گیاه اسفرزه چه مزایایی برای سلامتی بدن به همراه دارد؟

 گیاه اسفرزه چه مزایایی برای سلامتی بدن به همراه دارد؟

اسفرزه در بین گیاهان دارویی نقشی به عنوان یک ماده غذایی را هم برعهده دارد. در حقیقت برای از بین بردن علائم بیماری های گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد. در طب سنتی کشور مان هم از این گیاه و دانه آن بعنوان یکی از بهترین گیاهان دارویی مفید برای دستگاه گوارش نام برده شده است.

چرا اسفرزه به عنوان یک مکمل کاربرد دارد؟

این گیاه با خواص عالی به دلیل دارا بودن انواع ویتامین ها و مواد معدنی نظیر آهن، پتاسیم و … و  ویتامین هایی نظیر کا، ث و … نقش مکمل را ایفا می کند. از طرف دیگر اسیدهای چربی در درون خود دارد که مصرف اسید چرب های مضر را بسیار کاهش می دهد. این اسید چرب ها از نوع امگا ۳ هستند.

اسفرزه و بیماری یبوست

افرادی که از یبوست رنج می برند، این بیماری را یک نوع بیماری غیرقابل حل می دانند. اما به راحتی با مصرف کردن انواع ملین کننده ها می توانید علائم بیماری را در بدن خود کاهش داده و بهبود یابید. در واقع در اسفرزه فیبر وجود دارد. این فیبر توانایی آن را دارد تا با حجیم کردن و نرم کردن مدفوع، خروج این مواد دفعی از بدن را تسهیل نماید. متأسفانه از عواقب مهم پس از یبوست به شقاق و پارگی مقعد مربوط می شود.  

مشکلات هضم غذای خود را با اسفرزه درمان خواهید کرد!

بسیاری از افراد با توجه به مصرف نامناسب غذا به مشکلات مربوط به گوارش دچار هستند. نفخ شدید، کم شدن حرکات روده ها، دیر هضم شدن غذا از انواع مشکلات از نوع گوارشی می باشد. برای درمان این علائم می توانید پس از صرف کردن وعده غذایی خود کمی از این گیاه را به همراه آب میل نمایید. در نهایت می توانید تأثیر فوق العاده آن را مشاهده کنید.

قابل توجه مبتلایان به سنگ صفرا ؟!

افرادی که به بیماری سنگ صفرا مبتلا هستند و دائماً از اثرات نامطلوب این بیماری رنج می برند می توانند روزانه از یک ترکیب کمک بگیرند. این ترکیب به دو قاشق از اسفرزه به همراه یک لیوان آب اختصاص دارد. برای بهبودی نیاز است تا هر ۱۲ ساعت یک لیوان از آن را نوش جان کنید. به مرور زمان علائمی بهبودی برای دردهای خود را احساس خواهید کرد.

گیاه اسفرزه چه مزایایی برای سلامتی بدن به همراه دارد؟

 کاهش قند خون با اسفرزه

درمان گیاهی در انواع بیماری ها با اثرات مطلوب و نتایج خوبی همراه خواهد بود. اما این موضوع بسیار اهمیت دارد که در بیماری های مهمی همچون دیابت تا چه اندازه از آنها استفاده میکنیم. برخی از مواقع یک داروی گیاهی افت قند شدیدی را به دنبال دارد که برای فرد بسیار مضر خواهد بود. اما گاهاً گیاهی همانند اسفرزه می تواند نتایج بهتری را به همراه داشته باشد.هر چند از فواید شگفت انگیز شنبلیله برای دیابت نیز نباید غافل شد.

در صورتی که اسفرزه را در آب قرار دهید، تغییر شکل می دهد. در این زمان پس از مصرف می تواند از جذب قند موجود در غذا و همچنین ماندگاری آن در خون جلوگیری کند. همانطور که می دانید بیماری دیابت عوارضی همچون زخم های دیابتی را در پی دارد.

اسفرزه و بهبود عملکرد قلب

 گیاه دارویی اید شده توانایی آن را دارد تا سطح کلسترول را در خون کنترل کند. زمانی که با مصرف آن به جای کلسترول اسید چرب امگا ۳ را به بدن خود راه دهید، قطعاً سلامتی قلب نتیجه ی این عملکرد خواهد بود. علاوه بر آن با وجود فیبر این سلامتی تضمین خواهد شد.

در همین زمینه بخوانید:

برگ به ؛ از بهترین خواص تا مضرات آن

مطالب مرتبط

1 نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *