طرز تهیه جوجه ماستی ؛ روشی جدید در تهیه کباب جوجه

 طرز تهیه جوجه ماستی ؛ روشی جدید در تهیه کباب جوجه

 همه ی ما با خوشمزه بودن طعم کباب ها آشنایی کاملی داریم و هرازگاهی به آنها روی می آوریم. اما در بین کباب ها جوجه ماستی شاید کمی متفاوت تر باشد.

برای آنکه بتوانید به تهیه  این غذای بسیار لذیذ بپردازید با گشنیز همراه باشید. در اولین مرحله نیاز است تا مروری بر مواد لازم داشته باشیم:

در پخت جوجه ماستی نیاز است تا شما حدوداً نیم کیلوگرم از سینه مرغ را تهیه نمایید. این سینه مرغ را به حالت کبابی برش بزنید تا برای سیخ کردن مشکلی نداشته باشید.

در مرحله بعد باید به سراغ خرید ماست چکیده بروید. این ماست را حتماً به صورت تازه خریداری نمایید. تنها چهار قاشق از آن برای تهیه جوجه کافی خواهد بود و نیازی به مصرف بیشتر نیست. برخی از افراد از این تعداد بیشتر استفاده می کنند اما در نهایت با وارفتگی بافت گوشت مواجه خواهند شد که در آن زمان نمی توانید کاری را برای یکپارچگی اش انجام دهید.

این سینه های مرغ باید در ترکیبی قرار داشته باشد تا به خوبی طعم دار شوند. ترکیب مورد نظر عبارت است از نمک و فلفل (فلفل می تواند از نوع سیاه یا قرمز باشد) پس از آن باید به خرید سبزیجات معطر بپردازید. سبزیجات که در طعم مطلوب مرغ تأثیر گذار هستند عبارتند از مرزه به همراه ترخوان و پونه. علاوه بر آن می توانید از حدوداً دو قاشق روغن زیتون برای نرم شدن مرغ کمک بگیرید. 

جوجه کباب ماستی

روش آماده سازی جوجه ماستی

جوجه کباب شما باید به خوبی در مواد اولیه قرار گیرد، بنابراین در اولین مرحله به سراغ تکه های مرغ خود بروید. پس از شستشوی کامل آن در آبکش قرار دهید تا آب موجود خشک گردد. حالا می توانید ظرف گودی را بردارید و مرغ ها را در داخل آن بریزید. این که شما در ابتدا مرحله مرحله کدام یکی از مواد را اضافه می کنید در طعم گیری نقش به سزایی را ایفا خواهد کرد.

پس از این مرحله باید از ترکیب نمک به همراه فلفل بر روی گوشت ها بهره ببرید. شاید در برخی از برنامه های آشپزی مشاهده کرده اید که فلفل را در جایی قرار می دهند و از دانه های تهیه شده آن کمک می گیرند. این فلفل معمولاً ماندگاری بهتری دارد. در هر صورت اگر دانه فلفل در اختیار ندارید از همان فلفل های پودری هم می توانید کمک بگیرید.

در مرحله بعد تمامی سبزیجات ذکر شده را در جایی قرار داده به خوبی بشویید و آنها را بسیار ریز خرد کنید. این سبزیجات را در داخل ظرف بر روی مرغ ها بریزید و به خوبی هم بزنید. حالا نیاز است تا ماده اصلی برای تهیه ی جوجه ماستی یعنی ماست چکیده را اضافه کنید. پس از آن به ریختن روغن زیتون بپردازید.

در نهایت با یک دستکش تکه های مرغ را به خوبی ورز دهید. این مواد بخصوص ماست باید به همه ی تکه های مرغ برسد و یک ترکیب یک دست در اختیار داشته باشید. درب این ظرف را بگذارید و آن را برای چند ساعتی در یخچال قرار دهید. 

حالا به صورت پیوسته تکه های مرغ را پشت هم بر روی سیخ قرار دهید. سعی کنید تا شعله یا آتش حتماً به صورت متوسط باشد تا مغز پخت شدن و در نهایت کبابی شدن گوشت را به همراه داشته و از سوختن آن جلوگیری نمایید.

   نکته مهم :سعی کنید تا از جایگزینی (به عنوان مثال ماست معمولی بجای ماست چکیده) برای تهیه ی این کباب استفاده نکنید، زیرا با نتیجه ای نامطلوب مواجه خواهید شد.

در همین زمینه بخوانید:

متداول ترین روش های پخت ماهی

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *