ورم و نفخ معده و تفاوتهای اصلی آن

 ورم و نفخ معده و تفاوتهای اصلی آن

افرادی که به نفخ معده یا ورم آن دچار هستند، یک درد بزرگ را تجربه می کنند که شاید به آسانی نتوانند این درد موجود را درمان کنند، بنابراین باید با تفاوت های آن آشنا شویم.

رژیم غذایی که هر روز از آن استفاده می کنید می تواند مشکلاتی را برای بدن شما به وجود آورد، شاید این رژیم کمی مشکل ساز شود. افرادی که عموماً به دردهایی دچار هستند باید در سریع ترین زمان ممکن راه حل درمان دردهای خود را بدانند. اما در خصوص بیماری ورم معده و نفخ معده این وضعیت کاملاً متفاوت گزارش می شود. شاید شما هیچ گاه درمان آن را پیدا نکنید و تنها با رعایت کردن به نتیجه دلخواه برسید.

کدام رژیم غذایی سبب ورم و نفخ معده می شود؟

همه ی ما از تأثیر مواد غذایی دارای فیبر باخبر هستیم، اما باید بدانیم که برای افراد مبتلا این رژیم غذایی باید کمی متفاوت باشد. معمولاً وجود فیبر زیاد نفخ را هم شدیدتر می کند. به عنوان مثال مصرف نمودن میوه ها می تواند سلامت افراد را کمی دچار تغییر حالت کند. هرچه شما فیبر بیشتری بخورید نفخ و ورم معده شما نیز تشدید خواهد شد. باید هرچه سریع تر راهی برای دفع آن پیدا کنید.

تشخیص قطعی ورم و نفخ معده

بیماری موردنظر می تواند از ابتدا به صورت بدون علامت باشد. در نهایت در صورتی که رعایت نکنید به صورت یکباره بیماری اوج می گیرد. حتی این نکته را مدنظر قرار دارید که با توجه به فشار نهایی بر روی معده احساس درد قلبی هم تشدید می شود، در حالی که این درد قلبی نبوده و تنها به دلیل افزایش حجم معده و فشار آن بر روی قلب این علامت دیده می شود.

عوامل خطر برای ابتلا به ورم و نفخ معده

افرادی که این بیماری را دارند عموماً پس از مصرف سیگار و غذاهایی که ادویه دارند، درد معده آنها بیشتر می شود. یکی از دلایل ابتلا می تواند افزایش اسید معده باشد. حتی اگر شما غذایی را به صورت داغ مصرف کنید، در زمان خوردن آن هوای زیادی وارد معده می شود که می تواند ورم معده را به دنبال داشته باشد.

زخم معده و درد ناشی از آن

اگر نسبت به علائم اولیه مربوطه به معده خود آگاهی نداشته باشید علائم آن شدیدتر خواهد شد. به عنوان مثال هلیکوباکتر پیلوری در صورت بی توجهی با افزایش اسید معده و ایجاد زخم، دردهای وحشتناکی را به دنبال دارد. این دردها می تواند با سایر علائم مشابه باشد، اما باید توجه کنیم که زخم معده تنها از روش آندوسکوپی قابل تشخیص خواهد بود.

در مواردی که باز هم شک وجود داشته باشد بیوپسی انجام خواهد شد. پس از بیوپسی از بافت و بررسی آزمایشگاهی تأیید دقیق تر خواهد بود. حتی در حرکت دوربین برای چنین افرادی یک سری التهابات دیده می شود.

افراد مبتلا درد مورد نظر معده را به مانند قرار گرفتن یک شی ء سنگین می دانند که نمی توانند از این درد رهایی پیدا کنند. تنها مصرف کاهش دهنده های اسید معده ، رعایت رژیم غذایی راه حل ممکن خواهد بود. شما حتی با رژیم غذایی یک گام جلوتر خواهید بود و می توانید به آسانی درمان آن را بدون مصرف هیچ داروی شیمیایی امکان پذیر کنید.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *