مشکلات موخوره را چگونه درمان نماییم؟

 مشکلات موخوره را چگونه درمان نماییم؟

افرادی که سلامت موها برای آنها بسیار اهمیت دارد، از عوامل مهم در نازیبا بودن چهره بیزارند. یکی از آنها را می توانیم موخوره بنامیم.

در خصوص موخوره، این یک مشکل خاص نبوده، تقریباً در اکثر افراد بخصوص آنهایی که موهای بلندی دارند، این مشکل وجود دارد. هیچ فردی نمی تواند به صورت قطعی از نبود موخوره خبر دهد. اما برای ابتلا به موخوره، گاهاً عواملی تأثیر بیشتری خواهد داشت. این مشکلات همان عادت هایی هستند که همیشه آنها را انجام می دهیم بدون آنکه به مضر بودنشان فکر کنیم.با گشنیز با ما همراه باشید.

مدل موها و موخوره

سعی کنید تا مدل موهای خود را تغییر دهید. معمولاً مدل موهای بسته می تواند سبب موخوره شدن موهای شما بشود. افرادی که موهای خود را در جایی تحت فشار زیاد جمع می کنند، به این موضوع دقت کنند که این کار سبب موخوره می شود. استفاده از کش برای بستن موها علتی دیگر برای ابتلا به این عامل نازیبایی موها به شمار می رود.

شستن بیش از اندازه موها

شستن موهای بلند حدی دارد. برخی از افراد هر روز به حمام می روند و از ماندن چربی بر روی موهای خود جلوگیری می کنند. موها باید به نحوی مطلوب شسته شوند. در ابتدا نیاز است تا موهای خود را به درستی شامپو بزنید. این موها باید با نظم از سمت بالا به سمت پایین شامپو زده شده و شسته شوند. برخی بیشترین حجم از شامپو را برای بخش انتهایی موی خود صرف می کنند.

این کار تا حدودی درست است. اما نیازی نیست تا شما از چند دست شامپو کمک بگیرید. تنها کافی است تا یک بار شامپو را بر روی دست بزنید و قسمت بالایی موها را بشویید. این کف با آب هم به سمت پایین می آید و شما می توانید قسمت های انتهایی موهای خود را به آسانی بشویید.

خشکی موها

از دیگر علل ابتلا را می توان به حذف نمودن چربی موها نسبت داد. به صورت طبیعی بخش بالای موها نسبت به بخش های انتهایی از چربی بیشتری برخوردار است. در حالتی که شما با شستشوی فراوان می توانید این طبیعت چرب شدن موها  را از بین ببرید. همچنین زمانی که بخش انتهایی مو خشک باشد، موخوره در آن قسمت بیشتر دیده می شود. برای حذف این خشکی باید از مرطوب کننده ها بهره ببرید.

با اثراتی که بر جای می گذارند این محیط مناسب برای موخوره را حذف می کنند. برخی از مرطوب کننده های مفید با نام سر مو در بازار به فروش می رسند.

سعی کنید تا شامپوهایی را خریداری نمایید که بخش شیمیایی آن غالب نباشد. برخی از شامپوها هرچند هم گران قیمت باشند، اما به نوعی آسیب زننده هستند. این مواد شیمیایی سبب خشکی بیش از اندازه موها می شود. سعی کنید تا شامپوی متناسب با موهای خود را خریداری کنید. سعی کنید تا پس از حمام در حالت خیس موهای خود را شانه نزده و اجازه دهید تا پس از خشک شدن این عمل انجام شود.

بررسی ها نشان می دهند که شانه زدن در حالت خیسی عاملی برای افزایش موخوره خواهد بود.

در همین زمینه بخوانید:

رنگ موی مناسب شما کدام است؟

رنگ مو با زردچوبه

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *