چگونه می توان به موفقیت نسبی رسید؟!

 چگونه می توان به موفقیت نسبی رسید؟!

تعریف موفقیت برای هر فردی متفاوت است، برخی از داشته های کوچکشان خوشحال اند اما برخی به اهداف بزرگ تری فکر می کنند.

اگر از یک دوست یا هر فرد عادی سؤالی در رابطه با موفقیت وی بپرسید جوابی رابه شما می دهد. بهتر است این سؤال را از چند نفر بپرسید تا به تعریف هریک از موفقیت نایل شوید. برخی ها از آنچه که تاکنون به آن رسیده اند ابراز رضایت و موفقیت می کنند اما برخی هنوز خود را به موفقیت واقعی نزدیک نمی دانند و دوست دارند تا هرچه بیشتر در این مسیر پیشروی کنند.

برای آنکه بتوانید به صورت قطعی به موفقیت برسید باید از این موضوع اطمینان داشته باشید که آیا واقعاً گام های استواری را برمی دارید یا آنکه فقط و فقط به مسیر خود ادامه می دهید و به خوشی های کوچک بسنده خواهید کرد. هدفی که شما در زندگی خود تعریف کرده اید، هرچند بزرگ اما دست یافتنی باشد. رویاپردازی خوب است اما به شرطی که بتوان به این رویاها رسید و برای به دست آوردنش جنگید.

چگونه می توان به موفقیت نسبی رسید

گام اول در موفقیت تغییر دیدگاه است!

همه ی ما موفقیت را دوست داریم اما دید ما به زندگی کاملاً متغیر است. اولین تغییر در زندگی ما زمانی به وجود می آید که روزهای سپری شده خود را سپری شده بدانیم. به گذشته پایبند باشیم اما اجازه ندهیم که خاطرات بد گذشته بر روی زندگی حال و آینده ما تأثیر منفی بگذارد.

هر روز که از خواب بیدار شده و چشم می گشایید، آینده ای نامعلوم در انتظار شما قرار دارد . این خود شما هستید که می توانید این آینده را بسازید، اما به یاد داشته باشید که زمان برای شما نمی ایستد. برای روزهای خود برنامه ریزی را انجام دهید و کارهای مهم را در اولویت قرار داده و اکثر آنها را در صبح انجام دهید. معمولاً زمان بعدازظهر زمان مناسبی برای کارهای حساس و مهم نیست.

 ناامیدی مانع از رسیدن به موفقیت می شود!

هر فردی که قرار است تا مسیری را پیش برود و برای موفقیت خود بجنگد، قطعاً در این مسیر بارها دچار ناامیدی شده و شکست هایی را هم تجربه می کند. شما باید دائما از راه هایی، انرژی مثبتی را به خود در خصوص موفق شدن انتقال دهید. برخی ها با خواندن جملات، بعضی ها با گوش دادن به آهنگ و برخی با گوش دادن به سخنرانی با همین محوریت این انرژی را جذب می کنند.

موفقیت کاری را با وظیفه های منزل ادغام نکنید!

اگر قرار است تا در کار خود به موفقیت برسید، هرگز استرس های موجود را به فضای منزل راه ندهید. این استرس هم برای شما و هم برای اعضای خانواده سم است. سعی کنید که با ورود به منزل همه چیز را فراموش کرده و به خانواده و تفریحات خود بپردازید. کارهایی که دوست دارید و واقعاً خوشحال می شوید را انجام دهید. مثلا قدم زدن در پارک، خوردن یک وعده غذایی در بیرون از خانه، طبیعت گردی و . . .

چگونه میتوان به موفقیت نسبی رسید

 با خدا راز و نیاز کنید!

راز و نیاز کردن با خدا می تواند به آرامش شما کمک کند. بنابراین برای بازگشت آرامش به زندگی خود با او درد و دل کنید. از ناملایمت ها و خستگی های خود بگویید. ترس را کنار بگذارید و با یاد خدا دست به کارهای بزرگ بزنید. قبل از هر چیزی تمام جوانب کار را بسنجید و بعد در مسیر قدم بگذارید.

اگر قرار است کسب و کاری را راه اندازی کنید هرگز همه سرمایه خود را خرج نکنید، اول با کارآموزی و شاگردی تجربه کسب کنید و سپس سرمایه گذاری کنید.

مطالب مرتبط

1 نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *