درمان های خانگی برای مشکلات تنفسی-قسمت دوم

در مجله گشنیز سلسله مطالبی را در خصوص درمان های خانگی برای مشکلات تنفسی تدارک دیده ایم همانگونه که در بخش اول نیز اشاره گردید مشکلات تنفسی در بزرگسالان و کودکان به طور یک سان رایج است. عدم کنترل مشکلات نفسی، می تواند عواقب وخیمی داشته باشد، اما قبل از این که این اتفاق بیفتد، درمان های موثری وجود دارند که شما می توانید از آن بهره مند شوید، روش های درمانی که قابل اجرا در محیط خانه می باشند. با ما همراه باشید. توصیه میکنیم  پس از قسمت اول درمان های خانگی موثر برای مشکلات تنفسی را که از سایت دکتر سلام و در دو قسمت بازنشر گردیده بخش دوم و پایانی آن زا نیز که در ادامه تقدیم حضورتان میگردد مطالعه فرمایید. سبز زندگی کنید و با گشنیز همراه باشید.

درمان های خانگی موثر برای مشکلات تنفسی

۱. درمان مشکلات تنفسی با نعناع

برگ های نعناع و روغن آن سال ها است که از توانایی خود برای کمک به تمیز کردن مسیرهای تنفسی استفاده می کنند و به شما اجازه می دهد تا راحت تر نفس بکشید. خواص تقویت کننده تنفسی آن می تواند به حضور منتول نسبت داده شود، که یک عامل مفید ضد التهاب است، به حذف تولید رادیکال های آزاد کمک می کند و به عنوان آنتی هیستامین طبیعی برای سرکوب حملات آسم عمل می کند. کاربردهای متنوع آن، آن را برای استنشاق کاربردی می کند. با به کاربردن آن در قفسه سینه برای درمان سرماخوردگی و یا سرفه در مراحل اولیه بیماری کاربرد دارد.
 

۲. آویشن

آویشن یک چاشنی غذای محبوب است که می تواند طعم منحصر به فرد را به وعده های غذایی شما بدهد. با این حال، این ماده هم دارای خواص دارویی مفید است که می تواند به بهبودی یک بیماری تنفسی و کمک به جلوگیری از آن ها کمک کند.

مشهور است که آویشن توانایی بسیار خوبی در جلوگیری از تولید مثل انواع مختلفی از میکروب ها از جمله باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها را دارد. این به این معنی است که با توجه به مشکل تنفسی شما آویشن روش درمانی متفاوتی دارد، احتمالا آویشن مقداری مسکن را در روند درمان به بدن تزریق می کند. شما می توانید این گیاه را به بیشتر وعده های غذایی خود اضافه کنید، یا اگر یک رویکرد مستقیم را ترجیح می دهید می توانید روغن اسانس را انتخاب کنید.

درمان خانگی مشکلات تنفسی

۳. جینکو

گرچه این گیاه به طور معمول با تقویت حافظه و قدرت مغز مرتبط است، اما فواید آن بدون نیاز عامل دیگری موثر است. ثابت شده است که استفاده از عصاره جینکو استاندارد شده برای جلوگیری از حملات آسم به دلیل سرکوب یک عامل هشدار دهنده سیستم ایمنی به عنوان فاکتور فعال کننده پلاکت، در بسیاری از بیماری های مزمن شامل کم خونی و آسم موثر است.

هم چنین بر روی یک میزبان از گلبول های سفید خون مثل سلول های ماست و ائوزینوفیل نیز اثر می کند که می تواند التهاب را کاهش داده و در صورت کنترل نکردن آن، منجر به بروز مشکلات تنفسی می شود. در عوض، خس خس کردن، سرفه و خلط کاهش می یابد و میزان خطر بیماری های تنفسی کاهش می یابد.
 

۴. درمان مشکلات تنفسی با اکیناسه

اکیناسه یکی از گیاهان بومی آمریکای شمالی است که چندین سال است که مورد استفاده قرار گرفته است، اما به تازگی محبوبیت مجدد خود را به خاطر توانایی آن برای ارتقای سیستم ایمنی به دست آورده است.

و این دقیقاً یکی از راه هایی است که به درمان بیماری های تنفسی کمک می کند. بسیاری از مشکلات تنفسی توسط یک راه تنفسی حساس و سیستم ایمنی تحریک می شوند که منجر به التهاب بیش از حد مجاری تنفسی و جلوگیری از تنفس می شود.

این فرم غنی از اکیناسه به فرونشاندن فرایندهای التهابی مزمن در شش ها کمک می کند و گزارش می شود که می تواند شدت COPD (نوع برونشیت مزمن)، آسم و آلرژی های فصلی را کاهش دهد. علاوه بر این با توجه به این واقعیت که اکثر مردم دوست ندارند در این فصل دچار آنفلونزا شوند پیشنهاد ما این است که گاهی اوقات چای اکیناسه را میل بکنید.

درمان خانگی مشکلات تنفسی

۵. قهوه

قهوه یک ماده غیر منتظره است که بسیاری از مردم به آن فکر می کنند، اما ۱۰۰ سال پیش قهوه یکی از بهترین داروهایی بود که که برای درمان بیماری ها کاربرد داشته است. اما چگونه قهوه می تواند به درمان مشکلات تنفسی کمک کند؟ به لطف کافئین قهوه این مهم امکان پذیر است، که از نظر ساختاری مربوط به ترکیب های دیگر است که برای درمان آسم به کار می روند و  به طور جمعی به عنوان متیل گزانتین شناخته می شوند.

کافئین و ترکیبات دیگر به عنوان برونکودیلاتور ها شناخته می شوند، چون به گسترش مجاری هوایی کمک می کنند و عملکرد ریه های بهبود یافته را ممکن می سازند. مهم است توجه داشته باشید که قهوه نباید به عنوان یک درمان زودهنگام در زمان یک حمله آسمی تلقی شود، اما می تواند به صورت روزانه به عنوان یک نوع عامل پیشگیرانه مورد استفاده قرار گیرد.

 

نتیجه گیری

اگر از آسم ملایم قوی ، آلرژی های فصلی، گرفتگی های بینی موقتی و یا آبریزش بینی رنج می برید، هزاران درمان طبیعی وجود دارد که می توانید در خانه خود آن ها را به کار گیرید که بسیار موثر نیز هستند. با این حال، شما نباید از مراقبت های پزشکی در مواقعی که علائم بیماری شدید هستند و یا درمان های طبیعی برای شما کار نمی کنند خودداری کنید.

منبع اصلی: دکتر سلام

 در همین زمینه بخوانید:

درمان های خانگی برای مشکلات تنفسی -قست اول

مطالب مرتبط

1 نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *