چگونه از کمبود ویتامین ث در بدنم آگاه شوم؟

 چگونه از کمبود ویتامین ث در بدنم آگاه شوم؟

کمبود ویتامین ها همواره می توانند با علائمی همراه باشند، یکی از مهم ترین ویتامین ها در سلامت بدن ویتامین ث خواهد بود.

در زندگی روزمره خود به نوعی با استرس مواجه هستیم. شاید این استرس از مصرف میوه ها و غذای مفید جلوگیری کند. اما در هر صورت شما خود مسئول سلامتی بدنتان هستید. برای پیشگیری و حتی درمان بیماری های زیادی مصرف ویتامین ث و در کنار آن ویتامین د (D) توصیه می شود. بنابراین اثرات مثبتی هم وجود دارد که شاید از آن بی اطلاع باشیم.

این روزها از هر سو اخباری را در رابطه با بیماری کرونا می شنویم، در بین این اخبار توصیه های بهداشتی هم وجود دارد. یکی از توصیه های انجام شده به مصرف ویتامین ث اختصاص دارد. بنابراین شما می توانید با مصرف این ویتامین تا حدودی سلامتی خود را تضمین کنید. اما مصرف این ویتامین به افرادی توصیه می شود که از کمبود آن اطمینان داشته باشند. مصرف افراطی ویتامین ها آسیب هایی هم به دنبال دارد.

افرادی که از کمبود این ویتامین در بدن خود رنج می برند همواره علائمی هم دارند. در ادامه به مهم ترین این علائم اشاره خواهیم کرد. پس با  مجله گشنیز  همراه باشید تا از کمبود یا متعادل بودن ویتامین ث در بدن خود باخبر باشید.

خونریزی لثه و ارتباط با ویتامین ث

در حالت عادی لثه ها به حالت صورتی رنگ دیده می شود، بنابراین هر نوع خونریزی از آن به حالت غیر طبیعی تلقی می شود. زمانی که لثه های شما به حالت ملتهب دیده شود یعنی خونریزی در راه است. بنابراین با احتیاط به آنها دست بزنید و حتی مسواک زدن را به آرامی انجام دهید. تنها یک فشار جزئی می تواند منجربه به زخم و خونریزی از لثه شود.

همچنین در بسیاری از افراد لثه های خونریزی داده شده دچار کبودی هایی می شوند که در لخند زیبای شما تأثیر منفی را برجای می گذارد. میزان مصرف این ویتامین در آقایان بیشتر از خانم ها خواهد بود.

در صورتی که بر اثر برخورد بدن شما به جایی همانند برخورد پا به میز و … به سرعت با علائمی از کبودی مواجه هستید باید برای جبران کمبود ویتامین هرچه سریع تر وارد عمل شوید. همچنین افراد با کمبود بر اثر یک زخم کوچک دچار خونریزی های بزرگی می شوند.

چگونه از کمبود ویتامین ث در بدنم آگاه شوم؟

بدن درد خود را جدی بگیرید!

یکی از مهم ترین علائم این کمبود را می توان به درد در انواع مفاصل بدن نسبت داد. دردها در مفصل دست و پا بیشتر احساس می شوند. در اکثر مواقع حالتی از خستگی به سراع شما می آید. رفته رفته این دردها می تواند به التهاب های دردناک تری منجربه شود. بنابراین بهتر است تا با مصرف ویتامین آن را جبران کنید. 

قدرت سیستم ایمنی خود را بالا ببرید!

شاید به این موضوع توجه کرده باشید که در فصول سرد سال به راحتی به انواع بیماری ها دچار می شوید. یکی از علل ابتلا کاهش قدرت سیستم ایمنی شماست. با مصرف ویتامین ث می توانید این سیستم را پرقدرت نموده تا در برابر انواع بیماری ها مقاومتی را از خود نشان دهد. 

خشکی پوست دست

یکی از نقش های این ویتامین در جوانسازی پوست است. برای جوانسازی نیاز به حفظ رطوبت و ساخت کلاژن می باشد. زمانی که بدن به کمبود ویتامین ث مبتلا باشد در ساخت کلاژن دچار اختلال شده و در نهایت خشکی پوست دست و صورت به وجود می آید.

در همین زمینه بخوانید:

چگونه خشکی پوست دست پس از شستشو را درمان کنیم؟

تاثیر شگفت انگیز آب گرم بر درد

 

مطالب مرتبط

1 نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *