پایبندی به ورزش در خانه

 پایبندی به ورزش در خانه

با توجه به شیوع بیماری خطرناک کرونا می توان این نکته را بخاطر سپرد که ورزش کردن می تواند سلامت بدن شما را حتی در زمان قرنطینه هم حفظ کند.

یکی از مشکلات در این روزها افزایش وزن بسیار زیاد ناشی از حضور در منزل خواهد بود. در حقیقت حضور در منزل نباید مانع از توجه شما به امر سلامتی باشد. اگر دوست دارید تا در این ایام هم همچنان سلامتی خود را حفظ کنید، یکی از بهترین راهکارها را می توان به ورزش در خانه نسبت داد. برای این منظور ورزش های متنوعی وجود دارد. اما این که کدام یکی از آنها برای ما سود بیشتری دارند بسیار مهم تر است.

اگر قصد دارید تا ورزش در خانه را انجام دهید باید از برنامه ای منظم بهره ببرید. بسیاری از افراد برای ورزش در خانه آمادگی لازم را ندارند. بر همین اساس باید ورزش را در اولویت کارهای روزانه خود قرار دهید. برای این کار باید یک زمان بندی مناسبی وحود داشته باشد. بهترین حالت انجام ورزش به صورت روزانه بوده، اما در صورتی که نمی توانید این برنامه ریزی را رعایت کنید، هر سه روز یکبار آن را انجام دهید.

پایبندی به ورزش

به برنامه های خود پایبند باشید. برنامه های شما می توانند زندگی بهتری را به ارمغان داشته باشند. زمان ورزش را بر اساس وضعیت کاری خود تنظیم کنید. هر زمانی که انرژی کافی برای ورزش کردن دارید که این زمان می تواند در صبح یا عصر یا حتی شب هم باشد. در صورتی که انجام ورزش را یک کار بیهوده انگارید در انجام وظیفه خود به مشکل برخواهید خورد.

سعی کنید تا در زمان ورزش در خانه همه ی حواس خود را صرف ورزش کنید و  از هرآنچه که موجب تغییر در برنامه شما می شود دوری کنید. تا جایی که امکان دارد فضایی همانند یک اتاق را در منزل خود برای این کار اختصاص دهید. برای انجام ورزش خود نیاز دارید تا در لباس ورزش را کنار بگذارید. علاوه بر این همانند یک باشگاه در همان زمان مقرر در محل حاضر شوید. تنها در این صورت پایبندی شما امکان پذیر خواهد بود.

موسیقی

برای ورزش در خانه باید موسیقی مخصوص ورزش کردن را گوش دهید. این گوش دادن می تواند توسط هندزفری یا پلیر با صدایی نسبتا بلند باشد. آهنگ های ورزشی معمولاً با ریتم تندی شنیده می شوند، این شیوه برای شما بهتر است. در صورتی که ورزش را بدون آهنگ انجام دهید به احتمال زیاد پس از مدت زمان بسیار کوتاهی خسته خواهید شد. بنابراین این اصول اولیه را حتماً رعایت کنید.

ورزش در خانه

اندازه گیری وزن

هر روز وزن خود را اندازه گیری کنید. همچنین نیاز است تا تمامی اندازه های بدن شامل دور بازو، دور ران، دور شکم، دور باسن، دور ساق  و… را اندازه گرفته و در نهایت بر روی کاغذی یادداشت کنید. بدین صورت با تغییرات سایز خود بیشتر آشنا شده و برنامه ریزی را تغییر خواهید داد. این که فردی از کاهش وزن خود باخبر شود، انگیزه مضاعفی به او می دهد. ورزش و کاهش وزن همیشه رابطه مستقیمی با یکدیگر دارند.

نوشیدن آب

توصیه می شود تا برای جلوگیری از کم آبی بدن خود حتماً به صورت روزانه در بین وعده ها از آب بنوشید. بخصوص در حین ورزش بسیار توصیه می شود. وعده های غذایی را بیشتر اما با حجم کمتر و سرشار از فیبر نمایید. سعی کنید تا پیش از هر ورزشی در ابتدا خود را گرم کنید. بخصوص در ورزش های کششی گرم نکردن می تواند با گرفتگی عضلات همراه باشد. از دیگر توصیه ها بهره بردن از یوگا و تمرین تنفس صحیح خواهد بود. آیا این نکته را هم میدانستید که آجیل جلوی اضافه وزن را میگیرد.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *