سیاه شدن دندان های کودکان و پیشنهادهای کاربردی

 سیاه شدن دندان های کودکان و پیشنهادهای کاربردی

در حقیقت یکی از دلایلی که ما می توانیم برای سیاه شدن و یا تیرگی دندان های کودکان عنوان کنیم به زمان شیرخوارگی نوزادان  باز می گردد.

دندان های مربوط به سنین شیرخوارگی زمانی که رشد می کنند معمولاً رنگ های سفید و جذابی دارند. این سفیدی از دور برق می زند. اما زمانی که کمی بزرگ تر می شوند روش های اجباری تقویتی و شیوه غذا خوردن آنها می تواند این دندان ها را دچار یک تغییر رنگ عمده کند. در هر صورت باید به سرعت برطرف شود تا تأثیری بر روی سلامت دندان ها نداشته باشد.

قطره آهن مهم ترین عامل تیرگی دندان های کودکانه

اولین دلیل برای تغییر رنگ دندان های سفید و زیبای کودکانه به مسئله ی قطره آهن اشاره دارد. در حقیقت قطره آهن می تواند به سرعت دندان های شما را با یک تغییر رنگ سیاه همراه سازد. این تغییر رنگ عمده بر روی دندان ها تا سال های سال باقی خواهد ماند. تنها در زمانی که دندان ها می افتند دیگر خبری از تیرگی نیست. اما می توان با کمک روش هایی این مسئله را حل کرد.

 علل پوسیدگی دندان در دندان های کودکانه

جنس دندان های شما می تواند عامل بسیار مهمی در سلامت آنها باشد. معمولاً دندان هایی که مینایی کمی ضعیف تر از حالت معمولی دارند به عنوان کاندید برای پوسیدگی در اولویت هستند. این مینای دندان نازک تر از سایر دندان هاست. اما باز هم در این دندان ها می تواند با راه هایی از پوسیدگی عمده و تشدید آن به نحوی جلوگیری نمود.

در پوسیدگی ها شما می توانید یک موضوع بسیار مهم را دنبال نمایید و آن هم در خصوص نحوه مصرف مواد غذایی و علاوه بر آن در خصوص اعمال پس از صرف غذا خواهد بود. در دهان شما باکتری هایی وجود دارند در صورتی که پس از صرف غذا مسواک نزنید با وجود مواد غذایی که وجود دارد محیط برای رشد باکتری ها و فعالیت آنها فراهم خواهد شد. در نهایت فعالیت آنها اسید هم تولید می شود.

این اسید مینای دندان را آسیب می زند، رفته رفته آسیب شدیدتر خواهد شد. البته این نکته را فراموش نکنید که تنها با کمک بزاق دهان به همراه یک مسواک یا حتی یک گاز تمیز می توانید این اسیدها را از روی مینای دندان حذف کنید. پس از هر وعده غذایی چه در بچه ها و چه در بزرگسالان این عادت را جایگزین نمایید. در نهایت این کار از ماندگاری عامل تشدید پوسیدگی دندان و چه بسا سیاه شدن لثه ها در بزرگسالی جلوگیری خواهد کرد.

مهم ترین و رایج ترین دلایل مربوط به سیاهی دندان

استفاده از انواع داروها

مصرف مکمل ها از جمله ویتامین ها

مصرف سس های رنگی همچون سس گوجه فرنگی

 ضربه به دهان بر اثر ضربات خارجی و …

برای پیشگیری از تغییر رنگ دندان ها می توانید از روش صحیح مسواک زدن، تغییر غلظت قطره آهن، کمک گرفتن از نی برای خوردن داروهای رقیق شده با آب و حتی مکمل ها می توانید این مشکل را در همان ابتدای کار رفع کنید.

در همین زمینه بخوانید:

درخشندگی بی بدیل دندانها با ونیر کامپوزیت

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *