مشکلات چشمی که اغلب نادیده گرفته می شوند!

 مشکلات چشمی که اغلب نادیده گرفته می شوند!

مشکلات چشمی یکی از رایج ترین دلایلی می باشد که می تواند شما را از سپری کردن یک زندگی و روال عادی خارج نماید.

دلایلی متعدد برای مشکلات چشمی وجود دارد که از جمله آنها می توان به بیماری های مخصوص چشم، ضربات و سایر دلایل عصبی اشاره داشت. در هر صورت زمانی که مشکلی برای چشم های شما رخ می دهد نیاز است تا نسبت به آن توجه ویژه ای داشته باشید. در صورت کوچکترین بی توجهی این مشکل کوچک بزرگ تر شده و فشار بیشتری را به چشم ها وارد خواهد کرد. در صورت افزایش فشار حتی نابینایی هم رخ می دهد.

بیماری تیروئید و ارتباط آن با چشم

افرادی که بیماری های از نوع چشمی دارند باید در ابتدای کار وضعیت تیروئید خود را چک کنند. معمولاً بیماری کم کاری تیروئید می تواند سبب افزایش فشار در چشم ها شود. این فشار سبب بیرون زندگی چشم ها از جایگاه اصلی خواهد شد. به چنین ترتیبی با وجود یک بیماری که شاید هیچ ارتباطی هم به چشم های شما نداشته باشد تأثیر آن را متوجه خواهید شد.

چشم ها به صورت غیرطبیعی حرکت می کنند!

چشم ها در حالت عادی در یک جا ثابت قرار دارند. در صورتی که تنها کوچک ترین فشاری به آن وارد شود یا بیماری اتفاق افتد این چشم ها در یک جا قرار نداشته و متحرک هستند. شما قصد ندارید که چشم های خود را به طرفین تغییر مسیر دهید اما این جشم ها به صورت خودبه خودی تغییر مسیر پیدا خواهند کرد و این کاملاً غیر ارادای است. تنها دلیل برای این مشکل را آسیب به عصب بینایی می دانند.

 خشک شدن چشم

برخی از مواقع با وزش باد و گرد و خاک و خشک بودن محیط اطراف شما چشم ها حالت خشکی پیدا می کنند. این خشک شدن چشم می تواند سبب علائمی هم باشد. این حالت به صورت اتفاقی و کوتاه مدت خواهد بود. اما پس از بررسی های بیشتر متوجه خواهید که طول زمان ابتلا افزایش پیدا خواهد کرد. این حالت مزمن خبر از خشکی چشم های شما را می دهد. 

چشم های شما باید حالت مرطوب خود را حفظ نمایند در غیر این صورت احتمال عفونت های چشمی بالاتر می رود.

تاری دید پس از صرف غذا

زمانی که شما غذایی را نوش جان می کنید هیچ ارتباطی به تغییرات چشمی شما ندارد. اما زمانی که بیماری نظیر دیابت داشته باشید و انواع غذاهای شیرین را هم بخورید در نهایت تاری دید طبیعی خواهد بود. شما باید مراقبت لازم را  از چشم ها داشته باشید زیرا می تواند منجربه به نابینایی شما هم بشود.

چشم هایی که خارش دارند!

چشم ها در زمانی که بیش از اندازه خشک باشند می تواند علائمی نظیر خارش و حتی ریزش اشک را به دنبال داشته باشد. البته افرادی که همیشه در این فصل به علائم آلرژیکی دچار هستند چنین تغییری را احساس خواهند کرد. در این فصل گرده های گل و عوامل آلرژیکی وجود دارد و بنابراین خارش چشم ها طبیعی می باشد.   

آیا میدانستید که یکی از بهترین راه های مراقبت و حفاظت از مشکلات چشمی گریه کردن است؟ پس لطفا گریه کنید!

مطالب مرتبط

2 نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *