چگونه چهره و ذهنی شادتر داشته باشیم

 چگونه چهره و ذهنی شادتر داشته باشیم

راه های داشتن چهره و ذهن شادتر چیست؟

همۀ افراد دوست دارند که بدنی سالم، متناسب و شاد داشته باشند. اگر شما هم به داشتن چهره و ذهن شاد علاقه مند هستید، خواندن این مقاله را به شما توصیه می کنیم. در ادامه مهم ترین و اصلی ترین راه  داشتن صورت و ذهن شادرا به شما معرفی کنیم.

معرفی راه های داشتن چهره و ذهن شادتر

معرفی راه های داشتن چهره و ذهن شادتر

آب زیاد بنوشید

بسیاری از افراد روز خود را با نوشیدن یک فنجان چای یا قهوه آغاز می کنند. یکی از راه های داشتن چهره و ذهن شادتر این است که روزتان را با نوشیدن یک لیوان بزرگ آب شروع کنید. این کار به آب رسانی به اندام های مختلف بدن، بهبود عملکرد دستگاه گوارش و افزایش هوشیاری ذهنی کمک بسیاری می کند.

غذاهای گیاهی بیشتری بخورید

بنا به توصیۀ اغلب پزشکان یکی دیگر از راه های کسب چهره و ذهن شاد داشتن یک رژیم غذایی سالم مبتنی بر سبزیجات و انواع میوه هاست. مصرف میوه و سبزیجات برای رساندن مواد معدنی، ویتامین ها و… به بدن ضروری است. همان طور که می دانید اغلب میوه ها و سبزی ها کم کالری و کم چرب هستند و بنابراین به حفظ وزن و سلامت بدن کمک بسیاری می کنند.

ورزش کنید

یکی از بهترین و سالم ترین راه های داشتن چهره و ذهن شادتر این است که هر روز ورزش کنید. ورزش کردن نه تنها بدن را سالم و لاغر نگه می دارد، بلکه خون را در بدن به جریان می اندازد و به دفع شدن سموم از بدن و ایجاد شدن مواد مغذی در آن کمک می کندو مجموعۀ این عوامل منجر به داشتن چهره و ذهن شادتر و زیباتر خواهد شد که همۀ افراد به دنبال کسب آن هستند.

به طبیعت بروید

بودن در فضای طبیعت بزرگ ترین کمک به ذهن و روان است. هوای تمیز و تازه موجب افزایش نشاط در وجودتان می شود و یکی از کم هزینه ترین راه های داشتن چهره و ذهن شادتر است. نور روز تأثیرات مثبتی بر روی بدن دارد و روحیۀ افراد را افزایش خواهد داد.

خواب کافی داشته باشید

همۀ افراد به اهمیت داشتن خواب کافی واقف هستند. برای داشتن چهره و ذهن شادترچرت های روزانه را در اولویت قرار بدهید؛ چه در حال رانندگی باشید و چه در محل کار، مدتی را به استراحت کوتاه مدت اختصاص بدهید. این کار جزو ساده ترین و در عین حال مهم ترین راه های داشتن چهره و ذهن شادتر است.

از شر احساس گناه های متوالی خلاص شوید

احساس گناه داشتن برای مسائل بیهوده و کم اهمیت می تواند آسیب های روحی و روانی بسیاری برای فرد در پی داشته باشد. یکی از راه های داشتن چهره و ذهن شادتر این است که از شر این حس ها خلاص شوید و ذهنتان را با انجام دادن تمرین های ریلکسیشن و یوگا آرام نگاه دارید.

بیشتر لبخند بزنید

لبخند زدن موجب ترشح و آزاد شدن هورمون اندروفین و سروتونین می شود که نتیجۀ آن کاهش درد در بدن و داشتن حس خوب و چهره و ذهن شاد است. تحقیقات نشان داده است که لبخندهای ساختگی و کاذب هم می تواند همین نتایج را به دنبال داشته باشد. یکی از راه های داشتن چهره  شادتر این است که هر روز مدتی را جلوی آینه به تمرین لبخند زدن بپردازید.

نفس های عمیق بکشید

اغلب مردم در حالت عادی نفس های معمولی و کم عمق می کشند و همین امر منجر می شود که اکسیژن کمی به مغز برسد و ذهن خسته باشد.

نفس کشیدن عمیق که یکی از راه های داشتن چهره و ذهن شادتر است ، موجب تحریک سیستم عصبی  پارا سمپاتیک می شود و حالت آرامش و رضایت خاطر ذهنی و روانی برای فرد به وجود می آورد. برای تمرین داشتن چهره و ذهن شاد، هر روز پیش از هر وعدۀ غذایی (صبح، ظهر و شب) به مدت ده دقیقه تنفس عمیق را تمرین کنید.

کارهایی را که دوست دارید انجام بدهید

انجام دادن چه کاری را بیشتر از همه دوست دارید و شما را به وجد می آورد؟ یکی از بهترین راه های داشتن چهره و ذهن شادتر
که حس رضایت شما از زندگی را افزایش می دهد این است که کارهایی را که عاشقانه دوست دارید و از انجام دادنشان لذت می برید بیشتر انجام بدهید. با این کار میزان اضطراب و استرس های بیهوده در وجودتان کمتر می شود و شادتر و آرام تر خواهید بود.

منبع(Lifehack)

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *