رنگ موی مناسب شما کدام است؟

رنگ موی مناسب شما کدام است؟

یکی از دغدغه های همیشگی خانمها در مورد انتخاب بهترین رنگ موی مناسب با چهره شان است .در مجله گشنیز امروز مطلبی را در این خصوص آماده کرده ایم.با ما همراه باشید.

هر آدمی تیپ مخصوصی برای موهایش دارد ، این تیپ به معنای استایل نیست ، چهار نوع تیپ برای رنگ ها داریم که بر آن اساس می توانیم بهترین رنگ مو را انتخاب کنیم :

تیپ بهاری ، تیپ تابستانی ، تیپ پاییزی و تیپ زمستانی

رنگ موی مناسب شما

تیپ بهاری :

این افراد کنتراست کمی بین رنگ پوست و رنگ چشم و ابرو دارند . پوست روشن و شفافی دارند و تناژ پوست زرد طلایی یا هلوی صورتی است ، به راحتی گون هایشان گل میاندازد و شاید کک و مک هم داشته باشند ،و دارای رنگ چشمان آبی روش ، سبز یا عسلی هستند ، و رنگ موهاشان هم به طور طبیعی روشن است .

این افراد بهترین رنگ مویی که می توانند انتخاب کنند :بلوند طلایی ، بلوند عسلی ، قهوه ای طلایی ، مسی طلایی یا طلایی قرمز است .

تیپ تابستانی :

در چهره این افراد کنتراست بین رنگ پوست چشم و مو کم است ، پوستشان متمایل به سرخی است و ته رنگ پوستشان صورتی ، صورتی بژ و حتی زرد مایل به بژ است ، نسبت به نور خورشید بسیار حساس هستند و پوستشان در معرض آفتاب بجای برنزه شدن قرمز میشود و اغلب هم مویرگهایشان از زیر پوست مشخص است .

این افراد بهترین رنگ مویی که می توانند انتخاب کنند : هایلایت های نقره ای یا بلوند پلاتینی ، که بهتر است یک یا دو درجه زمینه مو را هم تیره کنند .قهوه ای دودی ، بلوند پلاتینی برای این تیپ عالی است ، در صورت انتخاب تن های قرمز ، بهتر است قرمز متمایل به بنفش باشد نه متمایل به نارنجی .

رنگ موی مناسب شما

تیپ پاییزی :

این افراد اختلاف رنگ زیادی بین پوست و پشم و مو دارند ، رنگ پوستاشان گندمی روشن ،بژ روشن ، هلویی مایل به قرمز ، برنز طلایی تا برنز تیره می باشد . رابطه خوبی با آفتاب دارند و رنگ پوستشان براحتی برنزه می شود . رنگ چشمانشان طیفی از قهوه ی روشن ، سبز آبی تا فیروزه ای است .

بهترین رنگ مویی که میتوانند انتخاب کنند : همه رنگهای طیف قهوه ای گرم ، قهوه ای طلایی ، طلایی مسی ،بلوطی ، فندقی ، شاه بلوطی

تیپ زمستانی :

این افراد کنتراست زیادی بین رنگ پوست ، مو و چشم شان دارند . این تیپ خود شامل دو دسته رنگ پوست هستند ، دسته اول رنگ پوست خیلی روشن با ته رنگ بژ گلگون سرخ و صورتی دارند که اصطلاحا پوست مهتابی می نامند و دسته دوم در تیپ زمستانی دارای پوست قهوه ای تیره یا سیاه هستند با رنگ چشمان قهو ه ای تیره، خاکستری ،آبی یخی و سبزه .

بهترین انتخاب رنگ برای این تیپ رنگهایی با تن دودی یا زیتونی است.

منبع: مجله بخار

مطالب مرتبط

3 نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *