کمد کپسولی برای استایل مناسب شما

 کمد کپسولی برای استایل مناسب شما

شاید برای شما هم پیش آمده که در خرید و انتخاب استایل مناسب دچار مشکل شده باشید و یا حتی کمد شما پر از لباس است ولی نمی دانید باید برای مکان های مختلف مثل مهمانی، دانشگاه، بازار، سفر و … چه لباس هایی انتخاب کنید. مخصوصا که داشتن ایده برای ست کردن لباس ها می تواند گاهی بسیار سخت و دشوار باشد. تصور کنید که به دنبال ست کردن یک استایل کژوال برای رفتن به پارک هستید. کمد کپسولی راه حلی برای این مشکلات است. با مجله گشنیز همراه باشید تا با کمد کپسولی بیشتر آشنا شویم.

کمد کپسولی چیست؟ 

کمد کپسولی اولین بار توسط سوزی فاکس ابداع و مورد استفاده قرار گرفت و بعد ها توسط یک طراح آمریکایی به نام دونا کاران به محبوبیت رسید. کمد کپسولی، همانطور که از اسمش مشخص است، یک کمد شامل چندین پوشاک اساسی شامل مواردی که از مد خارج نمی شوند، به همراه چندین آیتم دیگر مثل دامن، پیراهن، کت، کفش و شلوار به همراه چند اکسسوری است. به زبان ساده تر کمد کپسولی مجموعه از لباس های قابل تعوضی بوده که می تواند با کمترین تعداد بیشترین تعداد استایل را در اختیار شما قرار دهد.

چرا باید از کمد کپسولی استفاده کنیم

به زبان خیلی ساده کمد لباس برای این است که شما بتوانید به راحتی و صرف زمان بسیار کم، استایل هایی که لازم دارید را انتخاب کنید. همچنین وقتی شما می خواهید لباسی تهیه کنید و یا یک استایل تازه را انتخاب کنید، کافیست فقط سری به کمد کپسولی خود بزنید. بر اساس ایده اصلی که در نظر گرفتید، دیگر می دانید چه لباسی برای شما مناسب است و یا آیا لباسی که از آن خوشتان آمده چقدر برای استایل شما مناسب است.
علاوه بر این لباس هایی که برای کمد کپسولی انتخاب می کنیم. به دلیل اینکه تعدادی محدودی دارد و دقیقا می دانیم برای چه استایلی لباس می خریم، باعث می شود در هزینه ها سرفه جویی شود. یعنی دیگر پیش نمی آید که لباس هایی را که می بینیم بخریم. قبل از خرید به این فکر می کنیم که آیا به استایل ما می خورد و برای کمد ما مناسب است یا نه. 
به همین دلیل باعث می شود دیگر خیلی کمتر لباس هایی بخریم که فقط یک بار پیش می آید که آن ها را بپوشیم. یا دیگر این سوال برایمان پیش نمی آید که آیا این لباس به استایل ما می خورد یا نه. چون قبل از خرید در دهن داریم الان در کمدمان چه لباس هایی را داریم و باید چه لباس هایی به آن اضافه کنیم.

 

کمد کپسولی

برای ساخت کمد کپسولی از کجا شروع کنیم

همانطور که گفتیم هدف از ساخت کمد کپسولی این است که بتوانیم بدون لباس های زیاد استایل های زیادی بسازیم. برای همین اولین مرحله در ساخت کمد کپسولی پیدا و مشخص کردن یک ویژگی استایلی مشخص و یا یک هماهنگی رنگ است. در مرحله بعدی باید بر اساس ایده اولیه آیتم های مختلفی مانند بلوز، تی شرت، شومیز، شلوار، کفش و … به همراه چند اکسسوری را به کمد خود اضافه کنید. 
هر کمد کپسولی می تواند بین ۲۵ تا ۵۰ قطعه داشته باشد. اگر این موارد با تم و هماهنگی خریداری شوند می توانند تعداد بسیار زیادی استایل در اختیار شما قرار دهند. به شما کمک می کند هم ایده های زیادی برای ست کردن لباس ها داشته باشید و هم در زمان کمتر بتوانید ست مورد نظر خود را پیدا کنید.  
به طور مثال شما یک رنگ پایه مثلا سفید و یا یک استایل مشخص مثلا در نظر می گیرید. بر اساس تمی که انتخاب کردید آیتم های مختلف انتخاب می کنید. به طور مثال یک کمد شما می تواند ۳۶ آیتم داشته باشد. ۲۰  لباس شامل تی شرت، بلوز پلوشرت، ۶ شلوار، ۳ کت، ۵ کفش و ۲ اکسوسری باشد. 

 

کمد کپسولی

فواید اصلی استفاده از کمد کپسولی

می توانیم فایده ای که کمد کپسولی برای ما دارد را به سه قسمت کلی تقسیم کنیم. 

بهم ریختگی کمتر، آرامش بیشتر

به قول یکی از طراحان کمد کپسولی، استفاده از این روش مثل تمرین یوگا می ماند. استفاده از آن باعث می شود لباس های شما نظم و ترتیب بیشتری پیدا کنند و در نتیجه آرامش شما در محیط بیشتر شود و این آرامش به خانه و جایی که وقتتان را در آن می گذرانید آرامش می بخشد.

آپشن کمتر، خلاقیت بیشتر

نگه داری کمد کپسولی به ما یاداوری می کند که بیشتر از آن چیزی که فکر می کردیم می توانیم با آیتم های کم انتخاب های زیادی داشته باشیم. این کار باعث می شه استایلمان را با مهارت هایمان ترکیب کنیم و به نتیجه ایده آل برسیم.

 تفریح بیشتر، لذت بیشتر

 

شاید جالب باشد بدانید بیشتر افرادی که از این روش استفاده می کنند برای لذت بردن و داشتن ساعاتی خوش است. می توانید به کمد کپسولی به عنوان یک تفریح لذت بخش و یا حتی یک بازی یک نفره نگاه کنید و از آن لذت ببرید. 

مطالب مرتبط

1 نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *