همه آنچه که در خصوص عطر باید بدانید!

 همه آنچه که در خصوص عطر باید بدانید!

یکی از مهم ترین عناصر در شیک پوشی و جذابیت افراد، بوی عطر پس از راه رفتن آنها است که برای مدتی در فضا باقی می ماند.

این که چرا برخی از افراد بهترین عطرها را انتخاب می کنند، به دلایل بسیاری وابسته است. اما در ابتدا ما باید از ماهیت عطر باخبر شویم. عطر به صورت کلی ترکیبی از مواد است و هیچ گاه به صورت خالص از آن استفاده نمی شود. در ابتدا یک عصاره از گل های معطر تهیه می شود. سپس این عصاره باید با استفاده از الکل، حالتی رقیق پیدا کند.

همچنین برخی از مواقع، شما رنگ های خاصی را برای عطرها مشاهده می کنید که در این حالت از مواد افزودنی دیگری همانند آنتی اکسیدان ها، رنگ ها و… هم بکار گرفته می شود. شاید این رنگ ها در کنار عطر، برای جذب خریدار تأثیر زیادی داشته باشند.

این که چند درصد از الکل در یک عطر مورد استفاده قرار می گیرد، بر روی قیمت آن مؤثر خواهد بود. هرچه الکل از نوع اتانول کمتر و عصاره ی خوشبو بیشتر باشد، آن عطر ماندگاری بیشتری دارد و بوی اصلی خودش را در فضا پراکنده می کند. جای نگهداری عطر  (برخی شکیل و برخی معمولی) هم بر روی قیمت و ماندگاری آن بی تأثیر نخواهد بود. 

آشنایی با انواع اصطلاحات رایج در زمان خرید عطر

پرفیوم که دوام بالایی دارد و بیشترین اسانس از روغن تهیه شده عطر در آن قرار دارد. این درصد اسانس ۲۲ % خواهد بود.

 ادو پرفیوم دسته دیگری از عطرها به شمار می رود که میزان بکار بردن اسانس در عطر بین پانزده تا ۲۲ درصد تخمین زده می شود.

ادوتویلت با محدوده اسانس بین ۸ تا ۱۵ % و در نهایت ادکلن ها با ۴ % از اسانس ماده اصلی معطر، این دسته بندی را تشکیل می دهند.

 در آخرین گروه می توانیم به رقیق ترین آنها با سه درصد از اسانس به نام  اوفرش اشاره کنیم. این ترکیبات اسانس دارند اما این اسانس با ماندگاری کمتری بر روی لباس یا بدن شما، خوش بو بودن را هدیه می دهد.    

سعی کنید تا در مجالس بسیار مهم خود از عطرهای خالص استفاده کنید. اگر قصد دارید تا برای مصرف روزانه خود از یک خوشبو کننده بهره ببرید، تا حد امکان از نوع رقیق تر آنها باشد. در غیر این صورت برای عطرهای خود باید هزینه بسیاری بپردازید.

همه آنچه که در خصوص عطر باید  بدانید

آیا می توان از الکل معمولی برای عطر استفاده نمود؟

الکل که برای ساخت عطر کاربرد دارد، یک نوع خاص از الکل با نام اتانول بوده که مخصوص عطرسازی است. زمانی که شما این الکل را بر روی لباس خود، حتی لباس های رنگی بزنید، اثری از آن برای طولانی مدت باقی نمی ماند. از طرفی برای ثابت ماندن بوی عطر هم بسیار اهمیت دارد که از همان الکل مخصوص کمک بگیرید.

زمانی که الکل در داخل یک عطر با درصد بالایی استفاده شود، بوی عطر بیشتر اما اثر آن کمتر خواهد بود. یعنی شما نمی توانید انتظار ماندگاری این عطر برای روز بعد را داشته باشید. 

افرادی که دوست دارند تا برای مردم جذاب باشند، باید به فصل استفاده از عطر هم دقت کنند. به عنوان مثال برای فصل گرم از سال باید از عطر سرد با رایحه خنک و همچنین برای فصول سرد سال از عطرهای گرم برای خوشبو بودن خود بهره ببرید.

شیوه صحیح عطر زدن

معمولاً یکی از اشتباهات رایج در زمان عطر زدن، پاشیدن عطر بر روی دو مچ دست است. اما تا اینجای کار هیچ اشکالی وجود ندارد، برخی برای پخش شدن عطر دو مچ را به هم می مالند. این برخورد بوی عطر شما را از بین می برد.

شما می توانید عطر را با فاصله بر روی گردن یا دست های خود بپاشید، به صورتی که در یک محل حالت غلیظی از آن وجود نداشته باشد. با ریختن قطره های کوچک بوی بهتری هم پخش می شود.

در همین زمینه بخوانید:

مژه مصنوعی خطرناک یا بی خطر؟

تاتو موقت با حنای هندی

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *