چگونه معروف و محبوب شویم

 چگونه معروف و محبوب شویم

مراحل رسیدن به محبوبیت در جامعه

تعداد زیادی از افراد دوست دارند که در بین مردم محبوبیت داشته باشند، اما این شرایط به راحتی ایجاد نشده و نیازمند اصول خاصی است.

راه هایی وجود دارند که می توانند محبوبیت شما را به نسبت قبل بیشتر کنند. در این مطلب قصد داریم تا این راه ها را به شما آموزش دهیم. پس با ما در مجله زندگی سبز و موفقیت گشنیز  همراه باشید.

معمولاً افرادی که از این ویژگی برخوردار هستند آدم های خارق العاده ای به شمار نمی روند. این افراد خصوصیاتی کاملاً متفاوت از دیگران را هم ندارند. همه ی این افراد خصوصیات یکسانی دارند و آن هم اینکه همه ی مردم آنها را دوست دارند. این کار ساده ای نیست که شما به گونه ای رفتار کنید تا از سوی همه مورد تأیید باشید. اما مهارت بالایی می طلبد که در نتیجه پس از کمی بررسی می توان به آنها رسید.

چگونه معروف و محبوب شویم

 

محبوبیت و مهربان بودن این افراد

یک خصوصیتی که تقریباً همه ی افراد محبوب دارند مهربانی آنها خواهد بود. هیچ فرد عصبانی و بداخلاقی که تنها به خود فکر کند از نظر مردم تأیید شده نیست. بنابراین مهربان باشید و تا جایی که می توانید به دیگران کمک کنید. این ویژگی که در برخی از افراد ذاتی ست، می تواند به عنوان عامل مهمی در محبوبیت به شمار رود. 

محبوب بودن با معروف بودن بسیار متفاوت است. برخی از افراد معروف هستند و سرشناس، اما محبوبیتی ندارند. اما افرادی که محبوب می شوند پس از مدتی معروف هم خواهند شد. بنابراین این یک زنجیره ی به هم متصل است.

سخاوتمندی و محبوبیت

افرادی که سخاوت دارند یعنی افرادی که در هر شرایطی اگر دست یاری به آنها دراز کنید، دست شما را رد نمی کنند. این افراد همیشه حمایت خود را در رابطه با شما و همه ی افراد بی منت انجام می دهند. آنها دوست ندارند تا همه ی افراد در خصوص این سخاوتمندی آنها اطلاعی داشته باشند. مهربانی را بی مزد و انتظار از خود بروز می دهند.

 

چگونه معروف و محبوب شویم

 به بهانه محبوبیت خود واقعی را تغییر ندهید!

این نکته بسیار ارزشمند است که ما در هر شرایطی خودمان باشیم و از نقش بازی کردن دوری کنیم. کسانی که نقشی را ایفا می کنند پس از مدتی قطعاً خسته می شوند و در نهایت به خود واقعی باز می گردند. این به نوعی گول زدن مردمی است که به شما اعتماد کرده اند. سعی کنید تا با یک نگاه اجمالی خودتان را بشناسید. چه چیز برای شما مهم بوده و قصد دارید که به چه هدفی در زندگی برسید؟!

 برخی از افراد برای خندیدن یا جلب کردن رضایت افراد دست به هر کاری می زنند و خود واقعی را فراموش می کنند. این شاید مورد رضایت عده ای خاص باشد اما قطعاً همه ی افراد این رفتار شما را دوست ندارند.

محبوبیت و صله رحم

شاید این نکته در روزگار امروز به صورت کلی فراموش شده باشد، اما افرادی که محبوبیت دارند صله رحم را به جا می آورند. دید و بازدید آشنایان، احوال پرسی کردن از آنها سبب صمیمی تر شدن ارتباط ها می شود. کار را از زندگی خود جدا کنید. حتی با وجود مشغله زیادی سرزدن به افرادی که شاید روزی نیازمند کمک شما باشند را هرگز فراموش نکنید.

چگونه معروف و محبوب شویم

یا

محبوبیت و ظاهر تمیز

سعی کنید که برای محبوبیت خود حتماً از نظر ظاهری ، لباس های متناسبی را بپوشید. متناسب با هر مهمانی لباس انتخاب کنید. به عنوان مثال لباسی که برای یک مکان اداری در نظر دارید با لباسی که برای یک جشن دوستانه می پوشید باید تفاوت های داشته باشد.

محبوبیت را نمی توان به سرعت به دست آورد، بلکه این مسیر نیازمند گذشت زمان بیشتری است. معمولاً افراد پس از چندین بار برخورد می توانند به محبوبیت شما پی ببرند. تا زمانی که ارتباطی برقرار نشود این حس هم ایجاد نخواهد شد.

افراد مؤدب و باوقار محبوبیت بیشتری دارند!

منظور از مؤب بودن این نیست که شما ر هر مهمانی یا هر جمعی سکوت اختیار کنید و به نظرات دیگران گوش دهید. حتی منظور این نیست که روحیه شوخ طبعی خود را کنار بگذارید و به آدم جدی اما مؤدبی تبدیل شوید. شما خودتان هستید اما در عین صحبت کردن با دیگران سعی کنید به آنها احترام بگذارید. تا زمانی که با فردی صمیمی نیستید او را “شما” خطاب کنید.

هیچ گاه صحبت یک فرد را قطع نکنید، این یکی از زشت ترین کارها و بی احترامی به حقوق دیگران است. اجازه دهید تا دیگران از شما تعریف کنند نه خود شما! همواره یادمان باشد که سبز زندگی کنیم.

در همین زمینه بخوانید:

چگونه می توان به موفقیت نسبی رسید؟!

جذابیت خود را از بین نبرید | رازهای ساده جذاب بودن

مطالب مرتبط

1 نظر

  • بسیار عالی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *