فنگ شویی و اسرار هارمونی در خانه

 فنگ شویی و اسرار هارمونی در خانه

فنگ شویی  علم دستیابی به یک فضای هارمونیک است که در آن انرژی به طور مثبت در محیط جریان دارد. پس اسرار و رمز و راز هایی برای رسیدن به هارمونی در خانه وجود خواهد داشت.

تغییرات کوچک در دکوراسیون و مبلمان خانه می تواند شکل مثبت به خود گرفته و تأثیر مثبتی بر فضای گرم و جذاب خانه بگذارد. از سوی دیگر، فنگ‌شویی یک هنر با هدف هماهنگی در نقاط مختلف یک خانه است. آیا می دانید چگونه نکات فنگ شویی را در خانه خود اعمال کنید؟

در این مقاله، برخی از کاربردی ترین اسرار فنگ‌شویی برای حفظ هماهنگی و تعادل در اتاق پذیرایی، آشپزخانه و اتاق خواب را با شما به اشتراک می‌ گذاریم.با مجله زندگی سبز گشنیز همراه باشید.

یک هنر باستانی

فنگ‌شویی به معنی “باد و آب” است، یک هنر باستانی چینی که مبتنی بر این تئوری است که باید فضاهای خالی در خانه به شکلی هماهنگ با هم اشغال شوند. بنابراین، فنگ‌شویی عناصر یا مفاهیم زیادی دارد. در واقع، این دو مفهوم مخالف اما مکمل یکدیگر هستند. هدف از ارائه این مطلب آن است که برای ایجاد هماهنگی در خانه، نکاتی را از این هنر باستانی برگرفته و استفاده کنید.

 

 پنج عنصر

فنگ‌شویی از طریق عناصر آن بیان می شود: آب ، آتش، خاک، باد و زمین .بنابراین، باید عناصر و اشیاء فنگ‌شویی را برای هماهنگی در خانه خود اعمال کنید.

به عنوان مثال ، برای جنبه آب می توانید یک مخزن ماهی یا آکواریوم در اتاق نشیمن قرار دهید.می توانید چند گلدان در خانه بگذارید و سبزی گیاهان را تماشا کنید. استفاده از لامپ خوب نشانگر حضور آتش در اتاق است و برخی اشیا تزئینی فنگ‌شویی لازم را به تزیین اتاق اضافه می‌کند. در نهایت، ما می توانیم خاک در گلدان را با ابزارهای مختلف تزئین کنیم.

5 عنصر اصلی علم فنگ شویی در هارمونی خانه

 اهمیت سالن ورودی

ورودی خانه بسیار مهم است. پس باید در سالن ورودی از عناصر فنگ‌شویی استفاده کرد. بنابراین ، سالن ورودی ایده ی خوبی برای قرار دادن گیاهان سبز یا عکس‌های خانوادگی سبز در قاب شیشه ای است.

باید از رنگ‌های مختلف استفاده کنید که نمای فضای سالن ورودی خانه را بهتر میکند .

افراد باید در سالن ورودی خانه خود از لامپ‌های روشنایی به درستی استفاده کنند و دلیل این است که فنگ‌شویی در مکانهای تاریک جریان نمی یابد.

 فنگ‌شویی در آشپزخانه

کارشناسان هنرهای باستانی مشرق زمین می‌گویند فنگ‌شویی غالبا در سراسر خانه در جریان است. پس هنگام پخت‌و‌پز، فنگ‌شویی در غذاها نیز تاثیر می گذارد. همچنین باید مطمئن باشید که انرژی مصرفی در آشپزخانه بهینه و مطلوب است.

برای انجام کار در آشپزخانه ، به خاطر داشته باشد:

‌آتش(اجاق گاز) و آب(سینک ظرفشویی) نباید مستقیماً روبرو یکدیگر قرار بگیرند. ایده خوبی است که گلدان‌ها را در آشپزخانه خود بگذارید یا رنگ سبز را در طراحی آنها به کار گیرید. آتش( اجاق گاز) نباید اولین وسیله‌ای باشد که هنگام باز کردن در آشپزخانه می بینید.

اسرار فنگ شویی در هارمونی خانه و اتاق خواب

 تختخواب در اتاق خواب

استراحت خوب، مهم است. محل قرارگیری تختخواب در اتاق خواب نیز بسیار مهم است، زیرا باعث می شود  فنگ شویی بتواند خود را نشان دهد.

در اینجا چند نکته در خصوص این اسرار هارمونی یادآوری میشود :

۱.تختخواب باید تا حد ممکن از در اتاق خواب فاصله داشته باشد.

۲.اگر در اتاق خواب آینه وجود داشته باشد، توصیه می شود آن را بردارید. همچنین تختخواب نباید جلوی در اتاق خواب باشد.

به یاد داشته باشید که فنگ شویی می تواند نکات بسیاری را برای دستیابی به محیط‌ های هماهنگ در خانه و حتی بیرون از خانه ارائه دهد.این علم با تمامی رموز و اسرار هارمونی در خانه حتما در بهبود روحیه ما تأثیر خواهد گذاشت.

در همین زمینه بخوانید:

نقش رنگها در زیبایی دکوراسیون منزل

چیدمان اتاق کودک در آپارتمان

سبک روستیک در طراحی منزل

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *