کاربرد چمن مصنوعی در زیبایی منزل شما

 کاربرد چمن مصنوعی در زیبایی منزل شما

شاید این موضوع کمی عجیب و  غیرقابل باور باشد، اما در واقع چمن مصنوعی بعنوان بخشی از خانه آرایی سبب شیک شدن منزل شما خواهد شد. با توجه به اینکه رنگ سبز نماد سرزندگی هم محسوب میشود، این پوشش زیبا را می توانید هم در داخل منزل و هم در محوطه بیرونی و حیاط خانه جانمایی کنید.

به جای آنکه تمام حیاط منزل خود را با کمک سرامیک پوشش دهید و چهره ای بی روحی به آن ببخشید، کافی است تا بخش هایی از آن را با کمک چمن مصنوعی زیباسازی کنید. با کمک این روش برای زیباسازی اطمینان داشته باشید که به آسانی تغییری در روحیه ی شما ایجاد خواهد کرد. تغییری که با هیچ قرص و یا روش آرامش بخشی به دست نخواهید آورد.

مواد اصلی برای ساخت چمن مصنوعی

برای ساخته شدن چمن مصنوعی تعداد زیادی از شرکت ها فعالیت دارند، اما برخی از آنها نام و نشان بهتری را به دوش می کشند. برای ساخت این روش زیباسازی با کمک نخ ها کار به اتمام می رسد. بنابراین شرکتی که بهترین نخ را برای تولید چمن مصنوعی بکار گیرد در اولویت قرار خواهد داشت. این نخ ها با کمک مواد پتروشیمی ساخته خواهند شد و با الیاف معمولی کمی متفاوت هستند.

پس از تولید اولیه آن برای قرار گیری بر روی انواع سطوح نیاز است تا لایه هایی زیر آن قرار گیرد. این لایه ها سبب خواهد شد تا در داخل گل یا خام به خوبی نفوذ پیدا کند. در صورتی که این لایه مقاومت لازم را نداشته باشد، خرید شما بی فایده است. بهتر است تا برای خرید چمن مصنوعی از فروشگاه ها خرید خود را انجام دهید و جنس را از نزدیک بررسی نمایید.

چمن مصنوعی

 چمن مصنوعی در تراس

افرادی که قصد دارند تا چمن مصنوعی را در داخل محدوده کوچک تراس خود قرار دهند باید از رول های آن استفاده کنند.

البته اندازه اولیه برای قرارگیری چمن در داخل تراس بسیار اهمیت دارد. بنابراین باید متراژ اولیه توسط فرد ماهری اندازه گیری شود تا چمن مصنوعی هم به همان ابعاد در داخل تراس شما جای گیرد.

برخی از مواقع چمن مصنوعی را می توانید در بین سنگ ها جای دهید که منظره ی خاص ویلایی را به حیاط شما می بخشد. اما برای این کار نیاز است تا چمن را در حین قرار دادن مصالح بکار ببندید. در این حالت چمن در زیر آن قرار خواهد داشت. قرار داشتن چمن در بین سنگ ها مهارت خاصی می خواهد بنابراین اگر در این کار تبحر ندارید به فردی که می داند بسپارید.

از نظر قیمتی برای افرادی که قصد دارند تا قیمت مصوب آن را جویا شوند، نمی توان عدد دقیقی را بیان کرد. زیرا بر اساس نوع آن که در داخل یا خارج از کشور تولید شده باشد و همچنین بر اساس ماده ی اولیه این قیمت متفاوت خواهد بود.  

کاربرد چمن مصنوعی در ورزش

یکی ای دیگر کاربردهای آن و شاید اصلی ترین را برای فعالیت های ورزشی می دانند. معمولاً بازی های تهاجمی همانند فوتبال که با زمین خوردن همراه هستند در چنین زمین هایی مورد پذیرش عموم قرار می گیرد. پس می توانید به عنوان یکی از روش های درآمدزایی زمین را با چمن مصنوعی تزیین نموده و در مسابقات ورزشی آن را اجاره دهید.

حتی برای فضای داخل منزل خود هم می توانید از این محصول برای محوطه ی ورزشی منزل خود کمک بگیرید و با خانواده در این فضا به صورت روزانه به ورزش و فعالیت بپردازید. 

در همین زمینه بخوانید:

نقش رنگها در زیبایی دکوراسیون منزل

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *