کراتینه کردن موها چگونه انجام می شود؟

 کراتینه کردن موها چگونه انجام می شود؟

 کراتینه کردن موها یکی از روش هایی است که شما می توانید به آسانی موهای خود را صاف کنید. این روش برای افرادی کاربرد دارد که موهای مجعد یا فری دارند.

اغلب افرادی که دوست دارند تا موهای خود را در معرض نمایش قرار دهند چه یک مرد و یا یک خانم از این روش کمک می گیرند. کراتینه کردن به آسانی انجام نمی شود و برای آن نیاز است تا نزد افراد  ماهر و مجرب موهای خود را برای انجام آن بسپارید. این که در روش مذکور شما از چه نوع ماده و از چه میزان آن استفاده می کنید تأثیر به سزایی در صافی موهای شما دارد.

در اصل افرادی که کراتینه می کنند صافی را بر روی موهای خود قرار نمی دهند بلکه ماده ای به موهای آنها اضافه می شود که می تواند حالت زبری را به نرمی تبدیل نماید. اما اگر این کراتینه کردن با مواد دیگری هم همراه شود در نهایت موهای نرم تر و صاف تری خواهید داشت. 

آشنایی با انواع روش های کراتینه کردن موها

برای انجام این عمل شما می توانید از دو نوع رایج آن کمک بگیرید که در روش اول تنها نرم کردن موها و جلوگیری از خشکی مدنظر قرار دارد. اما در روش دوم علاوه بر این مزیت می توانید به صورت همزمان از صاف شدن موهای خود هم لذت ببرید. این روش در حال حاضر در آرایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

کراتینه کردن موها چه مزایایی را به دنبال دارد؟

در این روش حذف هر نوع آسیب به مو، از بین بردن حالت زبری، ترمیم کردن و بهبود رشد موها، نرم شدن و صاف شدن موهای مجعد و حتی وز، از بین بردن هر نوع آسیب ظاهری در ساقه موها می تواند از جمله مهم ترین مزایای این روش زیباسازی به شمار رود.

مراحل انجام یک کراتینه توسط فرد مجرب

در ابتدا باید با کمک شامپو بچه ای که دارید موهای خود را شستشو دهید تا آلودگی های سطحی از روی آن حذف شود. با این کار تمامی کوتیکول هایی که وجود دارند می توانند به راحتی آمادگی پذیرش یک ماده جدید را داشته باشند.

 پس از آن باید با حالتی که موهای شما  هنوز مرطوب و نمناک بوده بر روی صندلی بنشینید. در ابتدا باید برای جلوگیری از هر نوع آسیب احتمالی بر اثر برخورد مواد کراتینه با گوش و پوست این قسمت ها چرب شوند تا دچار سوختگی نشوید. سپس باید مواد کراتینه را در ظرف مخصوص رنگ  مو ریخته و با برس مخصوص به فاصله نیم سانتی از ریشه مو بر روی موی سر بمالید.

بعد از این مرحله باید پلاستیک را بر روی موهای خود قرار دهید تا حدود ۴۵ دقیقه بر روی موها قرار داشته باشد. در این زمان و با حذف هوای بیرون مواد می تواند به راحتی اثر خود را بر روی موها برجای بگذارد. پس از این مرحله با کمک سشوار کمی موها را خنک نمایید و با برس حتی در همان حالت سفتی، موهای خود را شانه نمایید.

پس از آن مواد باید با استفاده از اطو از قسمت های زیرین تا بالایی در دما گرما ببیند تا در داخل موها نفوذ کنند. برای این منظور باید ده بار یک لایه را گرما بدهید. سعی کنید که تا حدود دو هفته بعد از این روش موهای خود را رنگ نکنید. ماندگاری مواد می تواند با توجه به جنس متفاوت باشد اما معمولا شش ماهه تخمین زده میشود.

در همین زمینه بخوانید:

مشکلات موخوره را چگونه درمان نماییم؟

رنگ موی مناسب شما کدام است؟

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *