مهمترین دلایل چرب شدن موها

 مهمترین دلایل چرب شدن موها

با وجود آنکه به تازگی موهای خود را شسته اید، اما بازهم چرب شدن موها را احساس خواهید کرد، چگونه می توان از این مشکل رها شد؟

بررسی ها نشان می دهند که چرب شدن موها می تواند دلایل متنوعی را به دنبال داشته باشد، با مطالعه این انواع دلایل و کناره گیری از آنها می توان در مدت زمان کوتاهی آن را مدیریت نمود.

در حقیقت تولید چربی برای پوست سر یکی از اتفاقات روتین است. این چربی می تواند از خشک شدن پوست سر ما به راحتی جلوگیری کند. در غیر این صورت باید با ریزش موهای خود و یا حتی موخوره مواجه شویم. زمانی که این میزان از چربی از حد خود فراتر می رود می تواند ریزش مو را به دنبال داشته باشد. حتی با وجود شست و شو، حالت گیری موهای شما از بین می رود.  

تار مربوط به موهای چرب به هم می چسبد و از یکپارچه بودن آنها ممانعت می کند. اگر علت این چربی بیش از حد در موهای شما مشخص شود می توان از ازدیاد آن جلوگیری نمود.  

چگونگی شست و شوی موهای چرب

برای آنکه بتوانید موهای چرب خود را شست و شو دهید، انواعی از محصولات وجود دارند که از نمونه آن می توانیم به شامپوهای مخصوص موهای چرب اشاره کنیم. سعی کنید تا دائما چربی دست های خود را به موها انتقال ندهید. همچنین روزانه یکبار به شانه زدن آنها بپردازید.   

 با آب گرم موهای خود را شستشو ندهید!

در واقع یکی از دلایلی که شاید بتواند به چرب شدن موها کمک کند، استفاده از آب داغ هنگام شستشوی موها خواهد بود. زمانی که آب شما حالت گرمی دارد، هر نوع چربی روی پوست سر را از بین می برد. پوست سر شما رفته رفته حالت خشک پیدا می کند. در حالتی که پوست سر خشک می شود، شما شوره ها و سفیدی هایی را مشاهده می کنید که در ظاهر مو تأثیر منفی می گذارد.

محصولات با کیفیت خوب را خریداری نمایید!

در بازار انواعی از محصولات متنوع برای شست شوی موها وجود دارد. شما می توانید هریک را خریداری نمایید. اما به این موضوع توجه کنید که همه ی آنها از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند. بسیاری ممکن است که به دلیل دارا بودن مواد شیمیایی مشکلاتی را برای شما به وجود آورند.

مهمترین علل چرب شدن موها

از طبیعت کمک بگیرید!

طبیعت به راحتی می تواند سلامتی را به شما بازگرداند. در حقیقت روغن هایی با خواص طبیعی وجود دارند که استفاده از آنها به جد توصیه می شود. این روغن ها همانند روغن نارگیل یک چربی طبیعی را در صورت خشک بودن موهای شما انتقال می دهند.

 استرس و ارتباط آن با موهای چرب

 افرادی که در طول روز استرس های زیادی دارند معمولاً هورمون هایی را هم تولید می کنند. در این حین هورمون ها با عوارض جانبی همراه خواهند بود. عوارض جانبی مربوطه مثل تولید چربی بیشتر است. حتی این استرس می تواند دلیلی برای افزایش شوره در سر هم مطرح باشد. در صورتی که سفیدی های زیادی بر روی سر خود دارید بهتر است تا هرچه زودتر از دمنوشهای آرامشبخش کمک بگیرید.

سعی کنید تا موهای خود را از نظر شست و شو به تعادل برسانید. شست و شوی بیش از اندازه می تواند مسائل مختلفی را به دنبال داشته باشد. در برخی از مواقع شست و شوی بیشتر می تواند سبب تولید چربی بیشتر هم شود.

در همین زمینه بخوانید:

مشکلات موخوره را چگونه درمان نماییم؟

مطالب مرتبط

1 نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *