لیزر موهای زائد چه زمانی عارضه می دهد؟

 لیزر موهای زائد چه زمانی عارضه می دهد؟

یکی از راه های آسان برای از بین بردن موی زائد در بدن را می توان به لیزر موهای زائد نسبت داد. در حقیقت این روش گاهاً با نتایج منفی همراه خواهد بود.

یکی از معضلاتی که برای زیبا ماندن با آن مواجه هستیم به لیزر موهای زائد باز می گردد. در واقع این نوع از موها در زیربغل، ناحیه تناسلی، دست و پاها و در برخی از افراد در کل بدن آنها دیده می شود. افرادی که پرمو هستند بیشتر از لیزر استفاده می کنند. اما آیا این کار در هر شرایطی نتیجه دلخواه شما را به همراه دارد.

کار مربوط به لیزر موهای زائد یک کار تخصصی است و نیاز به تخصص لازم برای بررسی موها و سپس ارائه بهترین روش را دارد. اما امروزه برخی از افراد تنها با خرید لیزر موهای زائد به دنبال آن هستند تا به هر طریقی از آن کسب درآمد کنند. در نهایت مشتری با نارضایتی برای دفعه بعد به آنجا مراجعه نمی کند. از لیزر برای هر نوع مویی نمی توانید کمک بگیرید.

 

چرا استفاده از لیزر موهای زائد توصیه می شود؟

اگر شما به روش طبیعی برای از بین بردن موهای زائد خود اقدام کنید، قطعاً با این مشکل مواجه خواهید شد که پس از چند روز موها باز هم به رشد ادامه می دهند. اما زمانی که از لیزر برای این منظور کمک گرفته شود، بازه زمانی برای رویش موهای زائد به نسبت قبل بیشتر خواهد شد. علاوه بر این از تعداد موها هم کاسته می شود.

همچنین با توجه به اثرگذاری لیزر می توان به نکته هم اشاره داشت که موهای بیرون آمده تیز نیستند و حالتی کرکی دارند. بنابراین نرم تر از زمان های دیگر هستند. این روش حذف موهای زائد هم برای مردان و هم برای زنان توصیه شده و از این بابت هیچ تفاوتی وجود ندارد. تنها تعداد جلسات مردان به دلیل ضخیم بودن موهای بدن در مدت زمان طولانی تری تخمین زده می شود.

لیزر موهای زائد چه زمانی عارضه می دهد؟

 تفاوت اساسی لیزر و اپیلاسیون

همه ی ما می دانیم که این دو روش تنها در از بین بردن موهای زائد همانند هم هستند. اما از نظر اثر باقی مانده تفاوت های زیادی دارند. در روش اپیلاسیون شاید به نکته دقت کرده اید که پس از یک مدت تغییرات بر روی پوست دست یا پا یا ناحیه تناسلی ایجاد می شود. این تغییرات لکه ای تیره به دلیل خونریزی زیرپوستی ایجاد شده برای حذف موها است. اما در روش لیزر با چنین مشکلی روبه رو نیستید.

لیزر موهای زائد چه عوارضی دارد؟

برخی بر این باور هستند که نور لیزر می تواند با تابش اشعه های مضر همانند رادیوگرافی و … برای آنها عوارضی بدنبال داشته باشد. دراین رابطه باید بگوییم که نگران نباشید، این نور هیچ نوع اشعه مضر برای شما ندارد. پس از این نظر عوارضی را برای بدن شما به دنبال نخواهد داشت.  جنس دستگاه می تواند در حذف عوارضی همانند سوختن پوست تأثیر به سزایی داشته باشد.

چه نوع لیزری بیشتر کمک کننده است؟

لیزر تنها یک نور است، اما دستگاهی که این نور از آن تابانده می شود بسیار اهمیت دارد. دستگاه ها در انواع مختلفی هستند که هریک قیمت های متفاوتی دارند. تنها نکته مهم در انواع برند دارا بودن تأییدیه های بین المللی است.  

 سعی کنید برای استفاده لیزر حتماً از مراکزی که متخصص پوست و مو این کار را انجام می دهد، کمک بگیرید. زیرا این افراد متخصص در ابتدا تاریخچه ای از شما در خصوص بیماری های مختلف زمینه ای، حساسیت ها و …  دریافت می کنند. در صورت نبود مشکل کار را آغاز خواهند کرد.

در همین زمینه بخوانید:

برای زیبایی ظاهری خود نیازی به عمل زیبایی ندارید!

۶ فایده شگفت انگیز بخار درمانی

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *