سیر این بدبوی پرخاصیت !

 سیر این بدبوی پرخاصیت !

سیر برخلاف بوی تند و مزه ای که دارد می تواند سرشار از انواع مواد مهم برای حفظ سلامتی بدن ما باشد. بنابراین تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا با مهم ترین خواص این بد بوی پرخاصیت آشنا شوید.

اصلا شاید یکی از مهمترین دلایلی که بسیاری از افراد علی رغم آگاهی از خواص بیشمار سیر از مصرف آن رویگردان هستند بوی ناشی از مصرف سیر میباشد و بیان دیگر این ماده نیز در میان متهمان اصلی ارتباط بوی بدن با نوع تغذیه میباشد. امیداوریم با این مطلب نگاه شما به این بد بوی پرخاصیت از دیدگاه طب سنتی تغییر یابد.

 از سیر هم می توان به صورت خوراکی و هم به صورت طعم دهنده در هر نوع غذایی کمک گرفت. علاوه بر آن اثرات دارویی فراوانی از سیر گزارش شده است که می توانیم به تأثیر آن بر رفع علائم مربوط به انواع عفونت ها اشاره کنیم. حتی در رفع اثرات نامطلوب مربوط به انگل ها  و بعبارتی دفع و نابودی انگل ها هم از این ماده کمک گرفته می شود.

  کاهش فشارخون پس از مصرف سیر

شاید بارها این حس سرگیجه پس از مصرف سیر را تجربه کرده باشید. در واقع این حس زمانی ایجاد می شود که سیر توانسته به اصل اثر خود یعنی کاهش فشارخون برسد. بنابراین افرادی که مقدار زیادی از سیر را به یکباره مصرف می کنند باید در انتظار چنین اثری از سوی آن باشند.

زمانی که شما بتوانید سطح فشارخون را در بدن خود تنظیم کنید به صورت خودبه خودی یکی از مهم ترین عوارض آن یعنی علائم مربوط به بیماری های قلبی هم کاهش خواهد یافت. سکته های قلبی که می تواند کل زندگی یک فرد را تحت تأثیر قرار دهد در این وضعیت پیشگیری خواهند شد.این یکی از شگفت انگیز ترین خواص سیر است!

رفع علائم سرماخوردگی

سیر یکی از قوی ترین داروها در رفع علائم نامطلوب مربوط به سرماخوردگی خواهد بود. ویروس سرماخوردگی پس از اثرگذاری خود علائمی همانند عطسه و آبریزش  را به دنبال دارد که در نهایت این علائم قابل انتقال به دیگران هم هستند. پس هرچه سریع تر به کمک مصرف سیر علائم مربوطه را در بدن خود کاهش دهید تا به نتیجه دلخواه برسید.

حتی این طعم دهنده توانسته تا اثرات و طول دوره یک بیماری مهلکی با نام آنفلوانزا را هم کمتر از حد معمولی کند. ضعف و خستگی و عوارض طولانی مدت آنفلوانزا با چنین روشی کمتر خواهد شد و زودتر علائم بهبودی در شما حاصل می شود. 

خواص سیر

  کاهش سطح کلسترول بد در خون

زمانی که شما سیر مصرف می کنید چربی های مضر در داخل خون شما که ذخیره هم می شوند به راحتی از بین خواهند رفت. زیرا تأثیر سیر بر روی چربی هایی خواهد بود که از نوع کاملاً مضر با نام ال دی ال هستند و در نتیجه چربی اچ دی ال در همان سطح خود باقی خواهد ماند. اما این تصور که سیر می تواند سطح کلسترول خوب را افزایش دهد اشتباه می باشد.

 افزایش سطح آنتی اکسیدان و کاهش رادیکال های آزاد

وقتی شما از این ماده پرخاصیت استفاده می کنید انتظار داشته باشید که از تسریع در روند ابتلا به بسیاری از بیماری ها جلوگیری خواهد شد. این بیماری ها با افزایش سطح رادیکال های آزاد رابطه مستقیمی دارند. علاوه بر آن خطر ابتلا به برخی بیماری ها همانند زوال عقل هم کاهش پیدا خواهد کرد.

  سیستم ایمنی با کمک مصرف سیر تقویت می شود. بنابراین ابتلا به بیماری های تضعیف کننده سیستم ایمنی یا بیماری هایی که در ضعف این سیستم تشدید می شوند هم افزایش خواهد یافت.

در همین زمینه بخوانید:

فلفل دلمه ای و فواید شگفت انگیز آن
فواید شگفت انگیز شنبلیله برای دیابت
گیاه اسفرزه چه مزایایی برای سلامتی بدن به همراه دارد؟

 

 

مطالب مرتبط

1 نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *