد مثال بزنیم در رابطه با زمانی است که شما دچار یک درد و ناراحتی از نوع التهاب در بدن خود شده اید. این درد می تواند در بین انگشتان شما، یا در پیشانی و  در هر جای دیگری هم رخ دهد. زمانی که التهاب و کبودی را می بینید به سرعت به سراغ کمپرس سرد بروید. در این زمان سرما از افزایش خونریزی جلوگیری نموده و رفته رفته درد را تسکین می دهد.

سعی کنید تا در ابتدا اگر خونریزی دارید این خونریزی را با بالا نگاه داشتن عضو درگیر یا توسط بستن بخش بالایی آن کنترل نمایید. اگر ناحیه آسیب دیده پاهای شماست برای جلوگیری از افزایش تورم باید پاهای خود را بالاتر از سطح نگاه دارید. تا جریان خون به سمت قلب بیشتر شود. اما اگر در چنین شرایطی از آب گرم یا گرما استفاده کنید رفته رفته خونریزی شما عمیق تر خواهد شد و کبودی گسترش پیدا می کند.

کاربرد کمپرس سرد در چه نوع دردهایی است؟

زمانی که شما از کمپرس سرد استفاده میکنید در واقع  می توانید میزان تب بدن خود را به سرعت کاهش دهید. علاوه بر آن در صورتی که حتی کوچک ترین جراحتی بر روی بدن شما وجود داشته باشد با کمک این کمپرس هم از درد و خونریزی و هم علائم مربوط به کبودی آن هم کاسته خواهد شد. در مواردی که سردردی از نوع میگرنی به شما فشار می آورد یکی از راه حل های توصیه شده کمک گرفتن از کمپرس می باشد.

افرادی که دچار کشیدکی عضله ها در زمان ورزش کردن می شوند می توانند از این روش بهره ببرند. حتی دردهای ناشی از خونریزی پس از ایجاد بواسیر هم با کمک سرما از بین خواهد رفت.

نحوه کمپرس کردن

کمپرس سرد بدین معنا نیست که شما مستقیماً یخ را بر روی موضع قرار دهید، در ابتدا باید یخ یا هر چیز سرد را در داخل پلاستیکی انداخته تا در زمان آب شدن با آب روبه رو نشوید. سپس برای جلوگیری از برخورد مستقیم سرما باید آن را در داخل حوله قرار دهید.از همین روست که این نوع کمپرس را کمپرس آب سرد هم نامیده اند.

شما برای تهیه ی این کمپرس حتی می توانید از سبزیجات یخ زده در داخل یخچال هم کمک بگیرید. سعی کنید تا کیسه ای که این مواد سرد در داخل آن قرار می گیرند تمیز باشد. زیرا در صورتی که زخمی بر روی بدن شما وجود داشته باشد توسط آلودگی کیسه به یک عفونت جدی تبدیل خواهد شد و شما به دو علامت مهم دچار خواهید شد. بنابراین سعی کنید تا حد امکان اصول بهداشتی را رعایت نمایید. با یادآوری این نکته که درمان تمامی دردها در طبیعت وجود دارد، همواره یادمان باشد که سبز زندگی کنیم.

مطالب مرتبط

1 نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *