واقعیت های شگفت انگیز قدرت عذرخواهی

 واقعیت های شگفت انگیز قدرت عذرخواهی

یاری و آرامشی که قدرت عذرخواهی به همراه دارد را تجربه کنید. این ۴ واقعیت ممکن است متقاعدتان کند که این امر ارزش آن را خواهد داشت. درست است، همه ما در زندگی اشتباه می کنیم. بعضی اوقات این اشتباهات به مواردی که ما به آنها اهمیت می دهیم صدمه می زند، حتی اگر متوجه نشویم که به آنها آسیب رسانده ایم و در اکثر موارد قطعاً قصد و هدف ما صدمه زدن نبوده است. ممکن است بارها آرزو کنیم کاش سخن ناعادلانه ای را که قلب کودک، والدین، ​​همسر، خواهر و برادر یا دوست خود را شکسته است، پس بگیریم تا بتوانیم صدمه ای که به آنها زده ایم را اصلاح و بهبود بخشیم.

 

عذرخواهی کردن اصلا پیچیده نیست. بله، تحقیر و شکستن غرور و حتی شجاعتی که معذرت خواهی لازم دارد، طول می کشد تا تصمیم مان را بگیریم اما مزایای آن بیش از هرگونه ناراحتی که ممکن است در راه عذرخواهی کردن تجربه کنید، است.

اکثر تحقیقات نشان می دهد که عذرخواهی ها واقعاً به یک هدف مفید و از نظر عینی قابل اندازه گیری کمک می کنند. آنها تمایل به انتقام جویی را به تمایل به بخشش و فراموشی تبدیل می کنند و این دلیل به تنهایی ارزش عذرخواهی دارد.

در اینجا چهار واقعیت در مورد قدرت عذرخواهی وجود دارد:

۱. قدرت درونی را نشان می دهد

این مسئولیت عملکردتان را به شما نشان می دهد و به یاد داشته باشید توسط دیگران که ممکن است به عذرخواهی شما احتیاج نداشته باشند، مرعوب نمی شوید. وقتی کاری را انجام دادید که به شخص دیگری آسیب می رساند اگر از طرف دیگر عذرخواهی کنید و وقتی عذرخواهی توسط شخصی انجام می شود که شما را آزار داده، پس نشان می دهد که عذرخواهی یک معیار بزرگ برای بشریت است. در هر دو مورد، عذرخواهی به نفع هر دو طرف است.

به گفته محقق تایلر اوکیموتو: “در راه بزرگسالی، ما می آموزیم که عذرخواهی کردن، کوچک شدن و خرد شدن شما نیست. در واقع بیانگر این است که “من می بینم که از عمل من آسیب دیده است و این برای من اهمیت دارد.”

۲. برای قلب شما مفید است

در حقیقت حمل بار کینه می تواند برای قلب تان مضر باشد. بخشی از عذرخواهی شامل بخشش آن شخص دیگر است. دکتر جوزف نویمان اظهار داشت: “هنگامی که من به معالجه بیماری قلبی عروقی مشغول بودم، متوجه شدم بسیاری از افراد خشمگین، عصبانی و افسرده تحت تأثیر قرار گرفته اند. کنار گذاشتن این خصوصیات به وضوح تأثیر زیادی بر سلامتی و توانایی آنها در بهبودی گذاشت.” عذرخواهی می تواند احساس عصبانیت را خفیف تر کرده و باعث بهبود سلامتی و بهزیستی شود.

۳. باعث آرامش در روابط می شود

آیا تا به حال در یک دورهمی خانوادگی بوده اید که احساس ناراحت کننده کینه و بیزاری بین اعضای خانواده موج بزند؟ این می تواند به کل جمع آسیب برساند. زندگی خیلی کوتاه است تا اجازه ندهید کینه ها خانواده ها را نابود کنند. اگر به کسی توهین کرده اید، بخش خود را در آن ماجرا بشناسید و به خاطر تقصیرتان عذرخواهی کنید. با این کار، شما می توانید قهرمان خانواده در بازگرداندن صلح شوید.

در روابط دیگر هم این قضیه مشابه است. “محققان دریافته اند افرادی که در یک معامله تجاری مورد ستم قرار می گیرند اگر مجرم از آنها عذرخواهی صمیمانه ای کند، آشتی می کنند. این همان قدرت عذرخواهی است.

 

۴. این امر باعث می شود در نحوه رفتار با دیگران دقت بیشتری کنید

تصدیق دشواری هایی که پیش از عذرخواهی وجود داشت این هشدار را به شما می دهد تا تمام تلاش خود را انجام دهید تا از صدمه زدن به دیگران جلوگیری کنید. ما نمی توانیم نحوه واکنش دیگران را کنترل کنیم اما مطمئناً می توانیم همزمان روی رفتار خود کار کنیم. عذرخواهی کردن می تواند به این امر کمک کند.

تمایل به عذرخواهی صفت ارزشمندی است که باید داشته باشید. شاید تعجب کنید که چقدر صلح را وارد زندگی خود می کنید. این کار به یادآوری آن کمک می کند که گذشت متعلق به خدا است کار ما این است که طلب بخشش و استغفار کنیم.

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *