شخصیت شناسی از روی خوراکیها

 شخصیت شناسی از روی خوراکیها

روانشناسان افراد را به دو تیپ شخصیتی برونگرا و درونگرا تقسیم میکنند:

برونگراها در دنیای بیرون سیر میکنند و افرادی سرخوش و اجتماعی و واقع گرا هستند و بیشتر به صورت شفاف و صریح صحبت می کنند و کمی پرخاشگر و رقابت طلب نیز هستند.این افراد بیشتر به غذاهای چرب و پرکالری علاقمند هستند. انواع استیک ، تنقلات شور و ترش، علاقمند هستند.

 در سوی دیگر درونگراها بیشتر در دنیای درونی خود سیر می کنند و در ارتباط با خودشان و یا شغلشان کمتر حرف می زنند.این افراد به غذاهای شیرین، گوشت، سوسیس و کالباس بیشتر علاقه دارند.

شخصیت شناسی افراد از روی غذا خوردن

شخصیت عصبی:

این افراد بیشتر به غذاهای تند و ادویه دار و پرکالری تمایل دارند چرا که احساس می کنند همیشه گرسنه هستند.

شخصیت مهربان:

افراد خوش اخلاق و مهربان معمولا تمام غذاها را دوست دارند و بین مصرف و تمایل به خوردن تعادل برقرار می کنند. در این میان می توان به غذاهای پرچرب و کم چرب و تنقلات چاق کننده یا میوه ها اشاره کرد.

شخصیت مسئول:

وظیفه شناس ها اشخاصی هستند که در محیط کاری و منزل به افرادی مسئول شناخته می شوند و معمولا کمتر با اضافه وزن و چاقی مواجه هستند و مراقب عادت های غذایی خود هستند و توجه ویژه ای به بشقاب غذایی خود دارند. این افراد به میوه ها و سبزیجات علاقه خاصی دارند. از وویژگی های مهم این اشخاص گرایش به سمت غذاهای شیرین است.

خوش اخلاق ها :

افراد خوش اخلاق معمولا تمام غذاها را دوست دارند و تعادل بین مصرف وخوردن غذا برقرار می کنند از این میان می توان به غذاهای پرچرب وکم چرب و تنقلات چاق کننده و میوه ها اشاره کرد.

افراد جاه طلب:

بیشتر افرادی که علاقه فراوانی به مصرف گوشت ها دارند جاه طلب و در پی کسب بهترینها در زندگیشان هستند. طرفداران گوشت انسان هایی کوشا هستند که تن به خوردن هرغذایی نمی دهند.

افراد بیخیال :

اگرفردی آجیل خور هستید و هله هوله را به خوراکیهای طبیعی ترجیح میدهید میتوان گفت فرد بیخیالی هستید که با وجود داشتن این شخصیت دیگران را هم خوب درک میکنید و درک خوبی هم از شرایطی که در آن هستید دارید و این خصوصیت به شما در زندگیتان کمک میکند.

افراد ماجراجو:

افرادی هستند که تمایل زیادی به مصرف سبزیجات دارند یا به طورکلی کسانیکه تمایل زیادی به مصرف سبزیجات دارند به طور کلی گیاه خوار هستند و معمولا افراد پرخوری نیستند و خیلی خودشان را در قید و بند تهیه ی غذا قرار نمی دهند. آنها افرادی ورزشکار و سالم هستند. این افراد از قارچ، حبوبات، سویا، تخم مرغ و لبنیات برای دریافت پروتئین بیشتر دررژیم غذایی شان کمک می گیرند.

شما در کدام دسته قرار میگیرید؟ همواره یادمان باشد که سبز زندگی کنیم.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *