درد سمت راست پایین شکم چه دلایلی میتواند داشته باشد؟

 درد سمت راست پایین شکم چه دلایلی میتواند داشته باشد؟

درد هر نقطه ای از بدن باید جدی تلقی شود، زیرا می تواند مشکلات مهمی را شامل شود که با پیگیری زودهنگام از تشدید علائم آن جلوگیری خواهد شد.با مجله زندگی سبز و موفقیت گشنیز همراه باشید تا برخی از متداول ترین دلایل درد در ناحیه سمت راست شکم آشنا شویم:

در قسمت پایین از بدن ما و در ناحیه شکم روده قرار دارد که البته بغیر از روده در خانم ها شرایط کمی متفاوت بوده و رحم و تخمدان ها هم قرار دارند. البته در بخش سمت راست و پایین وجود تخمدان ها به همراه زوایایی از روده ها می تواند علائمی را نشان دهد که درد اولین مراحل آن است. بنابراین این توانایی وجود دارد تا در سریع ترین زمان آن را برطرف نمایید.

دردهای مربوط به بخش سمت راست و پایین بدن شما میتواند از یک درد ساده تا آسیب جدی متفاوت باشد. بنابراین با توجه به داخلی بودن این درد باید در ابتدا بررسی هایی را از روده خود توسط پزشک انجام دهید. این بررسی از یک معاینه ساده تا تست های تشخیصی دقیق تر متفاوت خواهد بود. اگر این درد در سمت یا پایین باشد حتی می تواند به آپاندیس هم مرتبط باشد.

التهاب در آپاندیس و درد سمت راست شکم

اگر نزد پزشک عمومی یا متخصص بروید و جای مربوط به درد خود را نشان دهید و در صورتی که همراه با تب هم باشید، اولین شک به التهاب آپاندیس خواهد بود. اغلب این دردها در رده سنی نوجوانان و برخی از جوانان اتفاق می افتد. این بیماری علاوه بر درد مربوطه می تواند با علائم گوارشی همانند استفراغ همراه شود.

اگر به این بیماری دچار شوید در سریع ترین زمان ممکن دستور عمل  جراحی داده می شود زیرا التهاب می تواند به سایر نواحی از بدن هم منتقل شود.

 سنگ های صفراوی

عامل دیگر برای دردهای مربوط به سمت راست را وجود سنگ های صفراوی می دانند. کیسه صفرا مواد دفعی بدن که سمی هم می باشد یعنی صفرا را ذخیره می کند. در صورتی که این بخش عملکرد مناسبی نداشته باشد صفرا تبدیل به سنگ خواهد شد. دردها در این بیماری می تواند از حالت معمولی تا حاد متفاوت باشد. 

IBS چیست و چه مشکلات و علائمی را به وجود می آورد؟

این بیماری همان سندرمی است که در آن روده ها به شدت تحریک پذیر می شوند. این بیماری مخصوص روده بزرگ می باشد. مشکلاتی نظیر نفخ شدید، اسهال و حتی یبوست را به دنبال دارد. هرچه شدت این علائم بیشتر باشد احتمال آسیب هم بیشتر خواهدشد.

 کیست های تخمدانی

در صورتی که تخمدان ها شما نتواند تخمک های ماهانه خود را به راحتی آزادسازی کند احتمال بروز کیست افزایش پیدا می کند. این کیست ها با حالت مایعی که دارند در تخمدان تجمع پیدا کرده و درد و ناراحتی را افزایش خواهند داد. این مسئله در بارداری فرد هم مسائلی را ایجاد خواهد کرد و دردهای زیاد در هر ماه و برخی از مواقع به صورت مداوم بر روی زندگی عادی شخص اثر می گذارد. به یاد داشته باشید که عفونت در لگن یکی از شایع ترین دلایل مطرح شده برای ابتلا به کیست های تخمدانی خواهد بود.

تذکر بسیار مهم: تمامی مطالب ارائه شده در خصوص سلامتی در این سایت و سایر رسانه های اجتماعی صرفا جنبه اطلاع رسانی داشته و تحت هیچ شرایطی جایگزین دستورات درمانی  مراکز درمانی و پزشک معالج نبوده و همانند همیشه یاداوری این نکته را ضروری میدانیم که در صورت بروز هرگونه مشکلات جسمی حتما و ضرورتا به پزشک معالج خود و یا مراکز درمانی مراجعه نمایید.

در همین زمینه بخوانید:

چگونه می توان ورم معده را درمان کرد؟

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *