طراحی کابینت جزیره آشپزخانه به چه صورتی امکان پذیر است؟

 طراحی کابینت جزیره آشپزخانه به چه صورتی امکان پذیر است؟

برای آنکه بتوانید یک آشپزخانه منحصر به فردی در اختیار داشته باشید نیاز است تا از کابینت جزیره آشپزخانه بهره ببرید.

افرادی که فضای مناسبی برای آشپزخانه در اختیار ندارد یا می توان گفت که این افراد مشکلاتی از قبیل کوچکی فضا را هم دارند از این روش می توانند بهره ببرند. در این صورت هم تعداد زیادی کابینت در اختیار شما قرار می گیرد و هم می توانید از بزرگ تر شدن فضای آشپزخانه خود هم لذت ببرید. در حقیقت کابینت هایی جزیره هیچ ارتباطی با دیگر کابینت ها ندارند.

مزایای استفاده از کابینت جزیره آشپزخانه

با طراحی کابینت آشپزخانه شما می دهید با یک تیر چند نشان بزنید. در ابتدا شما نیاز دارید تا کابینت داشته باشید. چنین حالتی به شما این اجازه را می دهد که چندین کابینت را دور از دید مهمان ها برای قرار دادن وسایل خود در دسترس داشته و علاوه بر آن از این محیط به عنوان یک میز هم کمک بگیرید. کانتر که پیش روی شما قرار گرفته با قرار دادن چند صندلی به عنوان یک میز بسیار زیبا کاربرد دارد.

علاوه بر این موارد برخی از طراحان سینک های ظرفشویی را هم در داخل همین فضا تعبیه می کنند. بنابراین در هنگام شست و شوی ظرف یک فضای کاملاً متفاوت را تحریه خواهید کرد و این کار را در مقابل دید مهمان ها هم انجام می دهید. سعی کنید بر روی فضای جزیره خود وسایل تزیینی کمتری قرار دهید. زیرا با توجه به مکان قرارگیری این بخش از آشپزخانه قراردادن وسایل می تواند به زشت شدن کمک بیشتری کند.

یکی از کاربردهای دیگر آن را می توانیم به عنوان کتابخانه بدانیم. فضایی از این جزیره که در بخش بیرونی قرار گرفته معمولاً خالی می ماند اما شما از طراح خود بخواهید تا کتابخانه ای کوچک را در آنجا تعبیه نماید.

طراحی کابینت جزیره آشپزخانه به چه صورتی امکان پذیر است؟

طراحی جزیره آشپزخانه

یکی از مهم ترین عناصری که باید به آن اشاره کنیم در رابطه با رنگ مربوط به این نوع از کابینت ها است. رنگ انتخاب شده حتما تفاوت هایی با رنگ دیگر کابینت ها داشته باشد تا جدایی این فضا را به خوبی نشان دهد. گاهای اوقات تفاوت رنگ ها جذابیت خاصی را در طراحی به وجود می آورد که شاید باور آن کمی سخت باشد.  در صورتی که این مدل را دوست ندارید می توانید از رنگی مکمل هم بهره ببرید.

نکته بسیار مهم

تقریباً اکر افرادی که این نوع جزیره را در منزل خود دارند از وجود آن اعلام رضایت می کنند. اما در مقابل افرادی هم هستند که معمولاً دوست ندارند. علت نارضایتی این افراد چیست؟ معمولاً فردی که زمان کافی برای تمیزکاری منزل را نداشته باشد نمی تواند از وجود چنین نعمتی در آشپزخانه استفاده کند. بخصوص در مواقعی که سینک بر روی این فضا قرار می گیرد تمیزکاری باید به صورت هر روزه ادامه داشته باشد.

 حتی برخی از طراحان به شما این پیشنهاد را می دهند که اجاق گاز را بر روی آن نصب کنند ، اجاق گاز به دلیل در دید بودن باید پس از هربار تهیه ی غذا تمیز شود. در صورتی که زمان کافی برای این کارها دارید به شما پیشنهاد می کنیم تا از این مدل آشپزخانه استفاده کنید.

در همین زمینه بخوانید:

سبک روستیک در طراحی منزل

نقش رنگها در زیبایی دکوراسیون منزل

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *