دورکاری و مقابله با افسردگی ناشی از آن

 دورکاری و مقابله با افسردگی ناشی از آن

برخی از افراد دور کاری را ترجیح می دهند، اما کار کردن در خانه پس از مدتی کسالت و خستگی را به دنبال دارد. در این مطلب به راه های رهایی از آن خواهیم پرداخت.با مجله زندگی سبز و موفقیت گشنیز همراه باشید.

بسیاری از افراد با در خانه ماندن درآمد مناسبی را کسب می کنند. اما پس از مدتی ناامید و افسرده شدن می تواند فشار مضاعفی را از نظر روحی به آنها وارد کند. این ناامیدی موجب می شود تا انگیزه کاری به نسبت گذشته بسیار کم شود. علاوه بر این می توان گفت که فرد برای رهایی از آن هزینه های زیادی از کلاس های انگیزشی تا تهیه ی سی دی های آموزشی و … را پرداخت می کند، اما باز هم به نتیجه دلخواه خود نمی رسد.

لیستی را برای کار روزانه خود طراحی کنید!

افرادی که دورکاری می کنند دائما در حال سرزنش خود هستند. در حقیقت شاید آنها در مقایسه با یک فرد با شغلی بیرون از منزل، فعالیت بیشتری را هم انجام دهند، اما چون رفت و آمدی ندارند، به چشم نمی آید. برای این منظور می توانید یک روز کامل از کار خود را بنویسید. لیستی از کارها را در ابتدای روز تهیه و پس از انجام هریک، آنها را تیک بزنید. حالا متوجه ارزش کار خود خواهید شد. 

دورکاری و رهایی از افسردگی

بهترین زمان را برای کار خود در نظر بگیرید!

ما آدم ها از نظر توانایی، خصوصیات جسمی و اخلاقی با یکدیگر تفاوت هایی داریم. این تفاوت ها غیرقابل انکار هستند. برخی از افراد بهره وری و توانایی فعالیت های فکری آنها در شب بهتر از صبح است و برخی دیگر عکس این حالت را دارند. بنابراین این شما هستید که می توانید بهترین زمان را برای فعالیت های خود کشف کنید. 

وقتی که بهترین زمان خود را پیدا می کنید، تمامی کارها با بالاترین حد از کیفیت انجام می شوند و خود نیز احساس بهتری دارید.

 سعی کنید تا فعالیت های روزانه تان را از سخت ترین تا راحت ترین دسته بندی کنید. همه ی ما در یک زمان از روز بیشترین میزان انرژی را داریم. اما این بازه زمانی برای افراد مختلف متفاوت خواهد بود، به عنوان مثال یک فرد در ابتدای صبح پس از بیدار شدن بیشترین میزان انرژی را دارد.

شما هیچ محدودیتی ندارید!

یکی از بهترین حالت های روحی که شاید در زمان دورکاری برایتان اتفاق افتاده باشد، نداشتن محدودیت زمانی است. بسیاری از کارها بخصوص کارهای اداری برای ساعت زدن صبحگاهی با استرس همراه هستند. شما پس از بیدار شدن از خواب باید سریعاً حاضر شده و با سرعت به محل کار بروید. تنها یک دقیقه تأخیر می تواند به منزله مرخصی ساعتی باشد.

دورکاری و رهایی از افسردگی

 حتماً فضای مشخصی برای کار در خانه داشته باشید!

کار کردن به منزله آن نیست که شما در هر حالتی کار کنید.  فضایی از منزل را به عنوان اتاق کار یا محیط کار قرار دهید. حتماً از میز و صندلی استفاده کنید. سعی کنید فضای شخصی خود را به دور از هر نوع عامل پرت کننده حواس انتخاب کنید. به عنوان مثال از میز تلویزیون و محیط آشپزخانه دور باشید. حتماً تایم کاری برای خود تنظیم کنید. سعی کنید که به این تایم مقید باشید.

در تایم کاری گوشی خود را در جایی قرار دهید که در دید شما نباشد، همچنین محیط منزل را تا حدامکان بدون سرو صدا فراهم کنید. حتماً تلویزیون را خاموش کنید.

تفریح را از یاد نبرید!

افرادی که دورکاری انجام می دهند به دلیل کم تحرک بودن، حتماً باید زمانی را برای ورزش روزانه خود اختصاص دهند تا تناسب اندام حفظ شود. می توانید این کار را با دوچرخه سواری یا پیاده روی در پارک و در جایی خارج از منزل انجام دهید. حتماً به مطالعه یک کتاب بپردازید.

 چرا دور کاری بهتر از کار در محیط اصلی است؟   

در این روش شما رفت و آمد کمتری دارید، برای محیط کار هزینه ای را پرداخت نمی کنید. بنابراین درآمدی که پس از انداز می کنید بسیار بیشتر خواهد بود.

 معمولاً در محیط کار ارتباط های جمعی وجود دارد که احتمال مریضی را افزایش می دهد. علاوه بر آن خستگی رفت و آمد را هم به این دلایل بیافزایید.

 در خانه تمرکز بر روی کار بیشتر بوده و کیفیت آن بالاتر می رود.

 تنها مشکل در دورکاری را می توان به عدم برقراری ارتباط روزانه دانست که آن هم از طریق تفریحات با دوستان میسر می شود. 

در همین زمینه بخوانید:

اگر این ۸ علامت را دارید، خطر افسردگی را جدی بگیرید
شیفت شب و رفع خستگی های ناشی از آن

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *