متداول ترین روش های پخت ماهی

 متداول ترین روش های پخت ماهی

در واقع یکی از بهترین غذاهایی که می توانید از خوردن آن به شدت لذت ببرید، ماهی خواهد بود که البته نحوه پخت ماهی بر روی طعم آن تأثیر گذار است.

ماهی یک نوع غذای دریایی بوده که می تواند در انواع مختلفی صید شود. هریک از آنها روش هایی برای پخته شدن دارند که بر اساس شرایط موجود می تواند متغیر باشد. اما به صورت کلی چند روش را می توان معرفی نمود که طعم خوشمزه ای را به ماهی شما می دهد. در ادامه به هریک از آنها و جزئیات مربوطه اشاره خواهیم کرد.

روش پخت ماهی به صورت سرخ شده

یکی از بهترین روش های موجود که می توانید به کمک آن ماهی های لذیذی را بر سر سفره قرار دهید، رو سرخ کردن خواهد بود. در واقع این روش مورد تأیید بسیاری از افراد قرار دارد. در آن هر نوع بو و طعم بدی که از ماهی حس می کنید به راحتی حذف می شود. سعی کنید تا شعله را بر روی ملایم قرار دهید، در این صورت با یک ماهی سوخته مواجه نخواهید شد.

رو های متداول پخت ماهی

برای آنکه طعم ماهی شما بهتر شود، باید از آبلیمو کمک بگیرید. این آبلیمو را می توانید به صورت تازه تهیه نمایید. تنها سی دقیقه پیش از سرخ کردن در ظرفی ترکیب پودر سیر و فلفل و نمک و آبلیمو را قرار داده و ماهی های تکه شده خود را در درون آن بگذارید. متوجه خواهید شد که تفاوت زیادی با روش معمولی برای سرخ کردن وجود دارد و آن هم تغییر طعم ماهی خواهد بود.

 برای تغییر در شکل ماهی می توانید از کمی پودر سوخاری بر روی آن هم بهره ببرید. سعی کنید تا قطعات ماهی به صورت متوسط باشد با لایه ای که قابل پخت است. در صورتی که برش ها بیش از اندازه بزرگ باشد، امکان پخته شدن میانه گوشت ماهی دور از انتظار نیست.

ماهی کبابی

از بین روش های متنوع طبخ ماهی، روش کبابی آن نوع دیگری است که بهترین زمان برای کبابی کردن ماهی بلافاصله پس از صید خواهد بود. برای این منظور می توانید ماهی را بر روی تور سیمی قرار دهید. یا این که پیش از کباب شدن ماهی را در مایع مخصوص یعنی نمک و فلفل و آبلیمو قرار داده و کمی روغن هم بر روی آن بمالید. حالا می توانید بدون راه انداختن دود و زغال به آسانی در یک فویل پیچیده و آن را در داخل ماهی تابه کبابی کنید.ماهی کبابی را داخل فر هم میتوانید درست کنید.

اهمیت قرار دادن یک مایع بر روی پوست ماهی بخصوص کره یا روغن به دلیل جلوگیری از خشکی گوشت پس از طبخ خواهد بود. معمولاً در روش فر این خشکی متداول خواهد بود.

رو های متداول پخت ماهی

این امکان وجود دارد که قبل از قرار دادن در داخل فر تا حد امکان داخل شکم ماهی را  با انواع مواد طبیعی و معطر پرکنید. این مواد می تواند از سبزیجات تا گردو و … متفاوت باشد. تا حد امکان پوست ماهی را جدا نکنید، زیرا یک کامل برای لذیذ شدن گوشت ، حفظ پوست آن است.

برای ترش مزه شدن قسمت داخلی مربوط به ماهی خود می توانید از رب انار استفاده کنید. درجه حرارتی که در نظر دارید تا نهایتا ۲۰۰ درجه کافی خواهد بود. 

 از دیگر روش های موجود می توان به بخارپز کردن ماهی هم اشاره داشت که شاید این روش با توجه به شکل ظاهری پس از پخت و طعم آن برای همه ی افراد دلپذیر نباشد.ماهی ها بدلیل داشتن امگا ۳ و ارزش غذایی بسیار و  دقیقا برخلاف بدترین مواد غذایی حتما باید در سبد غذایی همگان جایگاهی ویژه داشته باشد.

در همین زمینه بخوانید:

گراتن بادمجان و طرز تهیه آن

شخصیت شناسی از روی خوراکیها

مطالب مرتبط

1 نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *