نقش رنگها در زیبایی دکوراسیون منزل

 نقش رنگها در زیبایی دکوراسیون منزل

در زیبایی دکوراسیون منزل شما عوامل زیادی تأثیرگذار هستند. یکی از مهم ترین و شاید اولین عنصری که با ورود به منزل به آن توجه می شود در رابطه با رنگ دکوراسیون است. در این مطلب به تاثیر رنگها در زیبایی دکوراسیون منزل پرداخته ایم.با گشنیز همراه باشید.

رنگ ها از کمترین تا پررنگ طبقه بندی می شوند و بنابراین طیف بسیار وسیعی از آنها را در بر می گیرد. رنگ ها در زیبایی خود مثال زدنی نیستند، اما باید توجه کنید که هر نوع رنگی را نمی توان برای منزل خود انتخاب نمود. اگر سری به روانشناسی رنگ ها بزنید متوجه خواهید شد که این عوامل تا چه اندازه مهم هستند. یک رنگ با حضور خود می تواند روحیه را دگرگون کند، چه برسد به زیبایی منزل شما!

برخی از رنگ ها هستند که مربوط به رده سنی خاصی می شوند، اما برخی از رنگ ها هم برای همه سنین کاربرد دارد. شما بر اساس دخترانه یا پسرانه بودن اتاق خواب می توانید یکی از آنها را انتخاب نمایید. به عنوان مثال یکی از رایج ترین رنگ ها برای اتاق خواب پسرانه، رنگ آبی خواهد بود.

این که چرا ما به تأثیر رنگ ها بر روی دکوراسیون اهمیت می دهیم در خصوص اثر بد آنها بر روی روحیه ی فرد خواهد بود. به عنوان مثال اگر شما برای فضای محیط پذیرایی خود از رنگ های با تأثیر منفی بر روی روحیه کمک بگیرید، قطعاً از رفت و آمدهای منزل شما کم خواهد شد. زیرا مهمان ها احساس افسردگی و نا امیدی را از این طرح ها برداشت می کنند.

 

رنگ قهوه ای تیره در دکوراسیون منزل

یکی از رنگ هایی که شاید در دکوراسیون کمتر به آن پرداخته شود، رنگ قهوه ای تیره خواهد بود. این رنگ معمولاً فضا را به شدت تیره خواهد کرد، به صورتی که شما هرچه نور محیط را افزایش دهید تا بهبود رنگ مواجه نخواهید شد.

اگر دوست دارید تا بخش هایی از منزل شما از این رنگ ها وجود داشته باشید بهترین راه حل استفاده از آنها در بخش های کوچک مثل حاشیه ای گچ کاری شده خواهد بود. اما سعی کنید تا برای دیوار پذیرایی خود حتماً از رنگ روشن تری استفاده نمایید.

رنگها در دکوراسیون منزل

کاربرد رنگ قرمز و زرد آن هم از نوع روشن

رنگ های شادی همچون قرمز و زرد شاید رنگ های دوست داشتنی باشند، اما طیف های متنوعی از آنها را می توانید مشاهده کنید. یکی از توصیه های مهم به استفاده نکردن از آنها برای منزل آن هم در فضای پذیرایی است.

این رنگ ها حس آرامش را از شما می گیرند. به نوعی هیجان مضاعفی را منتقل می کنند. این هیجان را نباید به هر فردی القا کنید. بسیاری از افراد چنین رنگ هایی را در محیط پذیرایی نمی پسندند. پس اگر علاقه زیادی دارید تا حد امکان در فضای شخصی تر مثل اتاق خواب از آن بهره ببرید.

رنگها در دکوراسیون

آیا رنگ خاکستری در دیوار منزل قابل استفاده خواهد بود؟

از این رنگ اصولاٌ در فضاهایی که نیاز به سکوت و آرامش دارید استفاده می شود. بنابراین جاهایی که تنها هستید همچون اتاق خواب بهترین فضا برای استفاده از این رنگ است. اما تا حد امکان در سایر مکان ها از آن استفاده نکنید.

در همین زمینه بخوانید:

الفبای ست کردن لباس

مطالب مرتبط

6 نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *