آبی نفتی یا آبی کبالتی؟! + جزئیات رنگ سال ۹۹

 آبی نفتی یا آبی کبالتی؟! + جزئیات رنگ سال ۹۹

 رنگ سال همه ساله در ابتدای آغاز سال جدید میلادی و یا چند روز مانده به شروع سال جدید؛  انتخاب می شود، رنگ سال  ۹۹  هم به طبع ترند جهانی سال ۲۰۲۰ همانگونه که تا کنون متوجه شده اید رنگ آبی میباشد.

البته از نظر رنگ شناسی، رنگ آبی طیف های بسیار وسیعی دارد که از کمرنگ تا پررنگ ترین را می توان دسته بندی کرد. اما در سال ۹۹ رنگی که مورد پذیرش است از نوع کلاسیک، کبالتی و همچنین آبی نفتی خواهد بود. این سه رنگ را با توجه به طیف متنوعی که دارند برای رنگ لباس ها تا دکوراسیون منزل خود می توانید مورد استفاده قرار دهید.

مبنای تعیین رنگ سال از نظر بسیاری از افرادی که در زمینه ی مد و فشن در حال فعالیت هستند، شرکت پنتون می باشد. این شرکت یکی از بهترین شرکت های تولید رنگ در آمریکا به شمار می رود. رنگ هر سالی را می توان با توجه به تعیین رنگ انجام شده توسط این شرکت قطعی اعلام کرد. کدی که برای این رنگ معرفی شده به Pantone 19-4052 تعلق داشته و رنگ رسمی سال لقب گرفته است. در تصاویر نمونه های متنوعی از این رنگ ها را مشاهده می کنید.

روانشناسی رنگ ها

رنگ سال 2020 آبی کبالتی یا کلاسیک

شرکت پنتون

 

 

از حدود سال ۲۰۰۰ تعیین رنگ سال توسط افرادی که تخصص لازم را در زمینه ی تهیه ی رنگ در این شرکت داشته اند، آغاز و تاکنون ادامه داشته است. تعیین رنگ به آسانی صورت نمی پذیرد، بلکه پس از طی شدن یک پروسه طولانی مدت به نتیجه نهایی می رسند.

آبی کبالتی زنی بی نظیر در دکوراسیون

برای آنکه بتوانید دکوراسیون منزل خود را طراحی کنید، نیاز به تیم طراحی نیست. تنها کافی است تا با سلیقه ی خود رنگ های وسایل منزل خود را به آبی کبالتی تغییر دهید. این رنگ بسیار خاص بوده و می تواند فضایی آرامشبخش را در منزل شما به وجود آورد. این نوع رنگ درون گرایی و علاوه بر آن وضوح را به نمایش می گذارد.

رنگ سال 99

رنگ آبی کلاسیک چه خصوصیاتی دارد؟

ویژگی هایی که برای این رنگ تعیین شده به اعتماد به نفس و ارتباط قوی بر می گردد. در صورتی که شما قصد دارید تا این چنین به نظر برسید بهتر است تا رنگ لباس های خود را به رنگ آبی کلاسیک تغییر دهید. این نوع رنگ با توجه به شرایطی که در سال ۲۰۲۰ در کل دنیا به وجود آمده می تواند حسی از آرامش را القا کند. شرایط پراز تشویش ناشی از بیماری کرونا را می توانید با این رنگ ها تا حدودی تغییر دهید.

در دنیای امروز نمادی از اعتماد را کم تر مشاهده می کنید. استرس های روزمره می تواند شرایط بدی را برای ما به وجود آورد که با کمک آن به بستر بیماری هم دچار شویم. تنها راه حل و شاید سریع ترین راه را بتوان به بازی با رنگ ها نسبت داد. یکی از اطمینان بخش ترین ها رنگ آبی است.

این شرکت آمریکایی برای این که بتواند رنگ سال را به همگان معرفی کند از ایده های خلاقانه ای استفاده نمود. به عنوان مثال می توانیم به طراحی یک نان تست به رنگ زیبای آبی اشاره کنیم که شاید دیدن آن هیجانی وصف ناپذیر را با خود به دنبال داشته باشد.

در همین زمینه بخوانید:

الفبای ست کردن لباس

رنگ موی مناسب شما کدام است؟

مطالب مرتبط

2 نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *