طرز تهیه مربای خوشمزه بهار نارنج

 طرز تهیه مربای خوشمزه بهار نارنج

برای تهیه یکی از خوشمزه ترین مرباهایی که تاکنون نوش جان کرده اید زمان و هزینه زیادی نیاز نیست، این مربا همان بهار نارنج است.

 شاید این سؤال در ذهن بسیاری از افراد ایجاد شود که منظور ما از بهار نارنج چیست؟! در حقیقت این گل بسیار خوشبو یکی از بهترین گل هایی است که می توانید بو کنید. بوی آن می تواند شما را مست کند.

حتی خوشبویی این گل در حدی بوده که برخی از برندها از آن در تهیه عطرهای خود هم کمک می گیرند. این گل مربوط به درخت نارنج بوده که تنها در فصل بهار شکوفه داده و در زمستان هم به بار می نشیند.با گشنیز همراه باشید تا با طرز تهیه این مربا آشنا شویم:

مواد اولیه لازم جهت تهیه مربای بهار نارنج

اصلی ترین ماده همان بهار نارنج یا گل مربوط به درخت نارنج  که یک کیلوگرم نیاز است. این گل را باید به صورت تازه خریداری نمایید تا عطر آن حفظ شود. علاوه بر آن به همین میزان از شکر و همچنین در حدود دو قاشق از نوع سوپخوری به آب لیمو ترشی که به تازگی تهیه کرده اید، نیاز می باشد. در ادامه به چگونگی پخت این مربای بسیار لذیذ خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

طرز تهیه

در ابتدا باید تمام توجه خود را به سمت تهیه بهار نارنج منعطف نمایید. در صورتی که تنها یکبار این گل ها جوشانده شوند قطعاً مشکل بزرگی به وجود خواهد آمد که آن هم تلخی خواهد بود. برای این منظور باید  چندین بار گل ها را بجوشانید.

هربار اجازه دهید تا حدود سی دقیقه گل ها به خوبی بجوشند. پس از اتمام پخت باید در درون یک آبکش قرار گیرند. برای وارد شدن یک شوک نیاز است تا شما آب سردی را بر روی آن بریزید. این آبکشی  در چند مرحله و تا سه بار باید انجام شود و در نهایت برای مدت یک روز باید در داخل آب سرد قرار گیرند.

حتی این آب سرد هم باید چند بار عوض شود تا طعم تلخ مربوط به بهار نارنج گرفته شود. در صورتی که پس از خوردن احساس می کنید باز هم یک مزه ی تلخی وجود دارد نیاز است تا جوشاندن را چند بار تکرار کنید.

تنها راه حل برای حذف طعم تلخ موجود کمک گرفتن از روش جوشاندن خواهد بود. در این مرحله که از تلخ نبودن اطمینان حاصل می کنید می توانید شکر را با کمک آب در داخل قابلمه ای بریزید. 

باید اجازه دهید تا شکر در آب حل شده و تبدیل به حالت غلیظ شود.

حالا نوبت به اضافه نمودن بهار نارنج ها می رسد. این کار را رفته رفته انجام دهید تا مشکلی پیش نیاید.  حتما جوشاندن بر روی شعله را ادامه دهید، در حقیقت در این شرایط کم کم متوجه قوام موجود بر روی مربای خود خواهید شد.

طرز تهیه مربای بهار نارنج

نکات مهم در تهیه مربای بهار نارنج

شما می توانید این مربای لذیذ را نه تنها در فصول دیگر  بلکه در زیباترین فصل سال یعنی بهار برای صبحانه یا حتی عصرانه خود میل نمایید. سعی کنید تا این مربا را حتماً در فصل بهار در دسترس خود داشته باشید. این گل ها در بهار تازه تر هستند و در نتیجه طعم بهتری دارند.

در صورتی که گل های این مربا و در اصل مربا دارای آب زیادی باشد و به خوبی هم نجوشد باید انتظار کپک زدن های پی در پی  را داشته باشید. این نکته را هم دقت نمایید که اگر این مربا بیش از اندازه خود غلظت پیدا کند پس از مدتی قرار گرفتن در یخچال با شکرک هایی روبه رو خواهید شد.

در زمان جوش دادن شربت مربوط به مربا باید یک روش یعنی کش آمدن آن را امتحان کنید، در صورتی که این اتفاق رخ دهد، یعنی قوام مربای شما هم مناسب خواهد بود. پیش از پختن گل ها برای جمع شدن آن می توانید چند ساعتی آنها را در فریزر خود نگهداری نمایید. 

در همین زمینه بخوانید:

طرز تهیه میگو سوخاری خوشمزه

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *