چیدمان اتاق کودک در آپارتمان

 چیدمان اتاق کودک در آپارتمان

امروزه با توجه به افزایش قیمت منازل، توانایی خرید خانه هایی بزرگ با اتاق خواب های متناسب وجود ندارد. بنابراین یکی از معضلات زندگی امروزی را می توان به وجود  اتاق های کوچک در آپارتمان و چیدمان اتاق کودک نسبت داد.

زوج هایی جوان که قصد دارند تا به هر نحوی با زیباسازی اتاق کودک از ورود او به این دنیا استقبال کنند با مشکلاتی همراه خواهند شد. یکی از آنها جا نشدن وسایل مختلفی است که برای فرزند خود خریداری کرده اند. چیدمان  و دکوراسیون مربوط به اتاق کودک می تواند به شکل های متنوعی طراحی شود اما باز هم باید به دنبال یک راه حل برای جا دادن آنها باشید.

اتاق کودک را کاملاً خالی کنید!

احتمالاً از ماه ها قبل که وارد خانه خود شده اید، وسایلی مرتبط با شما در داخل اتاق کودک وجود دارد. به عنوان مثال لباس ها، کمد، فرش و … نمونه هایی از آن به شمار می روند. برای در دست بودن ابعاد اصلی و فضا نیاز است تا به صورت کامل تخلیه کنید. بنابراین هر نوع وسیله غیر ضروری را حذف کنید.

لباس های فرزند اول

برخی از پدر و مادرها که خانه ی کوچکی دارند، پس از به دنیا آوردن یک بچه ، باید به مراقبت فرزند دوم خود هم فکر کنند. به این موضوع دقت کنید که استفاده از دو سری لباس می تواند تا چه اندازه جاگیر باشد. توصیه می شود که اگر فاصله بین دو فرزند شما بسیار کم است تنها از یک سری لباس استفاده کنید. لباس های فرزند اول خود را می توانید برای فرزند دوم هم استفاده کنید.

لباس هایی که فصل آنها فرا نرسیده را در داخل جعبه هایی طبقه بندی کنید و آنها را بر روی هم بچینید. حتی استفاده از سبدهایی برای قرار دادن لباس ها در درون آن هم توصیه می شود.

این سبدها می تواند جایگزین کمدها شود. بنابراین اکر فضای مناسبی برای استفاده از کمدهای لباس هی جداگانه وجود ندارد استفاده از سبد گزینه بعدی خواهد بود.

سعی کنید تا تمامی لباس هایی که برای فرزند شماست را در داخل کشو قرار دهید. در این صورت از بی نظمی های احتمالی جلوگیری می شود. نیازی نیست تا برای فرزند خود پتوهای جداگانه بخرید. حتی نیازی نیست تا دستمال هایی مربوط به تمیز کردن آن را خریداری کنید.

شما می توانید لباس های نرم و بلااستفاده را برای این کار انتخاب کنید. هم از تعداد لباس ها کم خواهد شد و هم نیاز شما رفع می شود.

اسباب بازی کمتری بخرید!

با توجه به ذوقی که برای به دنبا آمدن فرزند وجود دارد، در آن زمان هیچ تفکری به فضای نگهداری ندارید. بنابراین هر تعداد اسباب بازی که دوست دارید را خریداری خواهید کرد. اما دقت نمایید که اسباب بازی در ابتدای تولد فرزند شما ضروری نیست، زیرا او نمی تواند با آنها بازی کند. بنابراین تعداد کمی خریداری نمایید و سعی کنید که پس از استفاده آنها و یا شکسته شدن، از آنها دل بکنید و اسباب بازی جدید جایگزین نمایید.

سعی کنید تا لباس هایی که تنها برای یک هفته کافی هستند را در کمد و در دسترس داشته باشید و از شلوغی کمد بپرهیزید. ایده داشتن یک کمد کپسولی برای فرزند دلبندتان  در نحوه چیدمان اتاقش هم پیشنهاد بدی نمیباشد.

 سعی کنید تا تختخواب فرزند شما چند کاره باشد و کشوهایی هم برای قرار دادن لباس ها در درون آن وجود داشته باشد.

برای خرید کالسکه از مواردی خرید کنید که خرید دوباره صندلی را حذف کنند. برخی از کالسکه ها به صندلی هم تبدیل می شوند که کار شما را ساده تر خواهند کرد..

در همین زمینه بخوانید:

طراحی کابینت جزیره آشپزخانه به چه صورتی امکان پذیر است؟

سبک روستیک در طراحی منزل

مطالب مرتبط

2 نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *