طرز تهیه میگو سوخاری خوشمزه

 طرز تهیه میگو سوخاری خوشمزه

میگو در زمره ی غذاهای دریایی قرار دارد، اما هر فردی نمی تواند این غذای دریایی را به خوبی پخت کند تا بوی و مزه ی بدی که در حالت خام وجود دارد به صورت کامل از بین برود.

همانند متداول ترین روش های پخت ماهی , میگو نیز در مناطق مختلف به شیوه های گوناگونی طبخ میشود  و در این میان روش پخت سوخاری از متداول ترین و شناخته شده ترین شیوه ها میباشد.

روشی که در ادامه به آنها می پردازیم یک میگوی خوشمزه را برای شما برروی میز غذاخوری قرار می دهد تا با استفاده از آن بتوانید تحسین مهمان های خود را به دنبال داشته باشید. اما دقت در استفاده از روش های مذکور بسیار اهمیت دارد.

میگو به روش سوخاری

شاید به جرأت بتوان گفت که یکی از بهترین و لذیذترین روش ها برای پخت میگو به سوخاری شدن آن باز می گردد. غذایی که از آن نام برده شده می تواند در یک رستوران به عنوان پرطرفدارترین غذا به شمار رود. بنابراین می توانید به عنوان یکی از سریع ترین روش های پخت غذا از آن کمک بگیرید. برای این غذای خوشمزه نیاز است تا دستوری را به صورت کامل اجرایی نمایید.

 در ابتدا یک کیلوگرم از میگو را خریداری نموده و آن را بخوبی پاک کنید. برای خوش طعم کردن میگوها باید در حدود یک تا دو قاشق از آبلیمو را در داخل آن بریزید. یک عدد تخم مرغ به همراه چند حبه سیر برای گرفتن بوی بد کافی است. برای سوخاری شدن در ابتدا باید از یک لیوان آرد و سپس به همین میزان آرد سوخاری بهره ببرید.  

ظرفی را بردارید و تمام میگوها را در داخل آن قرار دهید. این میگو در ابتدا باید توسط آبلیموها طعم دار بشوند. پس از آن باید از ادویه جاتی همانند نمک و فلفل هم استفاده کنید. سیرها را رنده کنید و بر روی میگو بریزید. این مواد نیاز دارد تا چند ساعتی را در داخل میگوها قرار گیرند. 

  در مرحله آخر باید به میگوها آرد معمولی و سپس تخم مرغ و  آرد سوخاری بزنید.  

مراحل تهیه میگو سوخاری خوشمزه 

 تابه خود را بر روی شعله ملایم قرار دهید تا به خوبی داغ شود. سپس می توانید میگوها را در درون تابه قرار دهید. برای پختن میگوها باید کمی زمان بدهید تا همه ی آنها سرخ شوند. این زمان سرخ شدن همان زمان تغییر رنگ میگو ها خواهد بود.

 برای پخته شدن تمامی قسمت های داخلی میگو و دوری از تغییر شکل آن نیاز است تا برش های کوچکی را بر روی آن بزنید. در این صورت گرما به تمام بخش های آن نفوذ کرده و پخته خواهد شد. رگی در قسمت پشتی میگو قرار دارد. این رگ موجب خواهد شد تا در زمان خوردن میگو یک احساس بد تلخی به شما دست بدهد. سعی کنید تا پس از سرخ شدن این قسمت را بیرون آورید.

حتماً پس از سوخاری شدن میگوی خود سسی از نوع تند را تهیه نموده و در نهایت با هر بار خوردن این سس طعم لذیذ را به همراه دارد. همچنین می توانید در کنار این غذا به عنوان یک مزه دیگر از برش های فلفل های دلمه ای هم کمک بگیرید.

در همین زمینه بخوانید:

گراتن بادمجان و طرز تهیه آن

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *