طب سنتی در دیابت چه فوایدی دارد؟

 طب سنتی در دیابت چه فوایدی دارد؟

افرادی که از بیماری دیابت رنج می برند، معمولاً می توانند از طرقی اثرات منفی این بیماری را تا حدودی در بدن خود تخفیف دهند.متاسفانه  تغییر نوع تغذیه و  سبک زندگی  طی دهه های اخیر منجر به افزایش تصاعدی انواع مختلف دیابت شده است.بر اساس یک پیش بینی تا سال ۲۰۳۵ بیش از ۶۰۰ میلیون مبتلا به دیابت در سراسر جهان وجود خواهد داشت.بر اساس یک برآورد صورت گرفته بیش از ۱۱ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال ایران نیز به انواع مختلفی از دیابت مبتلا هستند.

 دیابت یکی از مهم ترین بیماری های مزمنی است که می تواند یک خانواده را به خود درگیر کند. زیرا تنها فرد نباید رژیم را رعایت کند. کل خانواده ی او باید احترام بگذارند و این رژیم را رعایت کنند. در حقیقت نیاز است تا حمایت هایی از طرف همه ی اعضای یک خانواده صورت پذیرد تا فرد بتواند به راحتی با مشکلات پیش رو در زندگی مقابله کند.

یکی از مهم ترین راه های تشخیص برای این بیماری انجام آزمایش قند خون خواهد بود. این آزمایش باید حتماً به صورت ناشتا انجام شود. البته شاخص های مختلفی برای بررسی آن وجود دارد که یکی از بهترین را هموگلوبین a1c می نامند. این شاخص توانایی آن را دارد تا میانگین قند خون شما را برای سه ماه گذشته نشان دهد.

برای افرادی که در مرحله پیش دیابتیک یا دیابتیک قرار دارند و تا حدودی قند خون آنها بسیار بالا نیست، در ابتدا مصرف داروهای گیاهی توصیه خواهد شد. این دارو در انواع مختلفی هستند که همگی می توانند قند خون شما را کاهش دهد. البته این کار باید توسط مشورت با متخصص طی سنتی برای تعیین میزان آن مصرف شود. در صورت عدم پاسخگویی بدن می توانید از داروهای شیمیایی هم کمک بگیرید.

در برخی از افراد سطح قند خون تا حدی بالا می رود که به هیچ یک از این دو روش پاسخی داده نمی شود. در واقع می توان گفت که گیرنده ها با مشکل مواجه هستند و باید از بیرون به آنها انسولین تزریق گردد.

هیچ گاه به صورت همزمان از داروهای کاهنده قند و همچنین داروهای گیاهی استفاده نکنید، زیرا در این شرایط ممکن است به افت قند خون شدید مبتلا شوید.

اثرات شنبلیله در بیماران مبتلا به دیابت

افرادی که به این بیماری دچار هستند، می توانند از شنبلیله در غذاهای خود کمک بگیرند. حتی می توانند از شنبلیله به صورت جداگانه به عنوان یک دمنوش استفاده کنند. کافی است تا به میزان کمی حدود پنجاه گرم از این سبزی را در داخل آبی بریزید و بیست دقیقه بعد زمانی که جوش می خورد، آب حاصل از آن را نوش جان نمایید. مصرف این آب رفته رفته از قند خون شما می کاهد.

اثرات شنبلیله در بیماران مبتلا به دیابت

گیاه مریم گلی در کاهش قند خون

از درمان های خوبی که برای افراد توصیه می شود مصرف گیاه مریم گلی خواهد بود. شما می توانید دمنوشی از این گیاه را تهیه نمایید. البته توصیه می شود تا حدامکان این ترکیب را با شکم خالی خود نوش جان کنید.

اثرات گزنه در بیماران مبتلا به دیابت

گزنه بخورید تا دیابت را شکست دهید!

 از گیاهان دیگر برای رفع مشکلات مربوط به دیابت و افزایش ناگهانی قند خون مصرف گزنه خواهد بود. سعی کنید تا بدون دستکش به گیاه گزنه دست نزنید. زیرا این گیاه می تواند دست شما را به خارش دچار کند. شما می توانید از برگ ها یا ساقه و حتی تخم مربوط به گزنه به عنوان یک جوشانده قوی برای کاهش قندخون کمک بگیریئد. 

در همین زمینه بخوانید:

فواید شگفت انگیز روغن زیتون در ماساژ بدن

ماساژ سنگ داغ چیست و چه مزایایی دارد؟

مطالب مرتبط

1 نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *