مژه مصنوعی خطرناک یا بی خطر؟

 مژه مصنوعی خطرناک یا بی خطر؟

 آیا قرار دادن مژه مصنوعی خطر آفرین است؟

یکی از راه هایی کم هزینه برای زیبایی در خانم ها قرار دادن مژه مصنوعی بر روی پلک ها است که البته خطراتی هم دارد.

بررسی ها نشان می دهد که استفاده از مژه مصنوعی برای همه ی افراد توصیه نمی شود. شما می توانید از این عامل زیبایی ظاهری برای هر چند وقت یکبار استفاده کنید. اما متأسفانه این توصیه برای برخی از افراد اهمیتی ندارد و به صورت روزانه از آن برای زیبایی چشم های خود بهره می برند.

مژه ها می توانند زیبایی را به چهره ی شما هدیه دهند، اما در مقابل می توانند آسیب های جدی را به چشم های شما وارد نمایند. بنابراین سعی کنید تا در بازه ی زمانی طولانی از آنها بر روی چشم ها استفاده نکنید تا این خطرات هم از شما دور باشند.

مژه های مصنوعی و کاهش رشد مژه طبیعی

این نوع از مژه ها برای قرار گرفتن باید بر روی مژه های اصلی شما چسبانده شوند . در حقیقت این چسبانده شدن پس از مدتی به دلیل سنگین بودن مژه مصنوعی، می تواند به مژه های اصلی آسیب رساند. در نهایت رشد مژه های طبیعی شما هم مختل شود.

بسیاری از افرادی که از این نوع مژه ها استفاده می کنند به کاهش رشد مژه ها و حتی کوتاه ماندن آنها اشاره دارند.

مژه مصنوعی و حساسیت پوستی

همانطور که می دانید برای قرار گرفتن این مژه ها بر روی مژه طبیعی باید از چسب هایی استفاده شود. علاوه بر خطراتی که برای ورود این چسب ها به داخل چشم می توان به آن اشاره کرد، باید به حساسیت های پوستی هم توجه نماییم.

پس از چسبیدن، بعضی از افراد که پوست های حساسی دارند با تورم بر روی پلک ها همراه می شوند. این تورم گاهاً با خارش و پرخون شدن چشم ها همراه می شود. متأسفانه در صورت بی توجهی امکان تغییر در وضعیت بینایی هم وجود دارد. 

 

مژه مصنوعی

اهمیت مژه ها در چیست؟

مژه های روی پلک چشم و همچنین موهای ابرو نقش مهمی را در جلوگیری از ورود هر نوع عامل آسیب زننده همانند گرد و غبار ایفا می کنند. در صورتی که خاک به داخل چشم نفوذ کند، حساسیت و عفونت را به دنبال دارد.

بنابراین مژه های طبیعی ما باید به همان حالت اصلی خود حفظ شوند و در طبیعت چهره ی خود هیچ نوع دستکاری را ایجاد نکنیم. همچنین مژه ها چشم ها را مرطوب نگه می دارند زیرا جریان هوای ورودی به چشم را تنظیم می کنند.

اما زمانی که مژه های مصنوعی را قرار می دهید این هوا بیشتر به چشم راه پیدا کرده، در نهایت چشم ها زودتر خشک و دچار خارش می شوند. 

عفونت همراه با مژه مصنوعی

زمانی که این مژه ها قرار می گیرند، قطعاً شما همه ی جوانب بهداشتی را در زمان قرار دادن و برداشتن رعایت نمی کنید. دست های آلوده یا مژه مصنوعی آلوده به باکتری می تواند سبب انتقال این عامل عفونت زا به چشم شود. درمان عفونت چشم هم کار ساده ای نیست. 

بهترین توصیه برای زیبایی

اگر در زمره ی افرادی قرار دارید که مژه های پلک شما بسیار کوتاه است، توصیه می کنیم که از نوع مویی این نوع مژه ها کمک بگیرید. وجود موهای طبیعی از هر نوع عوارضی همانند حساسیت جلوگیری خواهد کرد.

در همین زمینه بخوانید:

لیزر موهای زائد چه زمانی عارضه می دهد؟

تاتو موقت با حنای هندی

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *