۷ راه آسان برای پس انداز بیشتر پول دریافتی از حقوق

 ۷ راه آسان برای پس انداز بیشتر پول دریافتی از حقوق

آه، حقوق دریافتی جدید. چند چیز وجود دارد که می‌تواند شادی دریافت این پول را چند برابر کند. اما این خوشحالی وقتی که به اجاره خانه، پرداخت قسط، قبض برق و غیره فکر می‌کنید از بین می‌رود. گذران خرج زندگی با حقوق دریافتی می تواند دلهره‌آور باشد. همچنین حقوق دریافتی می‌تواند گول زننده نیز باشد و شما را از جستجوی شغل‌های دیگر و یا انتخاب‌های زندگی بازدارد.

داشتن پس انداز بالا، بزرگترین پشتوانه ایمن برای هر کس است و من به شدت توصیه می‌کنم برای روز مبادای خود از درآمدتان پس انداز داشته باشید. در ادامه خواهید دید که چگونه می‌توانید از این مخمصه رهایی پیدا کنید، و کنترل امور مالی خود را با این روش‌های آسان در دست بگیرید.با گشنیز همراه باشید

۷- به وضعیت زندگی خود نگاه کنید

آیا زندگی شما از حد متوسط بالاتر است؟ نگاهی دقیق به آنچه که شما بیشترین مقدار پول خود را صرف آن می کنید می‌تواند سطح زندگی شما را مشخص کند. ببینید آیا واقعا به اتومبیل، آپارتمان یا وای‌فای نیاز دارید. به راستی نیازهای خود را ارزیابی کنید و ببینید که کجا می‌توانید از خرج‌هایتان کم کنید و برای آینده پس انداز کنید.

7 راه برای پس انداز پول

۶- در مورد وقت آزاد خود فکر کنید

وقت‌های آزاد منجر به صرف هزینه اضافی می‌شود. نگاهی دقیق به چگونگی گذراندن وقت آزاد خود به شما این امکان را می‌دهد تا به پولی که خرج کرده‌اید فکر کنید. صرف بیش از حد وقت در بارها یا شاید خریدهای آنلاین بسیار همه سبب از بین رفتن پول می‌شوند. سعی کنید وقت آزاد خود را با فعالیت‌های آزاد، مانند دو یا پیاده روی در پارک، پر کنید. با این کار کیف پول و رفاهتان از شما سپاسگزار خواهند بود.

۵- عادات

آیا عادت‌های بدی در خرج کردن پول دارید؟ با خودتان صادق باشید و از نظر انتقادی خود را ارزیابی کنید که چطور از روی عادت پول خرج می‌کنید. این کار را با دقت با تجزیه و تحلیل صورتحساب کارت اعتباری و اندازه‌گیری میزان هزینه‌های نقدی خود می‌توانید بررسی کنید و پی ببرید که چه الگو یا عادت رفتاری خود را باید از بین ببرید.

همواره یادمان باشد که سبز زندگی کنیم

 

7 راه برای پس انداز پول

۴- پس انداز خود به خود

در این حالت تکنولوژی برای نجات است. اگر شما بانک آنلاین، حساب پس انداز شرکت، و یا هر گونه ابزار در امور مالی خود به صورت آنلاین دارید از آنها استفاده کنید. ۱۰٪ از درآمد خود را کنار بگذارید و آن را پس انداز کنید. از آنجا شاهد رشد و جمع و جور شدن آن باشید. اما با پس انداز خود به خود ۱۰٪ از درآمد خود شروع کنید و راه خود را از آنجا بسازید.

۳- وام‌های فعلی خود را در مسیر سودهی قرار دهید

شرکت‌های متعددی وجود دارند که در ازای دریافت پول سود پرداخت می‌کنند. وام‌های فعلی خود را دست این شرکت‌ها بدهید و از نرخ بهره آنها سود ببرید. اگر فکر می‌کنید اعتبار شما از زمان بازپس گیری وام ارتقاع یافته است، برای دیدن اینکه آیا شما واجد شرایط برای بهره وام هستید، تماس بگیرید. این معمولا شامل نرخ پایین تر با دوره بازپرداخت مشخص است.

7 راه برای پس انداز پول

۲- کار بعد از ساعت کاری

اساسا، به یک تکان نیاز دارید. علاقه خود را پیدا کنید و از کار خود فراتر بروید تا پس از ساعت کاری پول به دست آورید. راه‌های متعددی برای تبدیل وقت آزادمان به وقت پول درآوردن وجود دارد. شرکت‌هایی مثل Uber، Lyft، Air BnB، Etsy، ebay، Poshmark از شرکت‌هایی هستند که در این لیست به پایان وجود دارند. وارد این حیطه شوید و پول درآورید.

۱- برنامه ریزی، برنامه ریزی و برنامه ریزی

تا آنجایی که می توانید برای امور مالی خود برنامه ریزی کنید. بودجه‌ای برای خود در نظر بگیرید و به آن بچسبید. پیش بینی نیازهای شما و برنامه ریزی برای درآمد بزرگ سالیانه کلید موفقیت‌‌های مالی است. لیستی از آنچه احتیاج دارید و مقدار پولی که برای آن می‌خواهید خرج کنید تهیه کنید و بقیه آن را کنار بگذارید. این کار به شما قدرت کنترل بودجه مالی خود را می‌دهد و برای شما نفع بسیاری خواهد داشت.

7 راه برای پس انداز پول

منبع: womensarticle

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *